Így már nem annyira környezetkímélő a szélturbina
Traveller_x | 2018.01.09. 22:20:09Paks más süllyed szégyenében.241 lába van, mégis kamion viszi
Szancso | 2016.03.25. 21:26:24https://media3.giphy.com/media/3o5RojbqYYFag/200.gif
Itt nem tudom mennyivel megy. ;)
Már napozni sem hagyják az embert ;)
- 2012-ben a 329 MW-nyi magyar szélerőműpark több mint 733 000 MWh tiszta villamosenergiát termelt, ezzel havi szinten kielégítve közel 340 000 átlagos család villamosenergia igényét.lorem_ipsum | 2013.01.27. 11:58:57itthon nagyon keves helyen fuj allandoan eleg eros szel
az ocean menti orszagok ezert vannak kicsit jobb helyzetben. emiatt a szelenergia csak par %ban tud megjelenni az itthoni energiatermelesben
tobb szeleromu eseten tobb gyorsinditasu gazeromuvet kellene felhuznunk
Skysails: a szélenergia lehetőségeit kitáró új technológia
A nagy magasságú szelet hasznosító szélerőművek, mint pl. a videón látható skysails, gazdaságosabbak lehetnek a hagyományos toronyra épített szélturbina technológiánál, ráadásul jóval nagyobb vízmélységbe is telepíthetőek a nagyságrenddel kisebb súly miatt, így a megújuló energia lehetőségeit nagy mérékben kitárhatják.bungle | 2015.05.19. 15:53:35Pand8 küldte:
URL: http://www.pid.hu/uj-tipusu-szeleromu/
Szöveg: "Új típusú szélerőmű
Rezgő oszlopok állítják elő az elektromos áramot."
Design szélturbina
nagydee | 2012.06.01. 09:25:04előrelépésnek éppen nem mondanám, ugyanis ez az eredeti. ez volt korábban, nem a "hagyományos", vízszintes tengelyű csak éppen elfelejtették, aztán vagy ezer évvel később fedezték fel újra.
mindkét konstrukciónak (függőleges és vízszintes tengelyű) megvan a maga előnye és hátránya. a két legfontosabb különbség a szélirány érzékenység és a forgási sebesség. az előbbit nem kell különösebben fejtegetni, ha van egy uralkodó szélirányunk, akkor fölöslege olyat építeni ami bármilyen másik irányból is tud dolgozni (lsd. tengerpart, völgy stb.). a forgási sebesség érdekesebb kérdés, mert sok minden következik belőle. a függőleges tengelyűnél az átmérő legkülső pontján a kerületi sebesség kisebb, mint a szélsebesség (jellemzően kicsit több, mint a fele), a vízszintes tengelyűnél ez az érték akár 2-3 szoros is lehet. ebből két dolog következik. egyrészt a forgató nyomatéka a függőleges tengelyűnek azonos teljesítmény mellett nagyobb, viszont a tengely szögsebessége kisebb, mint a vízszintes tengelyűnek.
a nagyobb forgatónyomaték ideálissá teszi olyan feladatokra, amiknél ez a fontos. pl. szivattyúzás, de a kisebb szögsebesség problémássá teszi az áramtermelést, ahol sokkal fontosabb az, hogy milyen gyorsan tudjuk változtatni a mágneses mezőt a generátor belsejében. (azért aztán a függőlese tengelyű turbinákat vagy ronda nagy áttételekkel kell szerelni, hogy meglegyen a szögsebesség, vagy kb. 40-50 pólusú generátort kell hozzá építeni)
ha egy picit gondolkodol, akkor rájössz, hogy ha a turbinával előbb áramot termelsz és azt vezeted egy szivattyúba, akkor eléggé durva energia veszteséget kapsz a kétszeres átalakítás miatt. egy generátornak kb. 80% a hatásfoka, de ha nem az optimális paraméterek mellett üzemel, akkor 50%-ra is lemehet normál üzem mellett. egy elektromos motor hatásfoka szintén olyan 80%, ha akkut is raksz a rendszerbe, akkor az önmagában 20-30% energia veszteség.
egy nagy forgatónyomatékú Savonius rendszerű turbina, vagy egy soklapátos (szintén nagy forgatónyomatékú) vízszintes tengelyű tökéletes szivattyúzásra.
pl. http://fenntarthato.hu/epites/termekek/adatbazis/aer-viztermelo-szelerogepek
hálózati bekötés reális. két dolog szokott problémát okozni, ez egyik az inverter, ami baromi drága és csak néhány típus engedélyezett, amin lehet háborogni, de te sem örülnél, ha azért szállna el a számítógéped, mert a szomszéd valami noname, olcsó, kínai szarral táplál vissza. a másik az, hogy a hálózatot nem visszatáplálásra tervezték meg, de ez csak akkor szokott problémás lenni, ha valaki nem csak megspórolni akarja az áramköltséget, hanem keresni is akar a dologgal...
http://halozat.elmu.hu/eromuvi-informaciok
Eolic - összecsukható mini szélturbina. Csak nehogy elfújja a szél. ;)
csuf | 2010.01.23. 10:29:57és gondolom meg is "termelné" az árát úgy 400 év múlva
Grandiózus magyar világszabadalom: az új szélerőmű forradalmasíthatja a világ megújuló energiatermelését.
Tooni | 2013.04.19. 08:29:35"Az egymáshoz közel elhelyezett vertikális elrendezésű turbinák kisebb zavaró hatással vannak a szomszédos egységekre, így gyorsabban foroghatnak, maximalizálva a területre vetített energiatermelési hatékonyságot."
http://energiaparkett.hu/hirek/innovacio/2011/07/15/tizszeres-energiatermeles-a-caltech-szelturbinaival/
Európai összefogás a szélerőművek ellen.
Na most akkor mi van???bungle | 2012.10.16. 23:13:39exortus küldte:
URL: http://vimeo.com/36158539
Szöveg: "Vermontban a helyi zöldek a szélerőművek ellen fordultak, elsősorban a tájátalakítás és a zaj miatt.
A videó az ő véleményüket jeleníti meg, amely szerint azért a szélenegiát és nem a napelemeket támogatják a hatóságok és a vállalatok, hogy a vállatok irányítása alatt maradjon az áramtermelés, miközben a szélenergia jóval nagyobb problémákat okoz."
Szélturbinának ütközött egy UFO! :)
Agytumor | 2009.01.09. 23:19:52Egyébként a kép kinagyított részén ti láttok valamit? Mert én csak egy felhőt meg a kék eget...vagy az a felhő akar ufo lenni?