Japánban a multik annyira túlhajszolják az embereket, hogy belehalnak. Ennek a modern kori „kórnak” (amit nálunk munkamániának hívnak) már nevet is adtak: karosi.
„A karosik nem egyszerűen túlóráznak, hanem a végletekig elhanyagolják magukat, a családjukat és az alapvető testi szükségleteiket. A munkáltatók kizsigerelik őket, s ebbe – vagy ennek a mentális következményeibe – előbb-utóbb belehalnak.”„Túlterheltek” a japán pornósok
JamesBond007 | 2015.03.15. 12:45:56heti 8 millió, napi 6 óra szex
nem értem miért panaszkodik
Bepelenkázzák magukat a munkamániás japán nők
Japánban a nők annyira szeretnek dolgozni, hogy pisilés miatt sem szakítják meg a munkát, inkább pelenkát használnak.ismeretlen | 2012.10.16. 10:49:50Azért annak ellenére, hogy furcsa emberek a japánok, munkamorált tanulhatnánk tőlük. Még ha nem is ilyen szélsőséges dolgokat, de az biztos, hogy nincs gondjuk a munkával.
Na de vannak jó dolgok is ott e téren. Pl. Ha a főnök azt mondja nem megyünk-e el inni, akkor kötelező igent mondani, de ahogy a kocsmában van az ember, már lehet szídni a főnököt, mert ott már nem főnök. Na ezt itthon hol lehet megtenni?
Éveken át én is hajtottam ahogy elvárták, és engedtem is hogy hajtsanak, mignem aztán egyszer éreztem hogy nem lesz ez igy jó, már kezdem nem szeretni amit csinálok (szoftverfejlesztés amúgy, 2D/3D grafikával, képfeldolgozással, stb. kapcsolatos) és akkor azt mondtam hogy kicsit lassitsunk, nem ér annyit az egész. Nem mondom, most is odaállok rendesen a munkához, de nem vagyok hajlandó hosszabb távon napi 8 óránál többet (inkább 6-7 aktiv munka + szünetek) dolgozni és ragaszkodom a legalább 20 nap szabadsághoz évente (amikor kezdtem, 10 napot alig akartak megadni). Persze többet keresnék ha dolgoznék napi 10 órát és nem mennék szabadságra soha, de az nekem nem élet (és a pénz sem motivál annyira :) ), arról nem beszélve hogy egy idő után kiégnék és megutálnám az egészet.
Azzal egyetértek, hogy aki nem birja a hajtást az próbálja kerülni az ilyen cégeket. De az is fontos, hogyha már benne van akkor próbáljon valamit változtatni sürgősen, ha másképp nem megy, keressen más melót. Olyan cégért/főnökert nem érdemes tönkretenni magunkat ami/aki nem becsül meg (talán majd egyszer a japók is megtanulják ezt). Ha az ember nem vigyáz akkor könnyen kiéghet és onnan nehéz a visszaút, ott már egy cégváltás sem biztos hogy segit.