Úgy tűnik, már nem csak konzervatív kampányszöveg, hogy válságban a házasság intézménye. Közgazdászok szerint az elmúlt ötven évben kiderült, mégsem olyan jó befektetés örök életre elköteleződni. Mennyire vonzó egy gazdag férfi, számít-e egyáltalán a pénz, vagy csak a rózsaszín köd? És mit szólna egy kereszténydemokrata családvédő, ha megtudná, hogy a melegek a leglelkesebbek, ha házasságról van szó?
Tényleg lusta, henyélő, az életét elsziesztázó népek a mediterrán országokban élők, és csak maguknak köszönhetik a következő évek, évtizedek súlyos gazdasági terheit?
„A kritikát megfogalmazó professzorok szerint a nagy hatású tétel megfogalmazói rosszul kódolták az Excel táblázatkezelőben az adatbázist és pontatlanul számoltak, ám számos válság sújtotta európai országban ezen az elven alapult a kemény adósságcsökkentési program...”
Hihetetlen ütemben emelkedik a Bitcoin árfolyama. A válság elején kitalált digitális pénz iránt az egész világon nő a kereslet. 2011-ben még volt, hogy csak 2 dollárt kérhettek érte, azóta folyamatosan erősödik az árfolyama: idén februárban már 32 dollárt ért, a 2 hete 47 dolláros értékről pár napja pedig 70 dollár fölé szökött a ciprusi válság miatt.
„...a tiltás ellenére az elmúlt húsz év során már egymillió hektárnyi, két megyényi (!) föld kerülhetett zömmel zsebszerződések útján idegen tulajdonba. A külföldiek további térnyerése már nemzetbiztonsági kockázatot jelenthet, foglalkoztatási és szociális válsághoz, erősödő pénzkiáramláshoz vezet a magyar vidéken...”
Szerintetek ez igaz lehet?
Az olaj utáni korszak hazai hirdetői, emellett különböző zöld gondolkodású emberek a mostani válságról, a gazdasági szociális folyamatokról az általuk elképzelt jövőről és kiutakról.
Akinek még nem nyílt volna ki a bicska a zsebében: Horváth Aladár szerdán, a Parlament előtt tartott cigánysággal kapcsolatos országértékelőjében többek közt az alanyi jogon járó ivóvíz- és áramszolgáltatást követelte a többszörösen hátrányos helyzetű családok számára.