- Ez az amiért az R/C játékokat kitalálták. Földön, vízen, levegőben.
Hazai modell boltokban, és néhány hipermarket játék osztályán is kapható. Nem egy mai darab már a Lego Mindstorms robotja, de időről időre érdemes elővenni. Azon felül, hogy remek gyerekjáték, alkalmas az alapfokú AI kísérletek elvégzésére is.
Önhangoló gitárt fejlesztett ki és dob piacra a napokban a Gibson gitárgyártó cég, a hangszert a vállalat tokiói irodájában hétfőn bemutatták be. A gitár képes önmagát behangolni a nyakra erősített processzor és hat motor segítségével. Az új modell december 7-én kerül piacra világszerte. Japánban az ára 308 700 jen (482 ezer Ft), az Egyesült Államokban pedig 2499 dollár (431 ezer Ft).
A Toyota megépítette a világ legnagyobb gépkocsi szimulátorát.
Az előző fém szánkó után, itt egy gumi alapú felfújható verzió.
Függesztett gömb alakú fa ház lehetne a magyar neve, ha nevezné bárki nevén a képen látható dolgot. Az alapanyaga jellemzően üvegszál illetve fa, az árak 7.800 dollártól indulnak, de ez csak az üvegszál vázat az ajtókat és az ablakokat tartalmazza. A teljesen felszerelt verzió ugyan 150.000 dollértól indul, de ez tartalmazza a 4 fő részére szükséges ágyakat, egyéb bútorokat és eszközöket, valamint a bronz nyílászáró díszitéseket is. Kanada környékieknek bérlési lehetőségük is van.
- Egyik kedvenc 21. századi technológiám az OLED ami mér most számtalan helyen található meg, órákban, a Sony 3 miliméter vékony tévéjében .Amiért viszont ez a bejegyzés született az az Art Lebedev orosz design stúdió Optimus Maximus billentyűzetének új árazása. Az eszköz eddig csak egy féle verzióban volt kapható, ahol mind a 103 gomb aktiv OLED kijelzővel volt szerelve, ennek az ára viszont 1.200 Euro felett volt. Mostantól viszont négy féle verzióban rendelhető meg, 1,10,47 és 103 aktív gombbal. Az új árazással viszont már 462 Eurós áron hozzájuthatunk az egy aktiv Space gombbal rendelkező verzióhoz.
bungle | 2008.02.22. 10:40:27http://www.electronista.com/articles/08/02/21/optimus.maximus.ships/ Ben Lewry gondolt egyet és beépítette régi laptopját egy elektromos gitárba. A végeredmény egy interaktív hangszer: az LCDetar. Aztán mikor megunta, épített egy második gitárt, a TVGuitar v2.0-t, amiben már mozgásérzékelők is vannak, így szinkronban vizualizálódnak ezek a kaleidoszkóp-szerű minták.
A link után még több kép és videó...
- Elsőre ez egy hátizsáknak látszó tárgy, másodikra viszont egy komplett videós felszerelés, ami tartalmaz egy egy fejre rögzíthető kamerát ami MP4, asf formátumban 320x240 25 fpsen rögzíti a képet, egy 2,4 colos színes kijelzőt és a kijelzőbe integrált tároló rendszert ami 512 Mb integrált memóriával és SD/MMC slottal rendelkezik.
man_oo | 2007.11.27. 12:20:22Ma már mindenbe kis kijelzőket meg kamerákat pakolnak és persze mp3-at. Ebben már nem sok fantázia van....
A nagy testvér figyel téged.
Az RFID egy rádiófrekvenciás azonosító chip, amit termékek gyors azonosítására, a logisztikai feladatok számítógépesítésére - és ezáltal - egyszerűsítésére találtak ki. A probléma az, hogy ha valaki megvesz egy akármilyen terméket bankkártyával, akkor abban a pillanatban beazonosíthatóvá válik, onnantól kezdve elég elmenni egy érzékelő mellett, és azonnal tudni lehet, mik a termékpreferenciái, vásárlási szokásai, sőt, kellő számú érzékelő esetén egy egész napja nyomon követhető.Ehhez a másik videóhoz nem kell angol tudás:
kisst | 2007.12.05. 14:59:39Ez azért elég kemény.Vajon ez menyire müködik ?pl kishazánkba is figyelnek :S?