Annyira cikik, hogy a sportteljesítményre már nem tudunk koncentrálni
A háttérben a bácsi zseniális
Tojásjáték-Olcsó és vicces
Rio de Janeiro nem turistáknak szánt része
Érdekes és új szemszögből mutatja be a favellákat a kisfilm, mert bár említi a problémákat, de inkább másra koncentrálnak benne.Koncentrálj a kék pontra és utána színesnek látod a fekete-fehér képet!
Nas | 2015.11.17. 21:50:23Valójában nem a kép "negatívja" meg a "színei" égnek bele a szemedbe (hiszen akkor az eredeti fals színeket kéne látnod a végén is), és itt nem az agy "egészíti ki" a látottakat, hanem arról van szó, hogy hosszan bámulva a képet az adott részletét érzékelő csapocskák érzékenysége beáll az adott részlet színére (hullámhosszára) a szemben, és ez az "áthangolás" pár másodpercig a színezett kép elvétele után is megmarad, ami módosítja az összetett, különböző intenzitású fehér fénynek (praktikusan a szürke ötven árnyalatának) az érzékelését is. Ez alakítja ki a színérzetet a fekete-fehér képen.
Számos Budapest témájú videó készült az elmúlt időkben, azonban ez az első amely nem a nevezetességekre koncentrál. Az ismert helyszínek és épületek mellett városszerte találunk igazi kincseket, ezekből készült ez az összeállítás.
Budapest nevezetességek nélkül, avagy Budapest „landmarkless”lilaflexninja | 2014.06.04. 13:46:27Basszus láttál már engem fényképezni !?!?!? :) és tényleg szoktam így, de egyébként meg van ennek a stílusnak a haszna. Mondjuk külföldön vagy, ahol ugye nem gyakran jár az ember, tegyük fel ott áll az ember az Eiffel torony előtt, na most nincs sok idő, mert sokan vannak, meg hát kéne mást is nézni, naná hogy az ember gyorsan csinál egy tucat képet, aztán majd otthon kiválogatja, és egy biztos jó lesz. És nincs az, mint régen, hogy egy hétre jut 2X24 kocka, és vigyázni kell, mert kifogy a film és drága az előhívás.
Nem tudom, van azért a turista fotó és van a művészi fotó. A kettő szép, ha találkozik, de nem kötelező szerintem. Plusz valljuk be, rengeteg embernek lóg a nyakában az objektíves gép, mert az hasonlít a régi gépekre, de fingja nincs, miket lehet rajta állítani, vagy annak mi az értelme. A többségnek be van állítva a tekerentyű a piros fényképező ikonra, aztán mehet. És így is születnek azért jó képek. Meg, én pl. szoktam józsefvárosban, terézvárosban fényképezni, de szinte sose viszem magammal a jobb gépet, csak a kompaktot, egyrészt mert elfér a zsebemben, másrészt mert nem szeretnék sok időt tölteni az állítgatással, mert még a végén feltűnök valamelyik őslakosnak, hogy milyen gép van már a kezemben.
Na de ez is, mármint a japán stílus is egy stílus, a kompozíció is valami, a szépen komponált képek is valamik, mindegyik más.
Az emberiség régóta keresi annak a bizonyítékát, hogy nem vagyunk egyedül. Ha megtalálja, azzal gyökeresen megváltozik az életünk. De vajon, jó, vagy rossz hírek várnak-e ránk?
Morgan Freeman: A féreglyukon át
Az Oscar-díjas színész, Morgan Freeman a producere, a házigazdája és a narrátora a Discovery Science legújabb sorozatának, amely a világegyetem legnagyobb rejtélyeire keres magyarázatot. A "Morgan Freeman: a féreglyukon át" című sorozat az univerzum nagy kérdéseire koncentrál. Egyedül vagyunk-e a világegyetemben? Honnan származunk? Van-e élet más bolygókon? A sorozat a NASA és különböző magánvállalatok legfrissebb eredményeit, valamint a tudósok és a kutatók legújabb elméleteit felhasználva vizsgálja meg a fekete lyukakhoz, a bolygók gyarmatosításához, illetve a húrelmélethez kötődő teóriákat. A világűr megszállottjának társaságában rácsodálkozhatunk a valóságra, ami bolygónkat körülveszi.
A harmadik évad további részei ittOptikai illúzió: színváltó és eltűnő pöttyök
Ha szemünkkel követjük a körbehaladó rózsaszín pontot, akkor egyetlen színt látunk, és ez a rózsaszín. Ha mereven nézzük a középen lévő fekete keresztet, akkor a forgó pötty zöldre változik. Most koncentráljunk erősen a képen lévő keresztre. Kis idő elteltével lassan eltűnik az összes rózsaszín pötty, és csak egyetlen forgó zöld pöttyöt fogunk látni.
Ha pedig még mindig nem fáj a fejünk, nézzük kis ideig ezt az animációt. ;)Rauka | 2013.03.12. 00:50:59Ha mindet kitakarod, egyet kivéve, azért vált néha zöldre, mert addig rózsaszínt (magentát) néztél. Valójában szürke, csak a szín "beég" még egy pillanatig. Ezt látod zöld foltnak. Ha nem csak egy pillanatig tűnne el, akkor szép lassan elhalványulna a zöld is.
Instant víz!
Britmagyar tudósok megoldották! 9 rész vizet kell hozzáadni és 10 rész víz lesz!Nusihusi | 2011.01.03. 20:43:50Újabb fölösleges találmány.:P Kíváncsi voltam, hogy mikor találják föl;)
Mi a közös a putriban és ezekben? Tessék koncentrálni a nyílászárókra! [:
Tooni | 2012.05.07. 20:07:38A videó nagyon nehezen töltődik, úgyhogy gyönyörködjétek ki magatokat friss képekben
http://noob.hu/2012/05/07/uri_muri.jpg
Melléütöttél....