The Afterlife Dysfunction - A Túlvilág Paradoxon
norbertvincze | 2014.03.06. 16:09:37http://physics.aps.org/synopsis-for/10.1103/PhysRevLett.112.091804Megvalósítás - Kvantum Radar 2013 (magyar kísérlet)
Már volt erről szó az Izé-n kb. 3 éve, most itt egy friss videó és egy cikk is arról, hol tart a megvalósítás. Lehet, hogy hülyeség és sosem lesz működőképes, de ha mégis, akkor egy „kicsit” másképp kell majd gondolkodnunk a térről és időről. Részletesen elemzik a - vélt, remélt, vagy elképzelt? - működési elvet, szóval, ha valaki nagyon ért a kvantumfizikához, az ne habozzon megosztani a véleményét! ;)
Ja igen, és mindez itt, Magyarországon zajlik, elvileg 4-5 éven belül lehet eredmény (legalábbis ezt ígérik a készítők).
Mi a véleményetek?A világ egyik legelvarázsoltabb kiállítása
A Higgs-bozon felfedezésének helyén, a CERN-ben két kitűnő kiállítás várja az érdeklődőket, és meg lehet nézni az igazi berendezések egy részét is.
A részecskefizikai kutatások legnagyobb központja ma Európában van, Genf mellett. A CERN-ben működik a világ legnagyobb részecskegyorsítója, a Nagy Hadronütköztető (LHC), amelynek segítségével felfedezték a Higgs-bozont.
A kutatások mellett a CERN nagy hangsúlyt fektet az ismeretterjesztésre, ezt a célt két kitűnő, ingyenesen látogatható kiállítás, A részecskék világa (Universe of Particles) és a Mikrokozmosz (Microcosm) is szolgálja.
Előzetes bejelentkezés után vezetett túrákat is tartanak az érdeklődőknek, de az LHC alagútjába való lejutást előre nem garantálják.
Részletes információkat a képre kattintva találhattok (angolul)norbertvincze | 2014.01.22. 04:30:59a végén még kiderül, h miért van több anyag, mint antianyag
http://press.web.cern.ch/
Játék a kvantum levitációval.
adam10603 | 2012.01.07. 22:42:45azt én nem vettem észre... de az egésznek a kinézete olyan animációs hatást kelt szerintem.
Kvantum levitáció
norbertvincze | 2013.03.07. 15:25:29látom, és bocs. Elég sokszor nem figyelem ezeket a dolgokat, megmondom őszintén.
Kvantum-radar
"A kvantumfizika immár mindannyiunkra ható világának olyan titkait mutatjuk be, amelyek ijesztőbbek lehetnek, mint egy halloween-i éjszaka legrémségesebb fantazmagóriái, és gyönyörűbbek, mint Alíz Csodaországban vagy az Ezeregyéjszaka meséi egyszerre. A tudomány és a képzelet legújabb eredményei messze meghaladják a sci-fi írók legbizarrabb álmait is, és mindezt most nem fantáziáljuk, hanem fizikai kisérletek sorával igazoljuk. Cikkünk elolvasását csak saját felelőségre..."mesekiraly | 2011.04.21. 13:18:37A késleltetett választásos kvantumradír-kísérlettel kapcsolatban lenne egy észrevételem. Mi van akkor ha csak az egyik rést figyelő szenzor elől vesszük el az ernyőt és a másik előtt otthagyjuk? Nem lehet, hogy az összes részecskét úgy fogjuk látni, mintha mindegyik azon a résen jönne át amelyiket figyeljük? Nem lehet, hogy a másik érzékelő előtti ernyőn megmaradna az interferencia kép? Ha nem is marad meg de kirajzolódik egy vonal és a másik érzékelőn meg látjuk az összes útjára bocsátott részecskét, akkor ez bizonyítaná, hogy egyszerre vannak két helyen ugyan abban az időben. Mivel ha látjuk az egyik oldalon az összes részecskét az érzékelővel, akkor nem jelenhetnek meg az ernyőn.
Aztán lehet, hogy csak minden másodikat látná az érzékelő és akkor már borulna is az elméletem. A lényeg, hogy kíváncsi vagyok, ezt próbálták e vagy teljesen rossz az elméletem?