Ezek lennének a holdak hangjai?
Kétszáz tudós állítja: rákot okoz a mobil és a wifi
Közel kétszáz tudós ostromolja az ENSZ-t, hogy tegyen már valamit a rádióhullámokkal dolgozó eszközök sugárzása ellen, mert nagy lesz a baj.
A mobiltelefon rákot okoz? Brit kutatók szerint nem. Szerintetek?Ravennë | 2015.05.15. 01:25:20"Brit kutatók szerint nem." Akkor valószínűleg igen.Mesterséges aura válthatja ki a jelszavainkat
lilaflexninja | 2014.07.29. 14:01:14Az egyetlen gond ezekkel az, amikor már nem tudja kikerülni az ember. Engem még mindig idegesít, ha megkérdezik egyáltalán, hogy kártyával akarok-e fizetni, bár lehet, hogy az én hülyeségem, hogy jobban szeretem a készpénzt, de amikor már azt is, hogy paypassolok-e. Na. Kényelmesek ezek, meg jók, meg modernek, és jelenleg még önkéntesen választhatóak. De amikor már muszáj ezeket választani az olyan izé. Bár persze halad a világ, régen, lehet, hogy a papír pénzt utálták egyáltalán. Volt világ, amikor még a mobil is bunkófonnak számított.
Ja a DNS kóddal viszont abszolút egyetértek. Én mindenkitől vennék dns-t születésekor, és 14 vagy 18 éves korában, vagy amikor már nem változik az ujjlenyomata, azt is vennék. Tessék lehet bűnözni. Eleve, ha pl. az Usába utazik az ember, úgyis vesznek ujjlenyomatot, de tán, most már az útlevélhez is kell nem?
Viszont az okosszemüveg, a térkamerák, az arc és viselkedés felismerő szoftverek olyan nagytestvéresek tényleg, bár akinek nincs oka, az nem fél. De azért nem járkálnék mesterséges aurával magam körül, mert amit kódolni lehet, azt dekódolni is.
Ambient Backscatter - áram nélkül is működik az új adóvevő
Tévétornyok rádióhullámait használja az információ átvitelére. Áramot nem is igényel.KeleMan | 2013.09.03. 10:54:00Ahogy említik az oldal kommentjeiben is, detektoros rádiót én is építettem úgy 30 éve, amivel áramforrás nélkül lehetett hallgatni a rádiótornyok jeleit, csak egy jól méretezett tekercs, egy forgó kondi és germánium dióda kellett.
Ott sem látok lényegi újítást, hogy mi értelme igazából az ilyenfajta adatátvitelnek. Az RFiD is így működik, csak ott az olvasó adja a szükséges energiát, de abba meg amúgy is kell az áramforrás az adatfeldolgozás miatt...