A „hogy aludtál?” kérdésre még egy kicsit nehezen emészthető válasz a „kilencvenöt százalékosan”. A „milyen napod volt?”-ra pedig talán nem azt várja az ember, hogy „elég aktív, tizenegyezer ötszázas”. Mármint annyi lépéses, tetszik tudni. Mert én a karácsonyi ajándékom segítségével már ilyeneket bírok mondani. Wittie, a félujjnyi kütyü foglalkozását tekintve aktivitásmérő, így nem meglepő, hogy éjjel-nappal szeret mérni.
„Vazze, ide se mehetünk be…” – révedt Dani a nemzeti dohánybolt sötétített üvege fölött kinyúló cégérre. A tizennyolcas karika kesernyés félmosolyra késztette. „Ja, de minek mennénk? Anyáék hoznak ukránból cigit. Jut neked is” – válaszolta a hajszálnyival idősebb és tapasztaltabb Jani. Ő a tizenötödik születésnapját ünnepelte nemrég.
Mázlista vagyok, kérem szépen. Ismerőseim jelentős része ugyanis életmódguru lett. Elég belépnem a Facebookra, hogy tudjam, mit szabad ennem, és mit nem. Az összes tanácsot összegezve kiderül: csak a mindenmentes izépor jó, méghozzá kétszer átszűrt forrásvízben, főleg titánium kanállal elkeverve. De ebből legalább napi hatszor lehet enni – igaz, kis mennyiségben.
Pattanás a popsin, szájszag, striák… Mi okozza őket? A ciki pillanatok egy része megelőzhető, ha tisztában vagy a kellemetlen jelenséget hátterével.
Nem kell megváltoztatnod az egész étrended! Tanácsaink azoknak is hasznosak lehetnek, akik több évtizednyi egészségtelen táplálkozás után most barátkoznak az alapokkal. Az eredmény: alacsonyabb LDL-koleszterin és triglicerid szint, normális vérnyomás és kevesebb érelmeszesedés!
Egy 14 éves lány végzetét is koffeinmérgezés okozta. A tini ájultan esett össze, miután két egymást követő napon elfogyasztott egy-egy 0,7 literes kiszerelésű frissítőt, majd 6 nap múlva – pont 2011 karácsonyán – életét vesztette.
Amit megeszel, közvetlenül hat a vércukorszintedre. Éppen ezért a kettes típusú diabétesz megelőzésében és az állapot javításában kulcsszerepük van a bevitt élelmiszereknek. Milyen finomságok segítenek benne, hogy elkerüld vagy könnyebben kezeld ezt a kellemetlen tünetekkel járó krónikus betegséget?
„Oszt’ te fogol ótatni influenza ellen?” – fordult egyik idős asszony a másikhoz az orvosi rendelő várótermében. „Á, fogalmam sincsen, nem értek én ehhez. Lehet, szélnek eresztem inkább a csirkéimet…” – válaszolta komótosan a kérdezett, mert valami összefüggés rémlett neki a tollasokat és a vírusokat illetően.