A modernkori rabszolgaságról szóló magyar animációs rövidfilm nagyot megy most a neten
sztewe | 2018.02.21. 22:13:38A kivitelezés egy okádék. Pedig ez a téma jobbat érdemel. Ezzel a vibráns színes villódzó f*stömeggel nem lehet felhívni a figyelmet, mert inkább irritál és elkapcsol tőle az ember. Az ilyen téma inkább darkosabb fekete fehér olyan Sin City s stílus illene rá, mondjuk az mikor megrendeli és a ürge világa szines de az árvaház meg a pince sötét fekete és csak egy lámpa világítja meg ezzel is szimbolizálva a kitaszítottságot, és azt hogy szerencsétlen nem tehet semmit. Az úgy igen az úgy lélekbe markoló lenne. Így nem.Már majdnem a rabszolgasággal határos, ahogy az iPhone-okat gyártják Kínában
Dejian Zeng 6 hetet dolgozott egy ilyen gyárban, most pedig beszámol a tapasztalatairól.siryoli | 2017.05.21. 12:17:01Nem is olyan vészes. :D Mondjuk a nagyfokú monotonitásba bele lehet őrülni.
Akkor a hajókon dolgozó szakácsok munkája mi, ha ez a modern kori rabszolgaság? Szabadnap nélküli napi 14 órák... De nem csak a hajókon, sok étteremben is simán dolgoznak ennyit úgy, hogy csak pár hetente van 1 szabadnap. Egy darabig én is dolgoztam szakácsként, 14 órás műszakot is úgy nyomtuk végig, hogy ha már ülve tudtam enni egyszer a 14 óra alatt, akkor az már laza napnak számított.
Nem azt mondom, hogy ez így van jól, mert bőven elég lenne a 8 órás műszak minden területen, teljesen feleslegesek a 12-24 órás műszakok bizonyos (legtöbb) munkaköröknél.
Mellesleg minél több ilyen "kínai gyári munkások körülményei" videót megnézünk, rájöhetünk, hogy mi vagyunk Európa Kínája ilyen szempontból, annyira hasonlóak a viszonyok...
Gyerekrabszolgák a világban. Szomorú!