Barátságban és szerelemben egyaránt vannak konfliktusok. Előfordul, hogy meggondolatlanul fejezzük ki magunkat, vagy dühönkben azt bántjuk meg, akit a legjobban szeretünk. Hogyan nyerjük el a bocsánatát?
A közelmúltban két olyan helyzettel is szembesültem, amikor elvileg felnőtt emberek mással adattak át nekem egy szerintük konfliktusgyanús üzenetet. Magyarán szaladtak az óvó nénihez, hogy szóljon már rám, legyen szíves. Ahelyett, hogy közvetlenül velem rendezték volna az ügyet. Próbálom megérteni őket, de nem megy.
Minden betegség, nemcsak a rák az agy egy bizonyos területének felügyelete alatt áll és összefüggésbe hozható valamilyen előzetes pszichikai traumával...
...a mellrákot az anya-gyermek típusú illetve a partner-konfliktussal hozták összefüggésbe. Ez a fajta összetűzés mindig az agy tejtermeléséért felelős részén okoz elváltozást...
Remegve keresi a szavakat, a tetteket, a mozdulatokat. Azt akarja, hogy neked minél jobban fájjanak. Talán eléd sem lép a sérelmeivel, csupán a hátad mögött hajtogatja képzelt bűnlajstromodat. Mindenkinek kell egy ellenségkép, az övé most te lettél. Csak állsz és nézel, mert nem érted, hogy fér belé ennyi keserűség.
Bizonyos kérdések újra és újra felmerülnek emberi kapcsolatainkban. Ezeket segít megválaszolni a Hellinger-féle terápia.
Közhely, de így van: a rokonait nem válogathatja meg az ember. És ennek általában mindenki életében jelentősége van; egy ripacs nagynéni, egy gonosz nagymama, vagy akár egy irritáló anyós személye miatt.
Persze azért nem hoznám összefüggésbe reaktorbalesetek rákos betegeinek állapotát pszihoszomatikus dolgokkal...