Az év legjobb mélytengeri pillanatai
Stygiomedusa gigantea-ritka látvány a tenger mélyéről
Mélytengeri nagy zabálás
Érdekes kínézetű az biztos
Három és fél méter hosszú óriáskalmár
Ilyen egy igazi partiállat :)
Íme Casper, az állítólag szellemre hasonlító polip
Az új mélytengeri polipfajt 4300 méterrel a felszín alatt találták. A japánok már új recepten gondolkoznak... ;)LumiLor
„A fejlesztés kidolgozásához a természetben megtalálható biolumineszcencia adta az alapkoncepciót. Erről a jelenségről akkor beszélünk, ha valamely élő organizmusban kémiai reakció fény (foton) kibocsátásával jár. Első körben bizonyára mindenkinek a mélytengeri élőlények, medúzák, neonhalak (vagy éppen az Avatar élővilága) jut eszébe, de legismertebb példának ott van a szentjánosbogár, amit bizonyára mindenki látott már.
A Darkside Scientific által kidolgozott LumiLor lakk teljesen hasonló elven működik: a bevonatot gyenge elektromos árammal stimulálva ugyanolyan foszforeszkáló fényhatás érhető el, mint az élőlényeknél tapasztaltak. A katalizátor itt azonban nem élő anyag által létrehozott kémiai reakció, így a jelenség neve is más, mégpedig az elektrolumineszcencia.”Findzs | 2014.09.15. 11:43:35ez egy nagyon jó dolog, sok hasznos ötlet épülhet még rá
Egy holland mérnök és tervező Daan Roosegaarde kitalálta, hogyan tehetőek igazán “zölddé” a nagyvárosok.
Egyes mélytengeri élőlények, például medúzák fényt bocsátanak ki magukból. Roosegaarde és egy amerikai tudós Alexander Krichevsky elkülönítette az állatok DNS-éből azt a részt, ami a fénytermelő anyagért felelős, majd ezt a részt beültették növényekbe, így azok levelei is világítani kezdtek a sötétben. A terv hosszú távon az, hogy ilyen világító fákkal telepítsék be a városokat, hogy kiváltsa az utcalámpákat. Ezzel nem csak rengeteg áramot spórolnának meg, de a növények drámaian javítanák a városi levegő minőségét is.
Világító macskanorbertvincze | 2014.04.10. 23:41:39nem az élet körforgásába nyúlnak bele, és visszaélni sem lehet nagyon ezzel az ötlettel.
„Tengerszemek” ;)
http://www.ize.hu/comments.php?post_id=26764