Hangerilla
Ez a név talán sokat elmond az együttesről, ha komolyabban a jelentése után nézünk.
Egyszerű szójáték.
„Hang”, mert élőzenés hangszeres formáció, „Hangeri”, mert magyarországi zenekart takar és főként magyar nyelvűek a szövegeink, „Gerilla”, mert saját módján lázadó, alkalmanként támadó, majd underground körökben megbúvó zajkeltésre alkalmas fegyverekkel ellátott csapat.
Klasszikus 4 hangszeres felállás, (dob, basszusgitár, gitár, ének), amit 4 barát alkot, akik talán nem is lennének barátok, ha nem hozza őket össze a zene.Elsősorban a popzene fele hajlunk, de jobbak vagyunk annál, minthogy valamilyen kommersszel rukkoljunk elő. Elegyítjük a jazz, a latin és a funky elemeket, némi bossa vonal is kihallható, így elég nehéz bekategorizálni a zenekart. Kevesen csinálnak hozzánk hasonló zenét, a műfaj nem az, amit ma mindenhonnan hallhatunk, éppen ettől lesz nagyon friss az egész. Az alapok, a hangszerelés inkább jazz & funky & latinos jegyűek, a dal, illetve a szöveg pedig pop-os. Röviden fogalmazva: fülbemászó zene egy kis csavarral, humorral...
Hogy a nevünk vajon honnan van? Nem kell messzire menni, mondjuk csak egy dvd kölcsönzőbe a már klasszikusnak számító Las Vegas-i vakáció c. filmért. A temérdek poén között minket üdvözölnek: 'Köszöntjük a Mirage-ban, Mr. PapaGiorgio!' Persze a film jóval előbb készült, mint ahogy a mi zenekarunk megalakult volna... szóval innen van a nevünk.
Zenekari végleges formája: 2009. vége
Aktív tagok:
Petrik György (ének): sokáig dobolt és gitározott, folyamatos énektudás fejlesztése mellett, színpadi tapasztalatot az É-Trend zenekarban szerzett.
Tóth Mátyás (gitár): Játszott az Esclin Syndo-ban; Bartók Esztivel és Caramellel dolgoznak közös projekteken, illetve a Groovus Interruptus jazz formáció tagja. Szaktudását főként az autodidakta tanulásnak, Horányi Sanyinak és a Finnországban töltött idejének köszönheti.
Nyírő Áron (dob): 16 éves kora óta dobol, most 25 éves és már a Kodolányi János Főiskola Jazz tanszakának végzőse, Szekeres Adriennel, Sárvári Sándorral, az Unisex és a Jazzékiel zenekarokkal készítettek közös felvételeket.
Kiss Zsolt (basszusgitár): a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz tanszakán végzett, elismert hangmérnök.
Horváth Bálint (billentyű): a NOX és a Sziámi csapat ex ill. az Odett & goGirlz és az Ablak zenekar aktív tagja.
Daltól függően színező elem: az MC, Henry Onye, a harmonika, Pribojszki Mátyás, a szaxofon Borkó Attila, vagy Kató Zoli (Back2Black) jóvoltából. A Felemel című dalban Gergely Róbert színművészúr szaval.
Megjelent lemez:
TiSört, 2010Sonic Youth - I Dreamed I Dream
A New York-i Sonic Youth 1982-es depütáló lemeze az alternatív zene egyik jelentős mérföldkövének számit. Az addig csak a Joy Division-re jellemző stílust nem csak hogy átvették, de tovább is fejlesztették egy következő szintre, ami szerény véleményem szerint a zene egyik legmagasabb fokozata. A banda azota is fennáll, minden albumuk egy-egy merőben más arcát mutatja az együttesnek. A Sonic Youth - de főleg Kim Gordon baszus gitáros - egyik első mentora volt a fiatal Kurt Cobain-nek.
Az albumon ennek a számnak megtalálható az instrumentális verziója is, keményebb baszusokkal, ami ezáltal még jobb mint ez a verzió. Eredendően azt akartam posztolni, de az nincs fent sem YouTube-on, sem máshol...Blind Myself - Budapest, 7 fok, eső
rDAVE | 2010.02.17. 22:08:39az új album magyar de nem hiszem hogy a következő az leszSystem of a down - Toxicity feldolgozás, vonósnégyesre.
Ilyen is van. :)
A helyszín pedig a művészetek palotája.elizazolnai | 2009.09.17. 21:33:29HAHÓÓÓ EZ NEM A MŰVÉSZETEK PALOTÁJA ÚRISTEN
Ez a Szent istván zeneművészeti szakközépiskola és zeneház hangversenyterme.
Ha felteszel valamit legalább tud hh hol van.
- Ugyebár három a magyar igazság, szóval még egy prudukciót meg kell hogy mutassak. Az előzőnél azt hittem, hogy ezt nem lehet fokozni, de rájöttem, hogy mégis. :) Bár itt a fuvolás srác (Nathan Lee) érdekesebb egy picit. EnjoyRata | 2008.12.02. 17:11:24Fuvolának is jó lesz az.
Subkulture - Erasus
A SUBKULTURE mögött Kem Secksdiin áll, ő a Celldweller-ből, illetve a Crossbreed-ből lehet ismerős, az első kislemezt (Erasus) ennek köszönhetően maga Klayton Celldweller pofozta hegyesre, innentől kezdve nyilvánvaló breakbeat per dnb-alapokra helyezett riffelések (9th szerint nyúmetál lenne ez, égbe feldobott keresztgitárokkal meg isten tudja még mivel) adják az alapot az éjszakai száznyolcvan fokos kézifékesekkel bőven megszórt üldözésekhez vagy feszültségűző zonerunokhoz, ha valaki azt mondaná, ez az új Celldweller-album első nótája, beszopnám a legnagyobb természetességgel. Még a vocoder is ugyanúgy szól, ugyanaz a központozás, talán csak dallamosabb és erre még a halfpipeban is szívesebben töri ki az ember a karját, mint az akármelyik új deszkapunkra. Megyek, ki is töröm a karom, az elmúlt pár napban ahány sebesülést kaptam, egy príma szakadékos fracture már csak nem oszt, nem szoroz.gundul | 2010.03.05. 15:42:23Nincs mit, nekem amúgy a neved tetszik nagyon. :)
Helheim - Jernskogen
1992-ben alakult norvég zenekar. Az évek során öttagúra bővültek, bevéve egy gitárost és egy állandó szintist. Ebből már kikövetkeztethető, hogy black metal alapú viking-pogány zenéjük atmoszférikusabb fokra emelkedett.Metallica - The Day That Never Comes
Röviden és tömören: a Metallica elérhetővé tett egy új dalt a szeptember 12.-én megjelenő új nagylemezéről, a fokozott érdeklődéssel várt Death Magnetic-ről.M.agnus | 2008.08.24. 19:36:36Ismét kicsit alternatívabb hangvétel a Metallica-tól ezen egy dal alapján. Felfedezhetőek már ebben az egy szerzeményben is a korábbi lemezek hatásai, főleg a dal második felében ill. érződik a régi kedvencek hatása is, de ez lehet, csak a dobok miatt tűnik úgy. Izgalmas lemez lesz, nem az amit várnak tőlük, de izgalmas. Szerintem tovább fejlődtek.
Cut Chemist - My 1st Big Break
Az első klip 360 fokos panorámalencsékkel felvéve.