Nagyon kreatív fotózás
Ismeretterjesztő rovatunkban: a kristály hernyó (Acraga coa)
Képek: ittHantaboy | 2014.06.24. 01:47:19Talán a sok lb7 féle hiánypótló cucc hatására, én inkább látok benne szexuális segédeszközt, mint rovart/bogarat... :DMai ismeretterjesztő rovatunkban ez az átlátszó kis izébizé. :)
Enechuel | 2011.07.20. 19:03:02áhhh de megsimogatnám *-*
Ez meg milyen csodabogár?
rubigo | 2011.04.05. 12:29:55mármint nem konkrétan ezt a posztban szereplő fajt, hanem ilyen bábot láthat, no
Mai ismeretterjesztő rovatunkban, a még növekedésben lévő bús lárva troll.
Tonoic | 2011.03.13. 23:58:07adnának neki egy dolcsit és fuss a family frost után , rá fér egy kis testmozgás ..
- Mai ismeretterjesztő rovatunkban: a Guinea- v. medinaféreg (Dracunculus medinensis), mely egy Afrikában honos parazita fonálféregfaj. A féreg lárvái a fertőzött víz fogyasztásával kerülnek be a szervezetbe, majd az emésztőrendszerben válnak ivaréretté. A megtermékenyített nőstények (melyek akár egy méteresre is megnőhetnek) a bőr alatti kötőszövetben húzzák meg magukat, majd a fertőzéstől számított egy év múlva megindulnak, és igen fájdalmas keléseket hoznak létre a bőr felszínén a lábszár vagy a lábfej tájékán. Amikor a delikvens a fájdalmat enyhítendő vízbe mártja a lábait, a nőstény féreg a kifakadt kelésen keresztül kidugja hátsó testvégét, hogy a szabadba engedje több ezer utódját. A kezelés egyetlen módja, ha ilyenkor az állat végét megcsípik, felszúrják egy hegyes pálcikára, majd csavarnak rajta egy egészen kicsit, óvatosan, nehogy a kötőszöveti rostokra felcsavarodott féreg nagyobbik része bennszakadjon. Majd a következő napon tovább tekernek rajta, és így tovább heteken át. Ez a procedúra rendkívül fájdalmas (a féreg latin neve, a Dracunculus is arra utal, hogy ez olyan érzés, mintha egy sárkány tüze égetné az embert vagy egy tüzes kígyó tekeregne a bőre alatt), és akár egy hónapig is eltarthat, mire teljesen sikerül megszabadulni az állattól. Ezt a fajta kezelésmódot egyébként már az ókortól kezdve alkalmazzák, és egyes elképzelések szerint a gyógyszertárakon vagy a WHO logóján látható közismert, a gyógyítást szimbolizáló jelkép sem az Aszklépiosz botjára tekeredő kígyót, hanem sokkal inkább a pálcikára felcsavart medinaférget ábrázolja.vadonka | 2015.01.21. 10:49:01Ha afrikába mennék inkább aggódnék az ebola miatt. Tényleg arról mi hír? Nagy a csend!
Zombik márpedig léteznek...
...legalábbis az állatvilágban, ahol nem ritka hogy az élősködők teljesen átveszik gazdájuk fölött az irányítást, a szó szoros értelmében élőhalottakká változtatva azokat. És hogy miért jó ez nekik? A parazita célja ezzel legtöbbször vagy az, hogy a kiszolgáltatott gazdát felhasználja utódai túlélésének maximalizálásában (pl. azok zombi-testőreként vagy dajkájaként), vagy hogy a gazda viselkedését olyan irányban befolyásolja, hogy azt könnyebben találhassa meg és fogyaszthassa el a soron következő, ún. végleges gazda, amiben aztán a parazita kifejlődhet és ivaréretté válhat. Az alábbiakban erről láthattok egy remek kis összeállítást (bungle ajánlásával ;) ), kezdve a hangya-agyevő púposlegyektől, a csótányok menekülési reflexét kikapcsoló Ampulex-darazsakon és a hím tarisznyarákokból „transzvesztitát” csináló kacslábú rákokon át a személyes kedvencemig, a Leucochloridium paradoxum nevű laposféregig, amelynek lárvái csigák tapogatójában telepszenek meg, és színes, húsos, pulzáló kis „szarvacskákká” változtatják azokat, így tévén kívánatossá a csigákat a madarak számára, amelyek beleiben aztán a lárvák felcseperedhetnek.bungle | 2014.09.24. 08:33:57cila küldte:
URL: www.youtube.com/watch?v=vMG-LWyNcAs
Szöveg: "Darázslárvák. Avagy: Ne éljen Alien?"
- Mai ismeretterjesztő rovatunkban: a rovarvilág alien-jei, a parazitoid fürkészdarazsak, melyek élő rovarokba vagy azok lárváiba (legtöbbször lepkehernyókba) helyezik tojásaikat, és a kikelő lárváik a gazdatestből táplálkoznak, míg eléggé ki nem fejlődnek ahhoz, hogy aztán kibújhassanak az ezzel halálraítélt gazdából. Ám a káposztalepke gyilkosfürkész (Apanteles glomeratus) nevű darázsfaj és gazdája, a káposztalepke (Pieris brassicae) hernyójának esetében a gazda tortúrája itt még nem ér véget...Nas | 2015.10.12. 15:59:48Élvezetesen megírt kis összefoglaló a témában:
http://mttmuzeum.blog.hu/2015/10/12/halalfalok_es_belso_vivodasok
Mai ismeretterjesztő rovatunkban a titokzatos nevű verőköltő bodobács.
Azaz (nagy levegő...): szabóbogár, botbonák, napféreg, büdöspanna, tűzi poloska, boda bácsi, katóféreg, boda, papbogár, katonabogár, bödecske, fülbemászó, halálfő, Istenbogárkája, kőkiverő, misemondó bogár, vörösbogár, Isten tehene, kozákocska, svájci, napköltő, tűzi rovar. Mind közül a legkifejezőbb az, ami nem túl szalonképes, de a legtöbbször látott tevékenységére utal: b*szóbogár.
Néha rosszalkodik a hársfákon. Egy, a NASA által készített szupertitkos felvétel a mindennapi dolgairól:
És még egy idézet: "... a hím másfél órán át gyakott egy nőstényt. Néhány perc után egy másikat 15 perc alatt intézett el. Gyorsan regenerálódott és még megpróbált meghágni egy lárvát" (Winkler Róbert: Nagyvárosi természetbúvár) nagyon korrekt kis könyv, javaslom!
Micsoda erkölcsök! :DDDhe | 2008.07.13. 17:38:13nálunk meg tűzbogár...
Larva Fecal - Por el culo te voy a dar
Végre egy igényes zene... ;)Nyolan | 2007.12.13. 00:27:40Legalább értéljétek, hogy a profi hangstúdió kibérlésére még a gatyájuk is ráment (amint az a klipben is látható). De szerintem megérte, mert így rendkívül tiszta lett a hang. Ez minőség. Így kell ezt csinálni!