Vákkumban főzni rossz ötlet
Óvatosan a vákuummal
Így készíthetsz vákuumágyút
Ha esetleg már tényleg nagyon az agyadra mennének a szomszédaid.Hipergyors vákuumvasúttal kötnék össze Budapestet, Pozsonyt és Bécset
Tóth József | 2016.03.12. 10:13:49Ha szabad egy kifogással élnem, úgy tudom, hogy a hangsebesség ~1200km/h körül van.Elkezdték építeni a jövő szupervonatát
A Hyperloop 2020-ra készül el, gyorsabbnak és olcsóbbnak ígérik a repülőnél. Ki ne akarna ezer kilométeres sebességgel száguldani egy ablaktalan kapszulában egy vákuumcsőben, mint egy puskagolyó?norbertvincze | 2016.05.20. 08:24:18https://www.newscientist.com/article/mg23030744-500-pictures-hyperloop-track-has-test-run-as-first-pod-is-unveiled/
Régen ehhez elég volt egy 5 literes befőttesüveg, de haladni kell a korral! ;)
Szancso | 2014.11.05. 18:53:56A női agy még felderítetlen terület...;)
Mai izés téma a fülgyertya ill. fülgyertyázás/testgyertyázás
Az RTL KlubnépbutítóFókusz c. műsorában hangzott el Török Szilvesztertudományos szakértő munkatársvegyészmérnök szájából:
- Az a vákuum honnan tudja, hogy mit szippant ki?
- Hát aaa... azt... azt senki nem tudja, de a szervezetből honnan tudja, hogy pl. csinál egy gyomormosást, beöntést, az mit fog kivinni...
Akkor egy kis olvasinvaló: Jó ötlet-e a fülgyertyázás?norbertvincze | 2014.07.21. 23:52:35helyes, mert én is.
" Egyrészt valamennyi fülzsír..." ez tiszta sor, és a többi is. Ezért ajánlják, hogy maximum fél évente egyet.
Ezt megszívta ;)
blackmumus | 2014.03.23. 01:09:59Azért jó nagy tüdő kell ahhoz, hogy így behorpasszanak egy tartályt benzinlopás közben :)
Tudtátok, hogy a vákuum mégsem annyira üres? :)
palinkaman | 2013.06.03. 21:47:02Ez egy elég régóta létező elmélet, a kvantumtérelmélet, mely a kvantummechanikából indul ki (ami már magában kicsit sci-finek hangozhat).
A lényege az, hogy a tökéletes vákuumban, ahol a klasszikus szemlélet szerint nincsenek részecskék, kialakulhatnak a normálistól eltérő állapotok (fluktuációk), ami egy üres térben mi lehet: megjelenik egy részecske. Már a Heizenberg-féle határozatlansági relációban kimondták (1900-a évek eleje), hogy a fentihez hasonló módon az anyag és energiamegmaradás törvénye sérülhet, de csak nagyon-nagyon kis időre a következő módon:
1. minél nagyobb tömegű részecske "pattan ki" a semmiből, annál kevesebb ideig létezhet. Ez azt jelenti, hogy míg atomnál kisebb részecskék olyan "sokáig" (viszont még így is a másodperc tört részéig) létezhetnek, hogy akár észlelhetjük is őket megfelelő műszerekkel, viszont ha nagyobb tömegű részecske, pl. egy autó pattanna ki a semmiből, az olyan kis ideig létezne, hogy észre sem vennénk, éppen ezért ilyesmit nem is észlelünk. (Senkivel sem történt még olyan, hogy ült otthon, aztán a semmiből ott termett egy autó.)
A mikrovilágban ez egy alaptétel, és nagyon érdekes az, hogy a mi általunk megszokott világtól nagyon eltérően viselkednek a dolgok benne, mintha egy másik univerzumba csöppennénk, teljesen más fizikai törvényekkel.
Falporszívós lopakodó. ;)
(szerintem tőle lopták az ötletet ;) b.)Zellergumó | 2012.06.19. 14:43:43Sok helyen hasznavehetetlen lenne az épületek állapotát tekintve. A szuperhős kommandós bácsi a vakolattal együtt zuhanna a mélybe mint Dugovics Titusz a törökkel.Ha rossz napja van a földetérés után pár tégla is bekostolná a sisakját.