(Vigyázat, durva szöveg)
Nagyon hangulatos, lájtos kis hip-hop :)
A refrén és a szöveg pedig isteni!
"2007. nov. 24-én átesett a zenekar a tűzkeresztségen, innentől létezik a zenekar. Olyan zenekarok előtt kap lehetőséget a Wakachuka, mint a Quimby, Kiscsillag, HS7 vagy a Sziámi. Koncert koncertet követ, gyűlnek az új dalok és 2009. nyarára megérett a zenekar, első nagylemeze, a "Kell ez a levegő" felvételére. A zenekar dallamvilága a gitáros-énekes, Szilágyi Balázs ötletein és szövegein alapul, majd a basszusgitár, a dob és a szaxofon egymást támogató játékával kiegészülve válik teljessé. A szerzői kiadásban megjelent lemez lényegében ennek a közös zenei építkezésnek az eredménye. Jellegzetes kettősség kíséri végig a 15 számból összefűzött anyagot, a gyakran előforduló stílusbeli elkalandozásokat az egységes megszólalás foglalja szerves egészbe. Ennek köszönhetően a rockosabb hangvételű számok, és a sanzonos, bossanovás vagy épp swinges élű darabok nem egymás szöges ellentéteiként kerültek a lemezre."
zene: sima
szöveg: Back
album: JUBILEUM /megjelenés 2010 nyár/
cut/shot/fx: Athome /www.ifxanimation.com/
Ez a név talán sokat elmond az együttesről, ha komolyabban a jelentése után nézünk.
Egyszerű szójáték.
„Hang”, mert élőzenés hangszeres formáció, „Hangeri”, mert magyarországi zenekart takar és főként magyar nyelvűek a szövegeink, „Gerilla”, mert saját módján lázadó, alkalmanként támadó, majd underground körökben megbúvó zajkeltésre alkalmas fegyverekkel ellátott csapat.
Klasszikus 4 hangszeres felállás, (dob, basszusgitár, gitár, ének), amit 4 barát alkot, akik talán nem is lennének barátok, ha nem hozza őket össze a zene.
Érdemes odafigyelni a szövegre!
Hogy a nevünk vajon honnan van? Nem kell messzire menni, mondjuk csak egy dvd kölcsönzőbe a már klasszikusnak számító Las Vegas-i vakáció c. filmért. A temérdek poén között minket üdvözölnek: 'Köszöntjük a Mirage-ban, Mr. PapaGiorgio!' Persze a film jóval előbb készült, mint ahogy a mi zenekarunk megalakult volna... szóval innen van a nevünk.
Zenekari végleges formája: 2009. vége
Aktív tagok:
Petrik György (ének): sokáig dobolt és gitározott, folyamatos énektudás fejlesztése mellett, színpadi tapasztalatot az É-Trend zenekarban szerzett.
Tóth Mátyás (gitár): Játszott az Esclin Syndo-ban; Bartók Esztivel és Caramellel dolgoznak közös projekteken, illetve a Groovus Interruptus jazz formáció tagja. Szaktudását főként az autodidakta tanulásnak, Horányi Sanyinak és a Finnországban töltött idejének köszönheti.
Nyírő Áron (dob): 16 éves kora óta dobol, most 25 éves és már a Kodolányi János Főiskola Jazz tanszakának végzőse, Szekeres Adriennel, Sárvári Sándorral, az Unisex és a Jazzékiel zenekarokkal készítettek közös felvételeket.
Kiss Zsolt (basszusgitár): a Liszt Ferenc Zeneművészeti Egyetem jazz tanszakán végzett, elismert hangmérnök.
Horváth Bálint (billentyű): a NOX és a Sziámi csapat ex ill. az Odett & goGirlz és az Ablak zenekar aktív tagja.
Daltól függően színező elem: az MC, Henry Onye, a harmonika, Pribojszki Mátyás, a szaxofon Borkó Attila, vagy Kató Zoli (Back2Black) jóvoltából. A Felemel című dalban Gergely Róbert színművészúr szaval.
Megjelent lemez:
TiSört, 2010
a nemrég megjelent album első sikere, amit nemsokára követ a The good life.
a szám hetekig vezette a billboard listáját, és azóta is második helyen van.
érdemes odafigyelni a szövegére, és ami mondanivalóra ami mögötte lapul.
Ladies and Gentlemen as you know we have something special for you at Birdland this evening a recording for Blue Note Records...
Egy különleges crossover stilus (jazz - rap) egyetlen közismert szerzeménye.
Az eredeti egy Herbie Hancock szerzemény a Cantaloupe Island.
US3 a dal elején elhangzó szöveggel (amit Pee Wee Marquette mond) egy hires jazz lemezkiadó|nak a Blue Note-nak és az egyik hires New York-i jazz clubnak a Birdland-nek tiszteleg. Ami utólag vissza fordul, mivel a Cantaloop maxi lett az első arany single lemeze a kiadónak.
http://www.youtube.com/watch?v=jllXvQGF2CQ