„Fenemód jóképű vagyok, ráadásul okos is, a humorom pedig visszafoghatatlanul sziporkázik” - sugallja minden nőnemű élőlény felé Vendel, aki főleg a közösségi média közbeiktatásával érzi magát nyeregben. Úgy véli, szívdöglesztő mivolta női sóhajokkal kísért lájkzáporra ítéli, s a jövőben nemcsak a számítógép előtt szeretne önjelölt kaszanovaként tündökölni.
Eleged van a folyton eltűnő kiírásokból? A legnagyobb közösségi portálon kétféleképpen csoportosíthatod ismerőseid és az általad kedvelt oldalak megosztásait, de sem a „Top stories”, sem pedig a „Most recent” nem mutat meg mindent.
A lányok hirdetéseik szerint párkapcsolatban lesznek veled a Facebookon egy hétig, vagy egész nap aranyos üzenetekkel bombáznak majd, hogy garantálják a barátnő-feelinget, esetleg lefotózzák magukat bikiniben egy táblát tartva, amin az áll: odavannak érted.
Ha megfogadod a szakértő tippjeit, elkerülheted a beégést! Robin Raskin, a Living in Digital Times konferencia atyja pontosan tudja, hogyan fonódik össze a valódi élet és a technológia. Mivel a virtuális térnek egyelőre nincsenek kőbe vésett illemszabályai, még a legrutinosabb felhasználókkal is megeshet, hogy másnap megbánnak egy bejegyzést...
„Úgyis tudok mindenkiről mindent, miért menjek el?” – kérdezhetjük manapság ahelyett, hogy izgatottan, legszebb ruhánkat felvéve, pompás frizurával tipegnénk az osztálytalálkozó helyszínére.
A párok négyötöde a közösségi oldal miatt szakít. Az adat sokkoló, és ez az arány a közeljövőben várhatóan még növekedni fog.
Az ország zsírgyilkos Norbijának saját jogán is híres neje farra és karra edzett reggel, majd „10 km-ert” futott este. A kettő között evett egy kis ápdét kenyeret, s megölelgette urát valami erősen szponzorált utazás közben. „Ma tornáztam a DVD-dre!” – kommenteli az egyik kép alá Prüntyőke, mintha bárkit érdekelne.
Egy ultrahangfelvétellel kezdődött minden. Fruzsi mámorosan szorította szívéhez a leletet, másik kezével pedig a telefonját kereste. „Nézzétek, itt a kisbabám!” – biggyesztette a Facebookra fotózott, fekete-fehér homálytengerhez, aztán várta, hogy érkezzenek a gratuláló lájkok és kommentek.
„Régen is kinyírtak fiatal csajokat, azt’ mégse volt velük ennyire tele a média!” – állapította meg lakonikus tömörséggel egy ismerősöm. A megölt és valószínűleg megerőszakolt pécsi lány esete több tanulsággal is szolgál, ám a legfontosabb, hogy ér(t)-e valamit a példaértékűnek minősített internetes megmozdulás.
A jó öreg hőmérő szomorúan gubbaszt az ablakkeret külső felén: már senkit sem érdekel, mit mesél. Kissé pontatlan szegény, mert rásüt a nap, vagy éppen túlzott árnyékban van. Az internet tette őt munkanélkülivé, mely akár egy undok vihart is képszerűen becsempész a falak közé.