A Tejútrendszer új portréja
A Spitzer-űrtávcső több mint kétmillió felvételének összeillesztésével állították elő a Tejútrendszer minden eddiginél részletesebb, 360 fokos panorámaképét a NASA kutatói. A felvétel galaxisunk szerkezetének új részleteit mutatja meg, és kiderül róla, hogy valamivel nagyobb az eddig gondoltnál.cappuccinox | 2014.03.26. 20:01:39Ha elfogadjuk azt az elméletet, hogy a világegyetem még mindig tágul egy ősrobbanás miatt, akkor még döbbenetesebb tény lehet, hogy ez már hányszor történhetett meg. Felfoghatatlan tér és idő apró darabjai vagyunk. Sajnos az emberi test teljesen alkalmatlan nagy sebességű utazásokra, nemhogy a mi kis szaros galaxisunk, de még naprendszerünk bejárását is beleértve.Megvalósítás - Kvantum Radar 2013 (magyar kísérlet)
Már volt erről szó az Izé-n kb. 3 éve, most itt egy friss videó és egy cikk is arról, hol tart a megvalósítás. Lehet, hogy hülyeség és sosem lesz működőképes, de ha mégis, akkor egy „kicsit” másképp kell majd gondolkodnunk a térről és időről. Részletesen elemzik a - vélt, remélt, vagy elképzelt? - működési elvet, szóval, ha valaki nagyon ért a kvantumfizikához, az ne habozzon megosztani a véleményét! ;)
Ja igen, és mindez itt, Magyarországon zajlik, elvileg 4-5 éven belül lehet eredmény (legalábbis ezt ígérik a készítők).
Mi a véleményetek?Közülük léphet valaki először a Marsra
DemJan | 2013.06.19. 23:47:41Én a nélkül is meg tudom jegyezni a nevem, hogy a Marsra mennék. Bár nem igazán olyan ez, mint az örök élet.. én inkább úgy fogalmaznék, hogy kicsit tartósabb, mintha folyton elfelejteném.
A piramisok titkainak leleplezése
Egy elgondolkodtató dokumentum film a gízai piramisok matematikai rejtélyeiről, magyar szinkronnal.100.000 csillag - a Google Chrome-ra kifejlesztett alkalmazása
odabaxok | 2013.01.15. 14:12:25és nem csak Google Chrome-n megy.. :)
egy kis mozillás erőfitogtatás meg itt találtok:
https://developer.mozilla.org/en-US/demos/detail/bananabread
Belső Föld? Holográfikus Világegyetem?
Itt egy film a párhuzamos univerzum elméletéről.norbertvincze | 2014.11.24. 15:12:21csak visszatérünk a hologramm elmélethez :))
http://www.nature.com/news/simulations-back-up-theory-that-universe-is-a-hologram-1.14328
A nők kedvenc bolygója ;)
Tooni | 2011.08.29. 11:24:10Bezzeg ha Audi sportkupé-bolygó lenne, mi? :D
Ez a rövidfilm a tudomány mai állása szerint ismert világot mutatja be. A szatellitek, holdak, bolygók, csillagok és galaxisok megjelenítése a csillagászati mérések, megfigyelések alapján meghatározott, valós elhelyezkedésüket és méretarányukat mutatja.
Az ember csak egy kis porszem egy porszemen a homokviharban...
Azért hihetetlen, meddig "ellátunk". :Drobi0000016 | 2011.06.22. 00:36:15Szerintem ha az időt nem számoljuk dimenziónak, és létezik egy 4. térbeli dimenzió akkor annak mi részei vagyünk. mivel minden alacsonyabb dimenzió is része a felette állónak.de az elég abszurd hogy húzunk 1 merőleges vektort térbeli vektorokra, és ahogy a vonalból kijött a sík úgy megkapjuk a 4. dimenziót.. és még húzgáljuk a vektorokat akkor csak úgy záporoznak a terek, amiket nem tudunk elképzelni, max a 3dimenziós térbeli világunk kicsit komplikáltabb másolataként.Vajon van szükség a 4. dimenzióra? a tér összekapcsolódik az idővel..ez világos, mert van múlás (valószínű hogy egyirányű vektor vissza semmiképp).. de az idő nem eggyenlő a térrel így szerintem ha képesek lennénk létetni a 4.dik dimenzióban ami szerintem kizárt akkor is maximum a térben tudnánk másképpen mozongi, de semmiképpen sem az időben,elgondolásom szerint csak egy 4dimenziós lény lenne képes megjeleníteni minket a 4.dik dimenzióban.. így kár is a vesződésért... valami más módszer kell az időutazásra és a térugrásra..meghallgatnék néhány jó elgondolást.pl időutazás az nagyon egyszerű, bárki képes rá. előre felé csak úgy hogy vársz.. sokat nem lehet de ez is valami.. vissza meg hogy kinézel az évre és tudod hogy amit látsz az tobb millió éves.. de ha fénysebességgel utazol.. akkor még mindig előrefelé mész az időben.. és nem hátra.. mert mire odaérsz addigra pont a jelenben leszel.. gyorsabb utazás lenne érdekes..na írjatok.
A dogonok Mali bandiagarai száraz fennsíkán élnek a XIV. század óta. Egy évben csak egyszer halászhatnak az Antogo-tó "szent vízében", ilyenkor percek alatt "megszabadítják" a tavat a halaktól.
Kis adalék a dogonokhoz: ez a primitív körülmények között élő nép elképesztő csillagászati ismeretekkel rendelkezik, tudását szájhagyomány útján őrizte napjainkig. Sirius gyermekeinek nevezik magukat, és azzal ejtették ámulatba az 1930-as évek elején a francia antropológusokat, hogy mindenféle műszer nélkül olyan bolygók létezéséről beszéltek, amelyek a Földről nem láthatóak, s melyeket csak a 19. század derekán erősítettek meg a csillagászok, különféle számítások alapján.
Hasonló post, csak fotókkal.Tooni | 2013.02.01. 12:15:44:D
A világ legfurcsább eladó házai (természetesen csillagászati áron)
bandee1219 | 2010.12.27. 10:21:46Vannak árak! :O