Kiket pénzel Matolcsy, milyen alapítványokkal, mi baj ezzel?
Nem érted, mi ez a hajcihő valami alapítványok körül? Matolcsy milyen rokonának adott hány száz milliót? Egyáltalán, honnan van ennyi pénze? Most megtudhatod.Álom marad a nyugati bér
palinkaman | 2016.02.23. 13:47:00Ha jól látom ez "elmúlt 5 évben" még egyenes a görbe. Am meg ennyi adatból ilyen távoli kimutatáshoz kört is lehetne illeszteni exponenciális helyett, és akkor még az időutazást is "bebizonyítanák" vele. :P Kb. mintha a macska farka végéből jósolnám meg, hogy a cica olyan, mint a kígyó, csak szőrös.
Közel 10 milliárd forint közpénzt költ a Magyar Nemzeti Bank az átutalásainkat bonyolító cég megvásárlására, bármiféle hivatalos magyarázat nélkül. Így minden hozzáértő csak találgat: vannak, akik szerint az utalásainkat venné közelebbről szemügyre, mások szerint inkább az adósságainkra kíváncsi.
Miért akarják látni Matolcsyék az átutalásainkat?Stickhorse | 2014.04.24. 18:20:41Két választási lehetőség van, hogy ebből egy átláthatóbb, szabályosabb és működőképesebb rendszert lehessen csinálni. Mindegyik fájdalmas.
Az egyik:
A vállalkozások elfogadják a törvényhozás játékszabályait. Vállalkozások tömegei fognak csődbe menni annak minden negatív következménnyel. A fennmaradók jó eséllyel erősek, újraosztják a megtisztult piacot, terjeszkednek, egy idő után képesek ugyanazt az ellátási és foglalkoztatási színvonalat biztosítani, mint ami korábban volt. A dolog hátulütője, hogy nem lehetünk benne biztosak, hogy a fennmaradó vállalatok valóban a piaci erejük és rátermettségük miatt maradtak-e fenn, vagy különböző hatalmi megfontolásokból, kapcsolataik révén. Egyszerűbben szólva a fennmaradó vállalatok jelentős része minden bizonnyal a politikai hatalom közeléből kerülne ki. Akár törvényesen is. Egyszerű kormányzati támogatások útján. Ennek egyik legnagyobb hátránya, hogy ha ez valóban így van, nem lesznek ösztönözve a fejlődésre.
A másik:
A törvényhozás az állami működést szorítja háttérbe az állami kiadások csökkentésével. Ennek hatására kevesebb adóteherrel is biztosítható a megfelelő költségvetés, tehát nem kell annyit beszedni. Erősebb piaci verseny alakul ki, mert megéri vállalkozni, a piac pedig egy idő után kitermeli magából a tényleg erős vállalkozásokat. Hátránya kettős: az állami szféra leépítése ugyanúgy emberek ezreinek munkáját veszi el, és semmi nem biztosítja továbbra sem, hogy a kisebb terheket majd befizetik a vállalkozások.
Matolcsy Gyurka az ország megmentője
bungle | 2013.03.27. 13:17:53"Na majd mindjárt kommentelek én is, csak hol is van az a gomb..."
http://i.imgur.com/gxNTHaE.gif
- Matolcsy szerint az Egyesült Államok „kifejlesztett egy technológiát, amely az élő szervezet működésén alapul és képes adatokból dolgokat és dolgokból adatokat előállítani.”lowrider | 2012.11.30. 19:52:32"Matolcsy 5:13"
Úgyis már vallásos szinteket ölt a politikai tájékozottság... Arról nem beszélve, hogy a gazdaságpolitika realitással való kapcsolata is nagyjából egy példabeszédnek felel meg...
Már látom a jövőbeni, írásba foglalt változatát ennek a 4+ évnek...
- Viktor levele a brüsszeliekhez
- Jób(bik) könyve
- Zsidókhoz írt levél (ebben speciel nem lesz változás az eredetihez képest :) )
- Tarlós levele
- (Szíjjártó) Péter első és második levele
- stb.
Rettentő boldog vagyok, hogy a gyenge forintot kihasználva csökkentette a devizatartalékot, hogy az így keletkezett árfolyamnyereségből az adófizetők egy fillért se lássanak. Sokkal jobb hogy a pénzt alapítványokba tette aminek a kamatjaiból a rokonoknak meg a haveroknak osztogatott. Szerintem avasok szenté, már csak azért is mert mindezért beéri havi rongyos 5 millával :(