„Syntax error” – adta le a vészjelzést az agyam, mert képtelen volt értelmezni a szemem által beolvasott információt. „Vazze, a Nyíregy tábla után hallucinálok egy hasonlót, csak rövidebb és Wingdings betűtípussal van!” – fogalmazódott meg bennem a gyanú, melynek sosem örülnék, pláne autóvezetés közben.
Beszéljünk a babához!
Azok a csecsemők, akik sok szót hallanak, könnyebben csoportosítják maguk körül a világ dolgait – akár már három hónapos korukban.
Miről írt levelet Napóleon felesége?
Óriási összegért: huszonhárom millió forintnak megfelelő euróért kelt el Napóleon feleségének, Jozefinának egy történelmi jelentőséggel bíró levele.
Miből tudjuk, hogy ki hazudik nekünk?
Ha belelátni nem is tudunk füllentő embertársaink fejébe, egy-egy hazugságon azért rajtakaphatjuk őket, ha elég szemfülesek vagyunk.
Ezt bizonyítják legalábbis azok a kutatások, amelyek rávilágítanak, hogy különféle mozdulatainkból megsejthető: igazat mondunk-e vagy éppen mellébeszélünk.
20 fontos információ! Ha ezt nem tudod, semmit nem tudsz! Vicces, kacagtató, morbid, megkérdőjelezhető. Mindezek egyben, 20 állítás során olvashatók az alábbiakban.
Az újításokat meg nem úgy kell felfogni, hogy ha valami új, az csak rossz lehet. Nem tudom észrevettétek-e, de a facebook figyeli mit használsz és amit nem, azt eltünteti. Volt is erről egy előadás a ted.com-on.