A diktátorok lélektana, a tömegpszichózis eszközei
A huszadik század egyik legjelentősebb gondolkodója, C. G. Jung (orvos) interjút adott 1939-ben a diktátorok személyiségének, lelki működésének jellegzetességeiről és a tömegpszichózis eszközeiről. A pszichológia és pszichopatológia iránt érdeklődők számára az ebben az interjúban elhangzottak alapinformációnak tekinthetők.Neo | 2016.04.04. 08:50:27Igazán jól sikerült cikk, látszott rajta, hogy aki írta jól végigjárta a témát. Aki pedig támadja igazolja is a cikk létjogosultságát.Okosnak, intelligensnek, felvilágosultnak, mondhatni mindentudónak gondoljuk magunkat, de tény: nincs olyan iskola jelenleg, ami nemcsak az értelmi tudásunkat biztosítja, hanem az érzelmit is.
Belegondoltunk már abba, hogy tele vagyunk érzelmi analfabétákkal? Tudjuk vajon, hogy a ki nem mondott haragtól akár rákosak is lehetünk? Hogyan kell legyőzni a sértettséget és megbocsátani?bungle | 2014.05.14. 10:30:58Inkább növesztett volna szakállat! :D
A videó mögött egy felettébb mély lélektani gondolatmenet található. Aki megfejti, kap egy csokit.
Muszti | 2011.02.24. 14:46:46A men-jen ki pedig onnan ered hogy egy magyarországi nyelviskolában angol nyelvvizsga órán egy srác felelt, és nem a királyi angol nyelvet használta hanem utcai szlengben beszélt. A tanár idegbajt kapott és ráordított MEN-JEN KI!
Később előszeretettel nevezték jenkinek a szlenget beszélőket, s amikor Amerikát elfoglalták, akik az északi részre kerültek, azok a szlengesek voltak, a déliek pedig irodalmi nyelven beszéltek. Többek között ez is volt háborújuk egyik kiváltó oka.
A jenkik hamburgerrel és hot-doggal etették katonáikat, így könnyűszerrel megnyerték a háborút, mivel a déliek a burritó hatására csak 30 perces wc megszakításokkal voltak képesek harcolni :D