The Chicarones - Little By Little
Ez a videó egy bringás filmből van, de most a zene a lényeg. (amúgy a film kiváló)Scud00 | 2009.01.01. 18:12:12Ez a film a New World Disorder 8, de amúgy ki van írva a Youtube-on, ha rákattintasz!!!Chords - Knockin On My Door (Feat. Rantoboko)
Eleinte nem hittem volna itt, Svédorszagban, hogy találok olyan svéd zenét, ami megállja a helyét a világ bármely toplistáján, de pozitivan kellett csalódnom, amikor ismerőseim bemutatták a malmöi származasú rappert. Anyanyelvén kívül, mint azt a link is tanusítja, angolul is osztja a "talp alá valót".
Meg nem erősitett információk szerint elég combos összegért vásárolt beat-eket a mára már elismert Akon-tól. No komment, szerintem érthető, hogy miért, bár még korántsem örvend olyan népszerűségnek, mint Akon báttya... x) ...lényeg, a lényeg, check the link and enjoy the Chords...S íme még egy Flying Steps szám, egy kicsit átmixelve. És még sok ilyesmit találhatunk itt, ezen a lengyel oldalon. Érdemes körbenézni!
Trooger | 2008.10.30. 17:01:00Szerintem is,már régen hallottam róluk.
A recept: hangszereket kofferba, erdőbe ki, festéket és/vagy maszkokat fel, sziklára fel, félmeztelenre le, pocsolyába be, minél "ijesztőbb" pofa vágása, hajrázás, és foroghat a FILM!
A 10 legröhejesebb black metal videoklip. (Vigyázat! Ezeket valakik tényleg komolyan vették! Nem úgy mint ezt, ami sztem kenterbe veri az összes többit.)
(Utóirat: A fanoktól elnézést, minden stílusban vannak melléfogások. Nekem úgy mondták h pl. az Immortal egyébként még jó is lenne, de hát a videóik...)koocos | 2008.10.18. 21:33:12Áááá...ez nagyon nagyon beteg:D
a receptből kifelejtették azt, h lehetőleg faággal köveken dobolj, és akkusztikus gitár is ad ki torzított hangot:D
Lily was here
Candy Dulfer és Dave A. Stewart (Eurythmics) lenyűgöző kettőse 1989-ből. A dal a De Kassiére c. dán film betétdalaként vált ismerté. (Főszerepben: Marion van Thijn) Állítólag a stúdióban improvizált darabról van szó, mely viszont annyira sikeres lett, (5 héten át vezette a holland listákat) hogy végül kénytelenek voltak lekottázni.Monsy | 2008.10.11. 19:56:23No igen, ahogy a gitár és a szaxofon válaszolgatnak egymásnak az felér egy szerelmi vallomással.:)
Tökéletes!:)
- Jewel már 17 éves korában elkezdett dalokat írni és ezzel a jó szokásával mind a mai napig nem hagyott fel, nagy szerencsénkre. Sajátos zenéje sokszínű gyökerekre nyúlik vissza a pop, folk, blues, country és a rock ‘n’ roll műfaján belül. Dalainak nemes egyszerűsége, spiritualitása egyszerűen varázslatos. Bátran ajánlom mindenkinek!
„Ha most fedeznének fel, azt hiszem country énekesként lennék leszerződtetve. Mint énekes-zeneszerző mondhatom, hogy ódivatú vagyok: szeretem, ha a dalaimnak van eleje, közepe és vége. Olyan amilyet a country rádiókban hallhattok.-” Jewel Kilcher Napra - Bánat, bánat
A világzenét játszó Napra zenekar 2004. őszén alakult Budapesten. Dalaik közös kiindulópontja a Kárpát-medence népzenéje, amelyet azonban nem autentikus formában adnak elő, hanem a mai kulturális környezetbe ágyazva, újszerű hangzásra törekszenek. Ehhez persze szükséges, hogy a tagok széleskörű ismeretekkel rendelkezzenek és otthonosan mozogjanak a térség zenei világában, valamint annak jellegzetes stíluselemeit könnyedén tudják alkalmazni bármilyen zenei szituációban. A zenekar tagjai korábban a világ- és népzenei színpadokról jól ismert és sikerrel szerepelt együttesekben játszottak. Kiemelkedő hangszeres tudásuk, virtuozitásuk, lendületes előadásmódjuk teszi zenéjüket sajátos erejűvé. Az elektronikus és az akusztikus hangzás elegyítése, az elektronikus hangszerek - dob, basszusgitár, gitár - a népiekkel: hegedűvel, brácsával, cimbalommal, tangóharmonikával együtt megszólaltatva eredményezi a Naprára jellemző egyedi hangvételt. 2007 szeptember 29-én jelent meg első nagylemezük "Jaj, a világ!" címmel, két világhírű londoni producer Ben Mandelson és Rob Keyloch rendezésében a FolkEuróba Kiadó gondozásában.Interview Gigi D'Agostino - DIF 2008
Subkulture - Erasus
A SUBKULTURE mögött Kem Secksdiin áll, ő a Celldweller-ből, illetve a Crossbreed-ből lehet ismerős, az első kislemezt (Erasus) ennek köszönhetően maga Klayton Celldweller pofozta hegyesre, innentől kezdve nyilvánvaló breakbeat per dnb-alapokra helyezett riffelések (9th szerint nyúmetál lenne ez, égbe feldobott keresztgitárokkal meg isten tudja még mivel) adják az alapot az éjszakai száznyolcvan fokos kézifékesekkel bőven megszórt üldözésekhez vagy feszültségűző zonerunokhoz, ha valaki azt mondaná, ez az új Celldweller-album első nótája, beszopnám a legnagyobb természetességgel. Még a vocoder is ugyanúgy szól, ugyanaz a központozás, talán csak dallamosabb és erre még a halfpipeban is szívesebben töri ki az ember a karját, mint az akármelyik új deszkapunkra. Megyek, ki is töröm a karom, az elmúlt pár napban ahány sebesülést kaptam, egy príma szakadékos fracture már csak nem oszt, nem szoroz.gundul | 2010.03.05. 15:42:23Nincs mit, nekem amúgy a neved tetszik nagyon. :)
- Még fel sem fogtuk a Resurrection fedőnevű Chimaira pusztítást, máris készül az új lemez! A munkálatok menetét a srácok megosztják velünk is, szóval a lent található(igen rövid) teaser videóra vesd kurzorod!