Ki lakik odalent kit rejt a víz?
Jobb lett volna nem tudni...Műanyagáramlat a tengerben
Tavaly becslések szerint 3400 menekült fulladt a Földközi-tengerbe, kétszer annyi, mint ahányan a Titanic katasztrófájában. Idén tízszer ennyi áldozattól tartanak, múlt hét vasárnap pl. kb. 800 menekült fulladt a Földközi-tengerbe.
A múlt heti katasztrófa után többen vádolták cinizmussal és az együttérzés hiányával az EU bevándorlási politikáját. Szerintetek mit kellene csinálni a menekültekkel?Rabszolgák fogják nekünk a vacsorát
A nálunk is kapható tonhalkonzervek egy részét nagy valószínűséggel rabszolgák fogásaival töltik meg. A thaiföldi halászhajókon embercsempészek áldozatai dolgoznak, sokan közülük évekig nem léphetnek a szárazföldre, a kapitányok, ha nincsenek megelégedve velük, egyszerűen tengerbe lökik munkásaikat.Nas | 2014.03.08. 21:18:20Azért Svájcnak nem is rosszak az adottságai. Amivel ki tudtak tűnni, az pedig a finommechanika volt, majd később igenis a pénzintézetek. Ügyesen kimaradtak a háborúkból, ezért mindenki hozzájuk menekítette a vagyonát, Svájc enélkül nem tartana ma ott, ahol tart. De azt se felejtsük el, hogy szerencsés az elhelyezkedése, közel van Németországhoz, Franciaországhoz, Olaszországhoz, ahonnan áramolhatott a nyersanyag és a tudás hozzájuk. Akármilyen ügyesek, szorgalmasak a svájciak, egyedül, pl. a Kaukázusban ugyanezt nem tudták volna létrehozni. Nagyon számítanak a környezet által meghatározott lehetőségek. Németország előtt le a kalappal, hogy az elhibázott ideológiai, politikai döntések következményei után is annyiszor talpra tudott állni. Ehhez természetesen kellett az elszánt, hatékonyan és precízen működő társadalom - no meg az ország szárazföldi és vízi kereskedelmi útjai, kikötői, a Ruhr-vidék, Saar-vidék nyersanyaga, ipara, a Germán-alföld állattenyésztése...Afrika közepén ugyanezt nem biztos, hogy meg tudták volna csinálni...
Eleve pl. az az ország, amelyiknek van tengerkapcsolata, alapból előnyben van a kontinens belsejében lévőkkel szemben, amit a legtöbb ki is használt / használ ma is (nyilván). Vagy ott van például Szaúd-Arábia, ahol pár évtizeddel ezelőtt még az ókori, nomád szinten élt a társadalom, aztán az olajkincsek feltárásával szuperszonikus sebességgel modernizálódtak, és nőtt az életszínvonal - és nem azért, mert gyökeresen megváltozott volna azalatt a pár év alatt az emberek mentalitása...(vannak is ebből problémák, feszültségek). Szóval nem minden a hozzáállás, sajnos.
"Mindezzel azt akarom mondani, hogy egy nemzet jóléte nem a multban, hanem a jelenben leledzik, illetve a jó döntések és a hatékonyság ami meghozza gyúmölcsét."
Oké. Viszont nincs olyan, hogy egyik napról a másikra tiszta lappal lehet indulni, a történelmi előzmények kinek sajnálatára, kinek szerencséjére befolyásolják a jelent is. A múltbeli történések rányomják a bélyegüket a jelen lehetőségeire, az ország megítélésére, státuszára, gazdasági állapotára, kereskedelmi és diplomáciai kapcsolataira, az emberek gondolkodásmódjára, stb. is. Ezzel nem azt mondom, hogy egy "terhelt" múlttal rendelkező ország nem tud felemelkedni, csak sokkal nehezebb neki. Persze az már a jelen emberein múlik, hogy ki hogyan sáfárkodik a lehetőségeivel, örökségével. De azért ha már van egy kis minimális esze valakinek, akkor gazdag szülők gyerekeként mégiscsak könnyebben boldogul, mint egy szegény családból származó, örökség és kapcsolatok nélküli...
Biztos halászni indult... ;)
brier | 2012.02.28. 10:05:45lehet hogy nem is a macskát kell nézni? :)))
a végén már nem az volt a lényeg
Dobjátok vissza a tengerbe, mielőtt még túlháziasítják és embernek minősítik! :D
Ocean Fertilization - Tengeri trágyázás
A világ óceánjaiban a planktonok növekedési ütemét a szárazföldről por és folyami üledék formájában az óceánokba jutó tápanyagok, elsősorban a vas mennyisége határozza meg. Kutatási eredmények szerint egységnyi tömegű vas óceánba szórásával többezerszer nagyobb tömegű plankton keletkezik, ami táplálékul szolgálhat az élővilágnak, egy része pedig lesüllyedve hatalmas mennyiségű CO2-őt von ki a légkörből.
Így a világ vastarmelésének néhány százalékát a tengerbe szórva ki lehetne vonni az emberiség által kibocsátott teljes éves szén-dioxid mennyiséget, így a klímaváltozás és a világélelmezés helyzete is javítható lehetne. A zöldek betiltatták...Laretta | 2011.11.06. 20:50:46Ez is olyan szó mint média, jól gondolom? Médiák-ról nem tanítottak csak médiáról
Vajon mennyi az igaz az öngyilkossággal, tengerbe ugrással végződő megállíthatatlan lemmingvonulásokról szóló legendákból?
Nas | 2010.08.20. 22:13:06xDDD
Tengerimalacok. ;)
cupoj | 2010.06.02. 11:42:42Tündércocák! :))) Egyébként igazuk van, én is szívesen pancsiznék abban a gyönyörű, kristálytiszta vízben! :)
Mai ismeretterjesztő rovatunkban a macipolip.
De hát kicsoda valójában a macipolip (dumbo octopus)? Napszemcsis vállalkozó fekete autóval? Valamelyik állam parlamentjében ül? Sziklamászó? A fenti képet felhasználva leleplező képeket várok a kommentek közé kis barátunkról. A győztes pedig azt hiheti, hogy kapBungle-tőlkottátólvalamitegy rekesz sört.
bungle | 2011.05.09. 16:18:00Macipoliptánc: www.funvid.hu/index.php?page=videos§ion=view&vid_id=106706 :D
:D