A világ egyik legelvarázsoltabb kiállítása
A Higgs-bozon felfedezésének helyén, a CERN-ben két kitűnő kiállítás várja az érdeklődőket, és meg lehet nézni az igazi berendezések egy részét is.
A részecskefizikai kutatások legnagyobb központja ma Európában van, Genf mellett. A CERN-ben működik a világ legnagyobb részecskegyorsítója, a Nagy Hadronütköztető (LHC), amelynek segítségével felfedezték a Higgs-bozont.
A kutatások mellett a CERN nagy hangsúlyt fektet az ismeretterjesztésre, ezt a célt két kitűnő, ingyenesen látogatható kiállítás, A részecskék világa (Universe of Particles) és a Mikrokozmosz (Microcosm) is szolgálja.
Előzetes bejelentkezés után vezetett túrákat is tartanak az érdeklődőknek, de az LHC alagútjába való lejutást előre nem garantálják.
Részletes információkat a képre kattintva találhattok (angolul)Ahogy Kern András mondaná: Elfogtunk egy levelet! ;D
" Ezúton tájékoztatom Önt és kollégáit ..., hogy 2012 július 10.-én feljelentést teszek önök ellen a Nemzeti Nyomozó Irodánál ... bűnszervezetben sorozatosan ill. folytatólagosan elkövetett csalás és kontárkodás megalapozott gyanújával.
... az önök által oktatott és kutatott modern fizika a kezdő betűjétől az utolsóig egy perfekt áltudomány, így az elmúlt 8 évben ennek tudatában jogtalanul vették fel a tudományos kutatóknak és a főiskolai, egyetemi tanároknak járó fizetésüket.
Nem foglalkoztak érdemben az atomok és a részecskék valós fizikáját 8 számjegy pontossággal leíró tanulmányommal, és tovább folytatták az áltudományos elméleteik oktatását, demagóg népszerűsítést és az azokban foglalt - általam megcáfolt - feltételezések kutatását, ezáltal érdemtelenné téve magukat a tudományos életben való részvételre...Fekete Gábor, Kiskőrös"
További jó csemegézést kívánok az úr honlapján, amíg "kamulátogatóként" ki nem lesztek TILTVA! :DTooni | 2013.04.07. 01:34:20Fizikai Nobel-díj gyanús cikk!!!
Egy Xenon atom a "felfedezett Higgs-bozon"
2012. július 4.-én Joe Incandela, a cerni CMS-kísérlet vezetője bejelentette, hogy a 2011-ben és 2012-ben gyűjtött adatokat elemezve rátaláltak Higgs-bozonjára, melynek a tömege 130-133 proton tömegre tehető. Szerintem nem kellett volna elkapkodni ezt a bejelentést. Meg kellett volna nézni előtte, hogy melyik atomnak 130-133 proton tömeg a tömege. Ha így tettek volna, akkor rájöhettek volna arra, hogy a proton nyalábok nem egy Higgs-bozont, hanem egy Xenon atomot fociztak be a detektorba.
Hogyan kerülnek a Xenon atomok az LHC-be? Nagyon egyszerű. A levegő 78%-a Oxigénből, 21%-a Nitrogénből, és a maradék 1% Neonból, Kriptonból és Xenonból tevődik össze, mégpedig oly módon, hogy a levegő atomjaiból minden 11 500 000-dik atom Xenon atom. A {Wikipédián} utána nézhetsz ennek. Az LHC-ben nem egy légüres tér van, hanem egy légritkított tér, melynek a nyomása P = 10-7Pa = 10-7N/m2.
Alfa Mágneses Spektrométer (AMS)
Az AMS-02 egy - a Nemzetközi Űrállomásra szánt - részecskefizikai kutatóeszköz, melynek legfőbb célja anti- és sötét anyag keresése a világűrben. A műszert az STS-134 jelű űrrepülőgépes küldetés keretében, az Endeavour űrsikló 25. útja alkalmával fogja felszállítani az ISS-re, ahol a tervezett 4 űrséta egyikén szerelik majd fel az űrállomás külső felületére. A 14 naposra tervezett űrrepülés után az Endevour követve a Discovery sorsát, véglegesen "nyugdíjba" vonul.
Magyar cikkek: itt és itt.
Ezalatt a Földön nemrégiben először figyeltek meg antianyagból álló héliumot.Nas | 2011.05.05. 22:08:18Hehehe. :P Egy csillagászt valóban ismerek, aki volt már a NASA csillagászati központjában, illetve dolgozik velük / a tőlük kapott adatokkal (mondjuk melyik csillagász nem...?).
Egyébként meg tökélyre kell fejleszteni a gondolatátvitelt, és akkor nem kell üzenetközvetítéssel bajlódni... :P :)
http://press.web.cern.ch/