Szerintem megmarta egy radioaktív fukusimai csörgőkígyó!
Maneg | 2013.03.28. 12:45:20mondanám hogy ritka nagy tehetség, de itthon tele vannak az aluljárók hasonlókkalCsernobil farkasai - természetfilm a Csernobili Lezárt Zóna farkaspopulációjáról
AVIREX | 2012.05.31. 09:36:52Én elsőre elaludtam este rajta.. :D
Fukusimai atomkatasztrófa hatása a mai magyar "átlagemberre" nézve. Rövid felmérés és tudományos magyarázat következik.
Tooni | 2012.08.14. 18:36:41http://index.hu/tudomany/kornyezet/2012/08/14/mutans_lepkeket_talaltak_fukusimaban/
http://www.youtube.com/watch?v=5rEayLvg_2U&feature=related
:D:D:D kezdődik
Egy animáció a következő marsjáróról, ami a Curiosity nevet viseli.
"A 2011-es év legfontosabb űrkutatási eseményeként novemberben a Curiosity (eredetileg Mars Science Laboratory, MSL) elindul a Marshoz. Ez lesz az eddigi legnagyobb méretű és teljesítményű marsjáró (rover) a vörös bolygón. Nagyobb távolságokat tesz meg, és részletesebb elemzéseket végez majd, mint a nagyon sikeres Spirit és Opportunity. Egy összetett, automatizált, guruló laboratóriumnak tekinthető, amelynek fő feladata az élet lehetőségének - illetve az ezzel kapcsolatos sugárzási, kémiai körülményeknek - a vizsgálata lesz. Tervezett élettartama legalább egy marsi év (körülbelül két földi év), amelyet ideális esetben túlteljesíthet. Nemcsak műszerállománya és technológiája fejlettebb a mostani marsjárókénál, hanem a napelemek mellett radioaktív energiaforrással is bír, azaz társainál több energiát használhat mozgáshoz, mintavételhez és egyéb elemzésekhez. "
Élőben lehet nyomon követni a "marsautó" építését a NASA oldalán keresztül, az alábbi linken.
Illetve itt, még 5 jövendőbeli űreszköz melyeket szintén a 2011-es évben készülnek útjukra engedni.Revanor | 2011.01.10. 20:01:50A Spiritet pár hónapra tervezték fölküleni, ehhez képest vagy öt évig tökéletesen működött, reméljük ez is hasonlóképp túlteljesít.
Hmmm. Lenne pár ötletem, a felhasználást illetően. Pl.: óvszer, fogszabályzó, kontaktlencse, hajfesték, stb. :)
l3azsi | 2010.12.29. 13:05:25Az elektron mozgási energiája számít, ami izotópról izotópra változik. KOnkrétan a trícium elektronjai a levegőben 6 mm-t ütnek át. Bizonyíték: http://www.ncsu.edu/ehs/radiation/forms/nuclide_sheets.pdf
Egyébként tisztában vagyok vele, hogy a lenyelt izotóp nagy károkat okoz lenyelve, még ha lenyelés nélkül veszélytelen is. Ha jól emlékszem, írtam is ezt korábban.