"Filmzenéket írunk nem létező filmekhez " mondják az Elefánt tagjai. Egy nagyon fiatal sikertörtént első és már most igazán kiforrott nagylemeze. Egy másfél éves zenekaré, amit nem egy tv-csatorna rakott össze, akik nem popznét játszanak, mégis meghódították a Petőfirádiót, ott vannak az összes nagyobb fesztiválon. A szövegek intelligensek, a zene újító és nem valami ezerszer hallott olcsó közhely. A szakma őket tartja a Kispál és a Borz, a Quimby vagy épp az Amorf Ördögök méltó utódjának. Zenéjükben a költészet és a Jazz, a múlt és a jövő zenei elemei egyaránt helyet kapnak, valami teljes új hangulatot kölcsönözve. Olyanokkal dolgoznak időnként együtt mint Akkezdet Phiai.
Nekem speciel torony magasan a legújabb szerelmem, ismerjétek meg ti is az Elefántot!
+ egy "izgalamsabb" videóklip:
Pestilenzahogy a második klipből kiderül nem kell őket komolyan venni,
egyszerű de hatásos tánczene, 100% EBM
Elég egyedi stílusuk van, nehéz őket kategorizálni, a stílusukat "Fluo Cyber Punk"-ként írják le, bármi is legyen az :D
Az új-zélandi State of Mind duó 2004-ben robbant be a köztudatba, azóta is a legjobbak között tartják számon őket. Első nagy slágereikkel, mint például a Sunking és a Real McCoy gyorsan közkedveltek lettek: megfordultak a Friction vezette Shogun Audio-nál, a Teebee irányította Subtitles-nél, Doc Scott 31 Records kiadójánál, a Bad Company kiadványain, és még hosszasan sorolhatnánk.
Nate Dogg 1969-2011
Negyvenegy éves korában elhunyt Nathaniel D. Hale, aki rengeteg G-Funk-slágerben játszott meghatározó szerepet soulos hangjával. 213 nevű csapatában unokatestvére, Snoop Dogg és Warren G szerepelt, Dr. Dre felfedezte őket, így lettek mindannyian a nyugati parti hiphop meghatározó alakjai.
Rest in peace
"Az elmúlt években a magyar népzenéről alkotott közgondolkodás pozitív fordulatot vett és soha nem látott „retro” divatját éli. Minden talán azzal kezdődött, hogy a hazai underground és mainstream kultúra prominensei felfedezték maguknak a saját gyökereikben rejtőzködő magyar népzenét. Manapság a jazz és rock zenekarok sorra cserkésznek be népzenei elemeket számaikba, de az új generáció autentikus zenészei sem maradtak a kaptafánál, igyekeznek lépést tartani a jelennel. Ennek eredménye egy sajátos népzenei stílus kialakulása. A népzene valóban élővé és recenssé válhat, mert ezek a fiatal formációk visszahozzák a véráramba és érdekes ruhákat adnak rá. Van egyébként a magyar népzenének egy megmagyarázhatatlan csontig hatoló ereje, amit az ember megérezhet mondjuk egy londoni bevásárló központban, amikor a háttérből halkan felcsendül egy-egy közismert Muzsikás szám. A saját kultúránknál keresve sem találhatunk jobb nagykövetet! Jó pár mai zenekarunk már nemzetközi hírnévre tett szert és ilyen lehet a nemrég alakult Buda Folk Band is. A 2007-ben létrejött banda fiatal tagjait olyan zenészek alkotják, akik egytől-egyig, ízig-vérig népzenészek, mégis ha körülnézünk rendre ott találjuk őket a legnépszerűbb jazz és blues zenészek oldalán. A zene határtalan, a műfajok pedig átjárhatóak. „népzene és világzene XXI. századi behatással.”
A Csillag Születik-ben láthattátok őket.Szerintem kellemes.
Ez a név talán sokat elmond az együttesről, ha komolyabban a jelentése után nézünk.
Egyszerű szójáték.
„Hang”, mert élőzenés hangszeres formáció, „Hangeri”, mert magyarországi zenekart takar és főként magyar nyelvűek a szövegeink, „Gerilla”, mert saját módján lázadó, alkalmanként támadó, majd underground körökben megbúvó zajkeltésre alkalmas fegyverekkel ellátott csapat.
Klasszikus 4 hangszeres felállás, (dob, basszusgitár, gitár, ének), amit 4 barát alkot, akik talán nem is lennének barátok, ha nem hozza őket össze a zene.
1996 alakult magyar Metal zenekar
3 nagylemez jelent meg eddig
Élőben már volt szerencsém hallani őket és meg kell mondjam, hogy nagyon ott van! :)