
Nem, a Fear Factory nem oszlott fel! (még csak az kéne) :)
A jó öreg Christian Olde Wolbers és Raymond Herrera gondolt egyet és készített egy demót egy új banda reményében. Az anyagot elküldték Jon Howard-nak a Threat Signal énekesének, akinek nagyon megtetszett a dolog és csatlakozott Christianékhoz. Basszus téren viszont akadtak gondjaik. Előszőr Sam Rivers-t (Limp Bizkit) akarták felkérni, hogy segítsen nekik, de ezt később visszamondta. Következő áldozatuk Ryan Martinie (Mudvayne) lett volna, visszautasítását a Mudvayne különleges bass hangzásával magyarázta, amit nem akart belevinni egy másik bandába. Eltelt egy kis idő és megszületett a döntés. Pat Kavanagh-ra esett a választás, aki szintén a Threat Signal tagja.
Első albumuk a Years in the Darkness címet kapta.


(Szinte még ropogós meleg olyan friss)

Hogy a nevünk vajon honnan van? Nem kell messzire menni, mondjuk csak egy dvd kölcsönzőbe a már klasszikusnak számító Las Vegas-i vakáció c. filmért. A temérdek poén között minket üdvözölnek: 'Köszöntjük a Mirage-ban, Mr. PapaGiorgio!' Persze a film jóval előbb készült, mint ahogy a mi zenekarunk megalakult volna... szóval innen van a nevünk.
Zenekari végleges formája: 2009. vége
Aktív tagok:
Petrik György (ének): sokáig dobolt és gitározott, folyamatos énektudás fejlesztése mellett, színpadi tapasztalatot az É-Trend zenekarban szerzett.
Tóth Mátyás (gitár): Játszott az Esclin Syndo-ban; Bartók Esztivel és Caramellel dolgoznak közös projekteken, illetve a Groovus Interruptus jazz formáció tagja. Szaktudását főként az autodidakta tanulásnak, Horányi Sanyinak és a Finnországban töltött idejének köszönheti.
Nyírő Áron (dob): 16 éves kora óta dobol, most 25 éves és már a Kodolányi János Főiskola Jazz tanszakának végzőse, Szekeres Adriennel, Sárvári Sándorral, az Unisex és a Jazzékiel zenekarokkal készítettek közös felvételeket.
Kiss Zsolt (basszusgitár): a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz tanszakán végzett, elismert hangmérnök.
Horváth Bálint (billentyű): a NOX és a Sziámi csapat ex ill. az Odett & goGirlz és az Ablak zenekar aktív tagja.
Daltól függően színező elem: az MC, Henry Onye, a harmonika, Pribojszki Mátyás, a szaxofon Borkó Attila, vagy Kató Zoli (Back2Black) jóvoltából. A Felemel című dalban Gergely Róbert színművészúr szaval.
Megjelent lemez:
TiSört, 2010


Három 17 éves srác által szerkesztett blog, ami jelenleg a lehető legnaprakészebb az általa képviselt zenestílus terén. Itt nem találsz technot, vagy kifinomulatlan zenéket. Legfőképp elektronikus, brit-pop, dance, és funk stílusra hajazó zenék gyűjteménye ez az oldal, ami napi szinten frissül.


A New York-i Sonic Youth 1982-es depütáló lemeze az alternatív zene egyik jelentős mérföldkövének számit. Az addig csak a Joy Division-re jellemző stílust nem csak hogy átvették, de tovább is fejlesztették egy következő szintre, ami szerény véleményem szerint a zene egyik legmagasabb fokozata. A banda azota is fennáll, minden albumuk egy-egy merőben más arcát mutatja az együttesnek. A Sonic Youth - de főleg Kim Gordon baszus gitáros - egyik első mentora volt a fiatal Kurt Cobain-nek.
Az albumon ennek a számnak megtalálható az instrumentális verziója is, keményebb baszusokkal, ami ezáltal még jobb mint ez a verzió. Eredendően azt akartam posztolni, de az nincs fent sem YouTube-on, sem máshol...

Volt már az izén steampunk pc, iphone, ház és még meg annyi handcrafted műremek. De zene ? Nos nem véletlen, hogy nem volt. Alig egy tucat együttes van ami tényleg steampunk a hangszereléstől a dalszövegeken keresztűl a kinézetükig. Sőt az abney parknak még egy fiktív háttértörténete is van , amiből megtudjuk, hogy ők igazából léghajós kalózok.
érdemes megnézni még ezt a két, szintén az edisonban felvett koncertfelvételt:
Sleep Isabella és
The Emperor's Wife
és persze az offical website:
abneypark.com
