Vattacukorkészítő gép egyenesen Japánból, a haszontalan árammal működő izék őshazájából
techadmin | 2008.01.21. 11:33:16fel tudnak mutatni tobb mindent, de szerintem eppen a tech fejletseguk miatt hajlamosabbak tobb arammal mukodo haszontalan izet produkalni mint a kinaiak, akik gagyit gyartanak tomegeben.- Innen onnan (ez az Adium IM kliens statisztikája, ahol az Air szóra keresve kapunk egy darab találatot, ami azt jelenti, hogy valaki Air gépről használta a programot) felbukannak jelek, amik arra engednek következtetni, hogy a következő generációs Apple ultrakönnyű noteszgépe az Air nevet fogja kapni.
És lassan de biztosan közeledik a Macworld. - A hűtőre mágnesezett/ragasztott kis papírok ideje lejárt. Itt a digitális hűtőmágnes, integrált kamerával és mikrofonnal, 7 colos LCD kijelzővel .
Anyák napján kezdik meg a szállítást 150 és 200 dolláros áron Az RFID alapú ruhacimkékkel és a megfelelő háztartási eszközökkel megelőzhető lesz az összemosott fehér ing/piros zokni kombináció. Már csak a tömegtermelés és az RFID alapú mosógép hiányzik.
Update: Nem hiányzik, itt van. És még SMS-t is küld ha végzett.Kitartás, nemsokára vége a CES-nek.
Összefoglaló így félidőben:
- A jelentősebb szórakoztató elektronikai cégek mind hoztak valamit amiben szerepel a HD a Plasma vagy az OLED kifejezés.
- Az audió rendszerekkel foglakozó cégeknek kötelező volt megjelenni legalább egy Iphone kompatibilis bármivel, legyen az dockstation vagy vízálló tok.
- Az Intel elhozta az új Penryn mobil processzorokat.
- Bill bácsi megkezdte a nyugdíjba vonulást
- Minden fontosabb a témában érintett cég hozott valamiféle UMPC-nek nevezető eszközt: Creative, LG, OQO, iRiver, Samsung
- E papír minden létező formában, ahol csak lehet.Szemezgetés az eddigi bejelentésekből:
- Philips HD ready TV
- Sony Transfe rJet nagysebességű drótnélküli átviteli megoldás
- Panasonic drótnélküli HD videó rendszer
- Logitech DiN ovo Palm billentyűzet
- 3M miniprojektor mobiltelefonokba
Folytatás következik...- "Rengeteg pletyka keringett mostanában arról, hogy a tradícióknak megfelelően most milyen nagy bejelentéssel rukkol elő Bill Gates óriáscége a CES-en. Sajnos egyik sem jött be..."
Ismeretterjesztő rovatunk következik amihez a karfiol alatt lévő link adta az ihletet.
Első körben ismerjük meg az aranymetszés fogalmát:
"Az aranymetszés vagy aranyarány az arányosság egy törvénye, ami a természetben és művészetben is gyakran megjelenik, természetes egyensúlyt teremtve a szimmetria és aszimmetria között. Az aranymetszés arányait tartalmazó formák sokáig nagy esztétikai értékkel bírtak a nyugati kultúrákban, és máig alkalmazzák számos területen (például tipográfiában vagy fényképészetben). Az ókori pithagoreánusok (Pithagorasz és követői), akik szerint a valóság matematikai alapokon nyugszik, az aranymetszésben a létezés egy alap törvényét vélték felfedezni.Aranymetszési arányok találhatók számos ókori épületeken, középkori és reneszánsz képzőművészeti alkotásokon, de ez az arány felismerhető például az emberi testen vagy csigák mészvázán is." Ugyanezt a szabályszerüséget a matematikusok is próbálják megfogni több módon, aminek legismertebb verziója a Fibonacci számok néven ismert sorozat:
"A sorozatot először 1150-ben írta le két indiai matematikus, Gopala és Hemacsa ndra, akik a szanszkrit költészet elméleti kérdéseit vizsgálva ütköztek egy összegre bontási problémába (hányféleképpen lehet rövid és hosszú szótagokkal kitölteni egy adott időtartamot, ha egy hosszú szótag két rövidnek felel meg?). Nyugaton tőlük függetlenül találta meg 1202-ben Fibonacci, aki Liber Abaci (Könyv az abakuszról) című művében egy képzeletbeli nyúlcsalád növekedését adta fel gyakorlófeladatként: hány pár nyúl lesz n hónap múlva, ha feltételezzük, hogy az első hónapban csak egyetlen újszülött nyúl-pár van; az újszülött nyúl-párok két hónap alatt válnak termékennyé; minden termékeny nyúl-pár minden hónapban egy újabb párt szül; és a nyulak örökké élnek? Kepler 1611-es könyvében, a The Six-Cornered Snowflake-ben újra felfedezte, és különféle természeti jelenségekkel hozta kapcsolatba."
Az első néhány Fibonacci szám: 0, 1, 1, 2, 3, 5, 8, 13, 21, 34, 55, 89, 144, 233, 377, 610, 987, 1597, 2584, 4181, 6765, 10946, 17711, 28657, 46368, 75025, 121393, 196418, 317811, 514229, 832040, 1346269, 2178309, 3524578, 5702887, 9227465, 14930352...
Forrás: wikipédia
Az Apple is próbálkozik az Optimushoz hasonlo megoldással.
Update: Lebedev mindeközben már a jogi lépéseket fontolgatja. További részletek hamarosan.