Fantasztikus ötlet a baglyok szerelmeseinek
Baglyos kávéház JapánbanBár még csak november 6-án indult a kampány, Csepella Olivér grafikus közösségi finanszírozás keretében már összegyűjtötte a munkájához szükséges 12 000 dollárt. Csepella sikere azt jelenti, hogy egy év múlva kezünkben foghatjuk az Alkonyattól pirkadatig képregényes változatát.
A képregényben a Cicirázó bár helyett azonban a helyszín a New York Kávéház lesz, vámpírok helyett zombik keserítik meg a főhősök életét - akik nem mellesleg a magyar irodalom legmeghatározóbb alakjai. Igen, a furcsa kalandok Tóth Árpáddal, Ady Endrével, Kosztolányi Dezsővel, Karinthy Frigyessel és Babits Mihállyal esnek meg.bungle | 2014.11.27. 09:27:49http://monsooninfo.blog.hu/2014/11/26/zombik_hosok_hemingwayCicás kávéház sógoréknál
Porcelanbaba | 2012.05.19. 10:11:52AWWW ez az én helyem *.*
Egy cserepes növény napi bejegyzéseket ír az interneten hangulatáról és közérzetéről, így valószínűleg ő az első "botanikus blogger" a világhálón. A leveleire csatolt érzékelők megmérik a növény bioelektronikus sugárzásait, amit egy számítógépes algoritmus szavakká alakít.
"Ma szépen sütött a nap, így sokat tudtam napozni. Jól szórakoztam" - írja Midori-san, egy japán kávéház pultján élő cserepes virág az október 16-ai blogbejegyzésében. Az időjárás-változásra is reagál és arról is ír blogjában. A legutolsóban például arra panaszkodott, hogy nagyon felhős és hideg volt az idő.
A Keio Egyetem kutatói létrehozták az első blogoló növényt, méghozzá úgy, hogy szívalakú leveleire szenzorokat raktak. A detektorok felveszik azokat az elektronikus jeleket a növény felszínéről, amelyeket a növény ad válaszképpen a fényre és az emberi érintésre. Az így kapott információkat összevetik az időjárás és a hőmérséklet adataival, és egy számítógépes algoritmust használva átfordítják azokat csevegős blogbejegyzésekké.
Japánban blogolnak egyébként a legtöbben a világon.kukulkan | 2008.10.26. 02:10:39Figyu, maradjunk annyiban, hogy higgy, amit akarsz, okés? ;) Én úgy érzem már mindent elmondtam e témakörben, amit el lehetett mondani, ismételni pedig nem fogom magam...
A kutya definíciód érdekes, egyet természetesen nem értek vele:)
(Ja, és egy tanács útravalóul: a wikipédiába boldog-boldogtalan beleszerkesztgethet, így én a helyedben annyira nem tartanám autentikus forrásnak.)