Bár manapság már mindenki leszarja őt, mi azért emlékezzünk meg a magyar hip-hop kultúra eme méltatlanul elfeledett pionírjáról, aki progresszív zeneipari reformjaival szerette volna megvalósítani kis hazánkban is a semmirekellő amerikázást. Íme a programadó dal :)
Napra
- Bánat, bánat
A világzenét játszó Napra zenekar 2004. őszén alakult Budapesten. Dalaik közös kiindulópontja a Kárpát-medence népzenéje, amelyet azonban nem autentikus formában adnak elő, hanem a mai kulturális környezetbe ágyazva, újszerű hangzásra törekszenek. Ehhez persze szükséges, hogy a tagok széleskörű ismeretekkel rendelkezzenek és otthonosan mozogjanak a térség zenei világában, valamint annak jellegzetes stíluselemeit könnyedén tudják alkalmazni bármilyen zenei szituációban. A zenekar tagjai korábban a világ- és népzenei színpadokról jól ismert és sikerrel szerepelt együttesekben játszottak. Kiemelkedő hangszeres tudásuk, virtuozitásuk, lendületes előadásmódjuk teszi zenéjüket sajátos erejűvé. Az elektronikus és az akusztikus hangzás elegyítése, az elektronikus hangszerek - dob, basszusgitár, gitár - a népiekkel: hegedűvel, brácsával, cimbalommal, tangóharmonikával együtt megszólaltatva eredményezi a Naprára jellemző egyedi hangvételt. 2007 szeptember 29-én jelent meg első nagylemezük "Jaj, a világ!" címmel, két világhírű londoni producer Ben Mandelson és Rob Keyloch rendezésében a FolkEuróba Kiadó gondozásában.
Elkészült az első videóklip az Austrian Death Machine nemrég megjelent, Total Brutal című lemezéhez. A banda Tim Lambesis (As I Lay Dying) projektje, ami két fontos tényezőn alapszik. A szövegek Arnold Schwarzenegger különböző filmjeiből kiollózott kulcsmondatok köré épülnek, a zenei alaptól pedig semmiféle meglepetést nem szabad várni. Lambesis elmondása szerint az ADM pontosan olyan zenét játszik, amit elvársz egy kemény bandától. Tehát a gyors tempó, breakdown, sing along és gitárszóló minden számban adott.
Sarah McLeod az ausztrál rockcsapat, a The Superjesus volt frontembere. Az énekesnő az ausztrál zenei színtér egyik legismertebb női alakja, legfőképp egyedi és lelkes színpadi alakításairól híres. Tavaly robbant be a He Doesn't Love You-val,most itt a legújabb száma a White Horse.
Az együttes nevét John Wozinak énekes egykori iskolájáról kapta, legalábbis a "Marcy" részét. Az együttes 1996-tól aktív.
Az 1997-es első albumukat 2 követte 1999-ben majd 2004-ben.
Említésre méltó még, hogy a Jay és Néma Bob visszavág című mesterműnek filmznei albumán a MP egyik száma is megtalálható ( The Devil's Song)
A Within Temptation egy holland együttes. A csapatot 1996-ban alapította Sharon den Adel énekesnő, és a gitáros Rober Westerholt. Zenéjüket sokan leginkább gothic metalként lehet bekategorizálni, bár Sharon den Adel egy interjúban szimfonikus rocknak nevezte az együttes zenei irányát.
A Somewhere c. szám az együttes The Silent Force c. albumán található meg.
A brit Razorlight az elmúlt néhány évben feltűnt egyik legélvezetesebb és legsikeresebb brit gitárpop zenekar. Az excentrikus viselkedéséről és nagy dumájáról közismert Johnny Borrell gitáros-énekes vezette Razorlightot kezdetben, mint a paradigmaalkotó amerikai Strokes brit kistestvérét emlegették, ám ma már nem kérdés, hogy a zenekar a mai színtéren leginkább csak önmagához hasonlítható, hiszen a Razorlight az elmúlt években megalapozta saját sikerét és kialakította saját zenei nyelvét. Azt a zenei nyelvet, mely élvezetes és okos popdalokban testesül meg, s melyben egyszerre érezhetjük az elmúlt évtizedek angol és amerikai popzenéje, a Talking Heads, a Blondie, Bruce Springsteen, Patti Smith, Bob Geldof, a Police, a Clash, a Pulp vagy a Blur hatását.
Világzene metálba oltva. Törzsi betétek, elemi erő mellett. Max Cavalera neve fémjelzi a zenei világát az együttesnek, melyben hihetetlen erő lakozik, valódi problémákat feszeget.
Conquer lemezkritika 1 2megj.: szentem eddig az év egyik legjobb albuma:)
ez határozta meg a teljes zenei fejlődést!!!!!!