Egy német festőről elnevetett Orosz darkwave trió. Igazi ritka gyöngyszemnek számítanak (legalábbis nekem:)). Minden albumuk egy történetet mesél el, jellegzetes karakterisztikával rendelkezik és mondanivalója van. Az albumok egymást követően is egy átfogó történettel rendelkeznek, hasonlóan Marilyn Manson
Trilógiájához és ASP
Fekete Pillangó sorozatához. A legújabb albumuk témája "techno-buddhizmus", de persze itt mélyebb mondanivaló is van.
Angol fansite -
Német fansite
Köszönet Gyeprollernek, hogy régebben beküldte az egyik számukat és így rájuktaláltam :)
Egy romániai alternativ együttes... erőst jó muzsikát csinálnak ajánlom mindenkinek. Az alternativitást az is bizonyitja hogy mindössze ennyit ir rólúk a
wiki. (nem hiszem hogy kell hozzá sok nyelv tudás...) Ezért ajánlom a saját oldalukat:
URMA.ro Az itt jelen levő dal az első single az új albumukról
Lost End Found.A zenén túl a videó is minőségi, és ötletes...
A csapat női tagja Kriszta (Győri Krisztina) 1992-ben Nyíregyházán látta meg először a napvilágot, jelenleg Szakolyban él. Komolyabban 2004-től foglalkozik a zenével, ekkor mutatkozott meg egy tehetségkutató versenyen először. Később felkérték egy ismertebb hazai dal feléneklésére, Dj Sniper – Messze tőlem című dalához.
A duó másik tagja Alex (Varga Sándor) Nyíregyházán született 1989-ben, Balkányban él, és a Debreceni Egyetem hallgatója. Alexet gyakran azonosítják egy 2007-ben otthoni célra felénekelt, Akon – Smack that című számának magyar vagy hungarian néven ismertté lett változatával, melyet valóban ő énekel, és akarva akaratlanul lett a fiatalok körében közismert ezzel az átdolgozással. Azóta eltelt egy kis idő, és mára saját populáris, ritmusos dance dalokat kezdett írni, melynek zenei anyagáért a Progisound.hu Médiastúdió felel. A dalok zeneszerzője, hangszerelője Gulyás Attila, aki egyben a csapat menedzsere is
2011 elején jelentették meg első anyagukat, amely a Nem minden lány címet viseli, és 7 bulizós, trendi hangszerelésű, dallamos dalt tartalmaz.
"Az elmúlt években a magyar népzenéről alkotott közgondolkodás pozitív fordulatot vett és soha nem látott „retro” divatját éli. Minden talán azzal kezdődött, hogy a hazai underground és mainstream kultúra prominensei felfedezték maguknak a saját gyökereikben rejtőzködő magyar népzenét. Manapság a jazz és rock zenekarok sorra cserkésznek be népzenei elemeket számaikba, de az új generáció autentikus zenészei sem maradtak a kaptafánál, igyekeznek lépést tartani a jelennel. Ennek eredménye egy sajátos népzenei stílus kialakulása. A népzene valóban élővé és recenssé válhat, mert ezek a fiatal formációk visszahozzák a véráramba és érdekes ruhákat adnak rá. Van egyébként a magyar népzenének egy megmagyarázhatatlan csontig hatoló ereje, amit az ember megérezhet mondjuk egy londoni bevásárló központban, amikor a háttérből halkan felcsendül egy-egy közismert Muzsikás szám. A saját kultúránknál keresve sem találhatunk jobb nagykövetet! Jó pár mai zenekarunk már nemzetközi hírnévre tett szert és ilyen lehet a nemrég alakult Buda Folk Band is. A 2007-ben létrejött banda fiatal tagjait olyan zenészek alkotják, akik egytől-egyig, ízig-vérig népzenészek, mégis ha körülnézünk rendre ott találjuk őket a legnépszerűbb jazz és blues zenészek oldalán. A zene határtalan, a műfajok pedig átjárhatóak. „népzene és világzene XXI. századi behatással.”
Kozeledik a Karacsony, igy gondoltam megosztok ferfitarsaimmal egy nyero ajandek otletet. Kinek kell gyemantgyuru, meno kocsi, vagy haz a hegyen, azok nem jelentenek semmit!
2010. 09. 25. 09:00 |
|
InYaFace |
589 |
"2007. nov. 24-én átesett a zenekar a tűzkeresztségen, innentől létezik a zenekar. Olyan zenekarok előtt kap lehetőséget a Wakachuka, mint a Quimby, Kiscsillag, HS7 vagy a Sziámi. Koncert koncertet követ, gyűlnek az új dalok és 2009. nyarára megérett a zenekar, első nagylemeze, a "Kell ez a levegő" felvételére. A zenekar dallamvilága a gitáros-énekes, Szilágyi Balázs ötletein és szövegein alapul, majd a basszusgitár, a dob és a szaxofon egymást támogató játékával kiegészülve válik teljessé. A szerzői kiadásban megjelent lemez lényegében ennek a közös zenei építkezésnek az eredménye. Jellegzetes kettősség kíséri végig a 15 számból összefűzött anyagot, a gyakran előforduló stílusbeli elkalandozásokat az egységes megszólalás foglalja szerves egészbe. Ennek köszönhetően a rockosabb hangvételű számok, és a sanzonos, bossanovás vagy épp swinges élű darabok nem egymás szöges ellentéteiként kerültek a lemezre."