megj.: A Crowpath néven ismert rettenetes pusztító alakulat világra szabadítja a One With Filth című harmadik nagylemezét, hogy rozsdás fűrészfogaival semmisítse meg a világot. A lemezt Svédország történelmének egyik leghírhedtebb sorozatgyilkosának története inspirálta, akiről kiderült, hogy hivatásos rendőrtisztként követte el a bűncselekményeket, amelynek ügyében saját maga nyomozott.
Tommy Emmanuel: Angelina
Tommy Emmanuel 4 évesen kezdett el gitározni 1 autórádióban hallott zene hatására.(
Chet Atkins és John D. Loudermilk:
Windy and Warm) Tommy 9 évesen már profi zenésznek számított. Ekkor körbeutazta családi együttesével Ausztráliát, mint ritmusgitáros. Egyre több tehetségkutató versenyt nyert meg.
Mára már a világ talán legjobb gitárosa lett. Fő hangszerét, egy MatonEBG808-as belső kondenzátoros mikorfonnal ellátott gitárját saját maga készítette.
Bár sajnos Hardstyle kategória nincs a zene.izén, se jumpstyle, de azért véleményezés céljából megmutatnám egy most készülő saját alkotásom, ami valószínűleg kiadásra nem fog kerülni egyéb szerzői jogok miatt. :)
A Hardstyle zenei stílust kérlek ne keverjétek össze a hardtechnoval! :)
Az Errander egy fiatal banda az angliai Barnsley-ből, mely nemrég változtatta a nevét P>S>P-ről (Purple Sticky Punch) a mostanira. Előző nevükön 2001-ben pár demót és egy saját erőből megjelentetett kislemezt (Too Fine Line) jegyeztek, valamint 2003-ban egy kétszámos maxit, s koncerteztek a Today Is The Dayjel és Johnny Truanttal is. Ezután következett be a névcsere, s szerződtek az In At The Deep End kiadóhoz, ahol megjelenhetett a The Need To Know.
Jewel már 17 éves korában elkezdett dalokat írni és ezzel a jó szokásával mind a mai napig nem hagyott fel, nagy szerencsénkre. Sajátos zenéje sokszínű gyökerekre nyúlik vissza a pop, folk, blues, country és a rock ‘n’ roll műfaján belül. Dalainak nemes egyszerűsége, spiritualitása egyszerűen varázslatos. Bátran ajánlom mindenkinek!
„Ha most fedeznének fel, azt hiszem country énekesként lennék leszerződtetve. Mint énekes-zeneszerző mondhatom, hogy ódivatú vagyok: szeretem, ha a dalaimnak van eleje, közepe és vége. Olyan amilyet a country rádiókban hallhattok.-” Jewel Kilcher
Napra
- Bánat, bánat
A világzenét játszó Napra zenekar 2004. őszén alakult Budapesten. Dalaik közös kiindulópontja a Kárpát-medence népzenéje, amelyet azonban nem autentikus formában adnak elő, hanem a mai kulturális környezetbe ágyazva, újszerű hangzásra törekszenek. Ehhez persze szükséges, hogy a tagok széleskörű ismeretekkel rendelkezzenek és otthonosan mozogjanak a térség zenei világában, valamint annak jellegzetes stíluselemeit könnyedén tudják alkalmazni bármilyen zenei szituációban. A zenekar tagjai korábban a világ- és népzenei színpadokról jól ismert és sikerrel szerepelt együttesekben játszottak. Kiemelkedő hangszeres tudásuk, virtuozitásuk, lendületes előadásmódjuk teszi zenéjüket sajátos erejűvé. Az elektronikus és az akusztikus hangzás elegyítése, az elektronikus hangszerek - dob, basszusgitár, gitár - a népiekkel: hegedűvel, brácsával, cimbalommal, tangóharmonikával együtt megszólaltatva eredményezi a Naprára jellemző egyedi hangvételt. 2007 szeptember 29-én jelent meg első nagylemezük "Jaj, a világ!" címmel, két világhírű londoni producer Ben Mandelson és Rob Keyloch rendezésében a FolkEuróba Kiadó gondozásában.
A brit Razorlight az elmúlt néhány évben feltűnt egyik legélvezetesebb és legsikeresebb brit gitárpop zenekar. Az excentrikus viselkedéséről és nagy dumájáról közismert Johnny Borrell gitáros-énekes vezette Razorlightot kezdetben, mint a paradigmaalkotó amerikai Strokes brit kistestvérét emlegették, ám ma már nem kérdés, hogy a zenekar a mai színtéren leginkább csak önmagához hasonlítható, hiszen a Razorlight az elmúlt években megalapozta saját sikerét és kialakította saját zenei nyelvét. Azt a zenei nyelvet, mely élvezetes és okos popdalokban testesül meg, s melyben egyszerre érezhetjük az elmúlt évtizedek angol és amerikai popzenéje, a Talking Heads, a Blondie, Bruce Springsteen, Patti Smith, Bob Geldof, a Police, a Clash, a Pulp vagy a Blur hatását.
Nem tudom valaki volt-e még ezen innen az IZÉ-ről, de nekem életem legjobb bulija volt, még úgy is, hogy a 8-ból 2.5 órát zuhogott az eső.
Saját videók úgyhogy azt csináltok velük, amiket akartok, nem ragaszkodom a copyright-omhoz. :D
A nem saját dalát, de azt talán a legszebben előadó hölgy a képről érhető el, az ABC-sorrendben második énekesnő legismertebb dala pedig
itt hallgatható meg. Fiatalon és normálisan pedig
itt és
itt hallhatók-láthatók.
"A tehetséges embereket kicsinálják, ugye?" című rovat második részét láthattuk, ezúttal még jobb énekesnőkkel.
2008. 07. 24. 23:38 |
Pop |
kotta |
519 |
Volt egyszer egy szép hangú, tehetséges lány. Jó helyen született ahhoz, hogy világsztár legyen belőle, olyan, akinek mindenhol ismerik a nevét. Rossz helyen született ahhoz, hogy boldog és kiegyensúlyozott felnőtt nő legyen belőle, olyan, akinek (nagy cs-vel) családja van és emellett sikeres előadó is lehet. Talán a neveltetése, talán saját maga korlátai miatt, de nem lett, nem tudott gátlástalanul csak a sikerre építő
műember lenni, mint a pályatárs
. Viszont a lehetőség még az ő számára is adott.
(a többi dalból pedig mindenki válassza ki a neki tetszőt, vagy csak simán röhögjön/borzongjon/utálkozzzon és hallgasson szebb zenéket ;-) )
2008. 07. 21. 01:57 |
Pop |
kotta |
553 |