A közpénz az új saját, az arab az új zsidó, a gyros az új soros... :D
akicker | 2018.04.12. 09:44:02Amikor először újraválasztották őket, akkor még én is reménykedtem, elvégre ők voltak az első "duplázó" kormány. Gondoltam minden kezdet nehéz, így legalább valakinek van esélye véghezvinni, amit elkezdett, nem kell 4 évente mindent lenullázni. Sajnos a remény mostanra rég meghalt. De lehet csak én nem vagyok elég bizakodó. Lehet ezért nem vagyok vevő az MLM-re sem :DEz volt az igazi egyenes beszéd
Nem egyszerű geci, hanem vérgeci
A Belgiumban lemészárolt 35 áldozatra mutogatva akar Pintér és Orbán totális hatalmat és teljes ellenőrzést, miközben itt, Magyarországon - nem pedig Belgiumban - sokszor 35 ember hal meg naponta azért, mert nem megfelelő a jogrendszer, mert a szociális ellátórendszert szétverte a kormány, mert a közpénzt, csakúgy, mint az uniós forrásokat szétlopják, mert a minisztériumokban nem szakemberek, hanem jó pártkatonák ülnek, mert a kiszolgáltatottak nem képesek védekezni és mert a kormány szarik ezekre az emberekre, mert belőlük nem húzhat politikai hasznot.lilaflexninja | 2016.03.30. 07:30:27Ez elvi kérdés. Ha kiteszem magam az internetre, azt a saját akaratomból teszem. De ha úgy akarom, akkor nem, és minimális nyomot hagyok magam után.
De, ha egy hatalom meg akar figyelni, le akar hallgatni, bekameráz mindent, korlátozni akarja a parlamentet, az intézményeket, még az adatforgalmat is (agyrém) stb, a biztonság érdekében, mondván, (mindeközben szépen eltörölnének minden törvényes korlátot a kormányzásuk elől, és állandóan öntömjénező és befosató üzenetekkel bombáznak minket, hadd butuljunk), az előszobája egy nem kívánatos rendszernek. Beleképzeli az ember, hogy csak egy ugrás, hogy ne csak figyeljenek, hanem irányítsanak, hogy a végén megmondják, hogy mit csinálj, mit gondolj, mit tehetsz, mit nem. Hol a garancia, hogy, ha lehallgatnak, csak azért vesznek elő, ha terrorgyanús vagyok, azért nem, ha azt mondom, hogy úgy kinyírnám ezt a gecit? Hogy mikor lesz valaki terrorgyanús, és mikor csak rendszerellentétes. Hát már most is, akivel gond van, arra ráküldik a NAV-ot, kell még nekünk egy mindent látó és halló terrorellenes akármi.
Lehet, hogy ezt csak úgy vizionálja az ember, és no para, és ugyan már, nem olyanok ők, csak hát a jelek, az irányok, az elvek! És nagyon könnyen át lehet az emberek felett venni az uralmat, úgy, hogy észre sem veszik, hogy közben integetnek, üdvözlik a jó döntéseket, csápolnak, igen, csináljátok, ti vagytok a legjobbak, aztán eltelik pár év és a bilibe lóg a kéz, hogy hát jajj eluralkodtak fölöttünk.
Szívesen, Csaba!
bungle | 2015.09.08. 10:02:14lb7 küldte:
URL: http://24.hu/kozelet/2015/09/07/lemondott-hende-csaba/
Szöveg: "Az évszázad kommentje :D"
(értette ezt a "Jajj ,most mi lesz velünk,lemondott a miniszter ,aki még a távcső kupakján is átlátott. :)" kommentre)
- „Sajnos nem mindenkihez jut annyi közpénz, mondjuk kaszinókoncessziók kedvezményezettjeként vagy éppen filmes pénzek elosztójaként, hogy a szeretteit Valantin-napra ilyesmivel tudja meglepni.”bungle | 2016.02.28. 16:01:52http://444.hu/2016/02/27/vajna-timi-amerikai-allampolgarsagot-szeretne
"A Blikk szerkesztősége lassan tényleg megfullad a Vajna-család seggében..."
:DDD
Habony MasterCard
Alig vannak nézők a stadionokban...
...de azért több mint ezer focipályát újítanak fel és néhány év alatt újabb 100 milliárd Ft közpénz jut a labdarúgásra. Éljen a foci!bungle | 2016.09.06. 15:47:16Nagy múltú, méltán népszerű focicsapat...
Tudta? A felcsúti foci 11 milliárdos támogatást kapott
http://www.napi.hu/magyar_gazdasag/tudta_a_felcsuti_foci_11_milliardos_allami_tamogatast_kapott.620501.html
Most megtudhatod, mennyit költ rád a tb
Meg pl. azt is, hogy az 1271 milliárd forintos egészségbiztosítási kasszának a 85 százalékát a betegek 20 százalékának gyógyítására használják, valamint a top 20 beteg speciális, drága gyógykezelése összesen 3,3 milliárd forint volt.FatSnakeFoot | 2014.07.11. 13:40:02És a többség így van ezzel. Viszont ha komolyabb bajod van, akkor meg jön a duma " ezt sajnos a TB pont nem fedezi".:)
A világbajnokság sötét oldala
A 2014. évi FIFA Világbajnokság a történelem legköltségesebb bajnoksága, és sokakat tesz hajléktalanná, kifosztottá, sőt, sokak életét veszi el.
A világbajnokság jellemző példája annak, ahol tartunk. Nyugati pénzes családok vesznek drága jegyeket, hogy óriási összegekért labdát rugdosó, sztárnak kikiáltott, a világ számára megrendezett cirkuszban a hatalmasoknak asszisztáló játékosokat bámulhassák közpénzekből épült hivalkodó stadionokban. Azokban a stadionokban, amelyeket éhbérért dolgozó emberek építenek közpénzből, amit közegészségügyre, oktatásra, lakhatásra kellene fordítani. Mindeközben mélyül a nyomor, egyre nagyobb tömegek szolgálják ki az egyre kisebb elit csoportot.Turmion Kätilöt | 2014.06.24. 11:48:22Ez nem csak manapság megy így. Ez az (inkább tudat alatti) ösztön ami miatt falvak, városok alakultak ki, ami gyakorlatilag hajtotta előre az emberiséget a fejlődésben és bizony káros hatásai is vannak bőven.
Az "átlag magyar" azért jobb életkörülmények között él, mint pl.: egy "átlag albán", "átlag üzbég". De itt arra érdemes gondolni, hogy az "átlag magyar" is pl.: szeretne egy autót... és ha csak egy kevésbé jóra telik neki, akkor szeretne később egy jobb autót... és így tovább. Jobb lakás, kényelmesebb ház, a tehetősebbeknek kerti medence, pezsgőfürdő...stb, nyaralások, wellness. (De ezek alatt egy széles skálát kell érteni.)
Mind mind olyan dolgok, amik az amúgy stresszes életen enyhíteni igyekeznek. Mivel a kevesebb stressz, jobb életminőséget feltételez.
Közel 10 milliárd forint közpénzt költ a Magyar Nemzeti Bank az átutalásainkat bonyolító cég megvásárlására, bármiféle hivatalos magyarázat nélkül. Így minden hozzáértő csak találgat: vannak, akik szerint az utalásainkat venné közelebbről szemügyre, mások szerint inkább az adósságainkra kíváncsi.
Miért akarják látni Matolcsyék az átutalásainkat?Stickhorse | 2014.04.24. 18:20:41Két választási lehetőség van, hogy ebből egy átláthatóbb, szabályosabb és működőképesebb rendszert lehessen csinálni. Mindegyik fájdalmas.
Az egyik:
A vállalkozások elfogadják a törvényhozás játékszabályait. Vállalkozások tömegei fognak csődbe menni annak minden negatív következménnyel. A fennmaradók jó eséllyel erősek, újraosztják a megtisztult piacot, terjeszkednek, egy idő után képesek ugyanazt az ellátási és foglalkoztatási színvonalat biztosítani, mint ami korábban volt. A dolog hátulütője, hogy nem lehetünk benne biztosak, hogy a fennmaradó vállalatok valóban a piaci erejük és rátermettségük miatt maradtak-e fenn, vagy különböző hatalmi megfontolásokból, kapcsolataik révén. Egyszerűbben szólva a fennmaradó vállalatok jelentős része minden bizonnyal a politikai hatalom közeléből kerülne ki. Akár törvényesen is. Egyszerű kormányzati támogatások útján. Ennek egyik legnagyobb hátránya, hogy ha ez valóban így van, nem lesznek ösztönözve a fejlődésre.
A másik:
A törvényhozás az állami működést szorítja háttérbe az állami kiadások csökkentésével. Ennek hatására kevesebb adóteherrel is biztosítható a megfelelő költségvetés, tehát nem kell annyit beszedni. Erősebb piaci verseny alakul ki, mert megéri vállalkozni, a piac pedig egy idő után kitermeli magából a tényleg erős vállalkozásokat. Hátránya kettős: az állami szféra leépítése ugyanúgy emberek ezreinek munkáját veszi el, és semmi nem biztosítja továbbra sem, hogy a kisebb terheket majd befizetik a vállalkozások.