Elsősorban a popzene fele hajlunk, de jobbak vagyunk annál, minthogy valamilyen kommersszel rukkoljunk elő. Elegyítjük a jazz, a latin és a funky elemeket, némi bossa vonal is kihallható, így elég nehéz bekategorizálni a zenekart. Kevesen csinálnak hozzánk hasonló zenét, a műfaj nem az, amit ma mindenhonnan hallhatunk, éppen ettől lesz nagyon friss az egész. Az alapok, a hangszerelés inkább jazz & funky & latinos jegyűek, a dal, illetve a szöveg pedig pop-os. Röviden fogalmazva: fülbemászó zene egy kis csavarral, humorral...
Hogy a nevünk vajon honnan van? Nem kell messzire menni, mondjuk csak egy dvd kölcsönzőbe a már klasszikusnak számító Las Vegas-i vakáció c. filmért. A temérdek poén között minket üdvözölnek: 'Köszöntjük a Mirage-ban, Mr. PapaGiorgio!' Persze a film jóval előbb készült, mint ahogy a mi zenekarunk megalakult volna... szóval innen van a nevünk.
Zenekari végleges formája: 2009. vége
Aktív tagok:
Petrik György (ének): sokáig dobolt és gitározott, folyamatos énektudás fejlesztése mellett, színpadi tapasztalatot az É-Trend zenekarban szerzett.
Tóth Mátyás (gitár): Játszott az Esclin Syndo-ban; Bartók Esztivel és Caramellel dolgoznak közös projekteken, illetve a Groovus Interruptus jazz formáció tagja. Szaktudását főként az autodidakta tanulásnak, Horányi Sanyinak és a Finnországban töltött idejének köszönheti.
Nyírő Áron (dob): 16 éves kora óta dobol, most 25 éves és már a Kodolányi János Főiskola Jazz tanszakának végzőse, Szekeres Adriennel, Sárvári Sándorral, az Unisex és a Jazzékiel zenekarokkal készítettek közös felvételeket.
Kiss Zsolt (basszusgitár): a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz tanszakán végzett, elismert hangmérnök.
Horváth Bálint (billentyű): a NOX és a Sziámi csapat ex ill. az Odett & goGirlz és az Ablak zenekar aktív tagja.
Daltól függően színező elem: az MC, Henry Onye, a harmonika, Pribojszki Mátyás, a szaxofon Borkó Attila, vagy Kató Zoli (Back2Black) jóvoltából. A Felemel című dalban Gergely Róbert színművészúr szaval.
Megjelent lemez:
TiSört, 2010Karib Tenger Kalózai
főcímzene gitárosítvaConverge - Cruel Bloom
A csapat 2009-es, Axe to Fall c. lemezéről. Vendégzenész a Neurosis vokalista/gitáros Steve von Till. Nem csak metálrajongóknak :)pepeti | 2010.02.28. 20:36:09Gyönyörű és súlyos egyszerre, imádom :')
Sonic Youth - I Dreamed I Dream
A New York-i Sonic Youth 1982-es depütáló lemeze az alternatív zene egyik jelentős mérföldkövének számit. Az addig csak a Joy Division-re jellemző stílust nem csak hogy átvették, de tovább is fejlesztették egy következő szintre, ami szerény véleményem szerint a zene egyik legmagasabb fokozata. A banda azota is fennáll, minden albumuk egy-egy merőben más arcát mutatja az együttesnek. A Sonic Youth - de főleg Kim Gordon baszus gitáros - egyik első mentora volt a fiatal Kurt Cobain-nek.
Az albumon ennek a számnak megtalálható az instrumentális verziója is, keményebb baszusokkal, ami ezáltal még jobb mint ez a verzió. Eredendően azt akartam posztolni, de az nincs fent sem YouTube-on, sem máshol...Poniklo - Éjjel
Audiotourist!
"Gitárzene alter-poprock stílus indie, grunge elemekkel tarkítva"A "Dalok" menülpont alatt tessék letölteni/meghallgatni a többi számot is...
A világ talán legjobb gitárosa, én szerintem. Mellesleg, a MAFFIA című játék legjobb zenéje. Persze ez is csak szerintem. :)
- Fredrik Thordendal, a Meshuggah gitárosa, 1997-ben Sol Niger Within néven szólóalbumot adott ki, többek között olyan vendégzenészekkel, mint a Mats-Morgan duó vagy Tomas Haake, a Meshuggah dobosa, aki az albumon meglepő módon nem dobol, hanem vokálozik! A Sol Niger Within nem egy szokványos hallgatnivaló a maga jazz-metal stílusával és a dalok szerkezetével, amely előrevetítí a Meshuggah Catch 33 nevű albumát A linkelt videón egy kis ízelítőt láthatunk-hallhatunk az albumról, medley formájában.vandk | 2010.02.17. 22:03:29szerintem sok közös motívum van. szvsz a sol niger within a szerkezete miatt (is) hasonlít a catch 33-ra, azaz gyakorlatilag az egész album egy nagy szám, több tételre osztva, egy kerek egész, pont mint a c33. amikor először hallottam a sol niger-t, ez volt az első benyomásom (azon kívül, h k*rva jó :P).
Blotted Science - Synaptic Plasticity
Ron Jarzombek (gitár) a The Machinations of Dementia című albummal megint nagyot alkotott, ebben bűntársai Alex Webster (basszusgitár - Cannibal Corpse-ból ismerős lehet), illetve Charlie Zeleny (dob) voltak. Hármójuknak sikerült egy igazán komplex, technikás (és persze zseniális) instrumentális albumot összehozni....nem könnyű hallgatnivaló! :PSokszor van, hogy a szokatlan dolgokat csak játékként kezelik és nem hiszik, hogy használhatóak.
Remek péda erre a theremin.RdsG | 2009.11.01. 13:53:35Ez eszméletlen jó! 1919-es találmány... Nem csoda, hogy nem fogták fel mi rejlik ebben a készülékben, mivel még így modern szemmel sem egyszerű ezt felismerni.
Ketten egész jó lenen :D