Tom Hanks még mindig zseniális
A kapitány küldetéseDon't Panic, Elon! :)
A vizek Hugo Bondja: Alex Thomson ;)
Így még egészen biztosan nem látta a Holdraszállásokat
Az elmúlt két hétben a NASA már több, mint 11 ezer, az Apollo-küldetések űrhajósai által készített fotót töltött fel a direkt erre létrehozott Flickr-oldalra. A képek közül sok életlen, elmosódott, de rengeteg sorozatfelvétel is van, szóval gondoltam egyet, és GIF-et készítettem a legjobb fotókból.Ezért nem szabad bohócokat felvenni a seregbe. :)
DemJan | 2014.03.01. 18:15:40Betojás helyett galamberesztés. Van, hogy ez a bűvésztrükk fordítva sül el. :D
- A NASA 105 millió dollárt költene egy olyan küldetésre, amelynek keretében egy automata űrszonda befogna egy földközeli kisbolygót, és Hold körüli pályára juttatná. Íme az animáció a küldetés tervezett lépéseiről.cila | 2013.04.15. 22:00:02El kell fogadni, hogy előbb-utóbb az embernek el kell hagynia a Földet. Ehez pedig nyersanyag forrás kell. Hogy ezt-azt építsünk. Nem sokat értek a gazdasági számításokhoz. Mondjuk, fel akarunk küldeni "precízen" 2 tonna akármit. Mennyibe kerül ez? (2 miilió tonna folyékony hidrogént jelöljünk, mondjuk "X"-el, 1 milló tonna folyékony oxigén legyen "Y"). Számoljunk: gravitáció, szökési sebesség, stb... A NASA-nak, hiszem, hogy megvannak már a képleteik. Az is, hogy mennyi az az annyi. Ki lehet számolni, mennyibe kerül egy kóhót felépíteni az űrben. Mennyibe a bányászat és így tovább.
A házasság előtti szex ellen küzd a Magyar Családtudományi Társaság. Uniós pénzből.
thisisreal | 2012.03.01. 20:13:22Szégyentelen élvhajhász! ;)
Egyébként meg pár év és már a 20-as években élünk, szóval problem? :D
Alfa Mágneses Spektrométer (AMS)
Az AMS-02 egy - a Nemzetközi Űrállomásra szánt - részecskefizikai kutatóeszköz, melynek legfőbb célja anti- és sötét anyag keresése a világűrben. A műszert az STS-134 jelű űrrepülőgépes küldetés keretében, az Endeavour űrsikló 25. útja alkalmával fogja felszállítani az ISS-re, ahol a tervezett 4 űrséta egyikén szerelik majd fel az űrállomás külső felületére. A 14 naposra tervezett űrrepülés után az Endevour követve a Discovery sorsát, véglegesen "nyugdíjba" vonul.
Magyar cikkek: itt és itt.
Ezalatt a Földön nemrégiben először figyeltek meg antianyagból álló héliumot.Nas | 2011.05.05. 22:08:18Hehehe. :P Egy csillagászt valóban ismerek, aki volt már a NASA csillagászati központjában, illetve dolgozik velük / a tőlük kapott adatokkal (mondjuk melyik csillagász nem...?).
Egyébként meg tökélyre kell fejleszteni a gondolatátvitelt, és akkor nem kell üzenetközvetítéssel bajlódni... :P :)
Kicsomagolták az ISS legújabb tagját, "akinek" a neve: Robonaut 2.
Majdnem 200 ember, 15 országból látogatta meg eddig a Nemzetközi Űrállomást, de ez az első alkalom, hogy egy Humanoid Robot is a legénység tagját képezi az űrben. A Discovery szállította fel a fedélzetre legutóbbi, és egyben utolsó küldetése alkalmával. R2 az asztronauta segédek legfrissebb generációja, amelyet a NASA és a GM közösen fejlesztett ki. Elsődleges feladata az lesz, hogy megmutassa a mérnököknek milyen ügyesen tud viselkedni egy robot az űrben, majd további fejlesztések és frissítések után egy nap, kockázatok nélkül fog segítő kezet nyújtani űrsétáknál, javításoknál, vagy tudományos munkákban.
Videók a működéséről: itt, itt, és itt.Élien | 2011.03.20. 13:44:35Beletúrtál volna a csaj hajába? :)
Végetért a legrégebbi "űrlegenda", a Discovery űrrepülőgép pályafutása, ami 1984-ben kezdődött. 39 sikeres küldetése alatt, a világűrben töltött napjainak száma 322, mely idő alatt 5247 alkalommal kerülte meg a földet, ami 230 millió kilóméternek felel meg.
Ezzel megkezdődött a Space Shuttle űrrepülőgépek búcsúja. A másik két "madár" közül az Endeavour a tervek szerint április 19-én, az Antlantis pedig június 28-án indul utolsó útjára.
Magyar cikkek: itt, és itt.
Videó az utolsó küldetésről: itt.
Valamint egy szokatlan ébresztés is történt a küldetésnek utolsó, az ISS-en (Nemzetközi Űrállomás) töltött napjának a reggelén, amikor is James T. Kirk ébresztette fel őket.Mr.T. | 2011.03.20. 02:02:42Zsuga küldte:
URL: http://www.origo.hu/tudomany/vilagur/20110316-messenger-a-merkurnal-a-forro-bolygo-koruli-palyara-all.html
Szöveg: 7 év utazás után a MESSENGER (MErcury: Surface, Space ENvironment, GEochemistry and Ranging) űrszonda végre pályára állt a Naprendszer legbelső bolygója körül. Ezzel pedig kiérdemelte az első Merkúr körüli műhold címet.
https://totalcar.hu/magazin/hirek/2018/02/16/tesla_az_urben_ugyan_mar_skoda_a_marson/