- Leleplezték a Szabadon Ébredőket és a többi „alternatív” portált „Még augusztusban foglalkoztam a Szabadon Ébredőkkel és a jelenséggel, amit a Szabadon Ébredők jelent. Kis böngészés után bárkinek világos lehet, hogy a „professzionális” hírgyárakkal, szerkesztőségekkel párhuzamosan létezik másmilyen nyilvánosság is a magyar online világban, ahol egyszerűen összetákolt honlapokon és a hozzájuk tartozó Facebook-oldalakon lelkesen keringtetnek mindenféle információt hobbitörténészek, hobbiorvosok és hobbitényfeltárók. Erre a látható számok alapján több tízezer ember vevő napról-napra. Akkor a domain.hu-n látható információk alapján írtam arról, hogy kik szerkeszthetik a Szabadon Ébredőket.”
- A készülő Büntető Törvénykönyv alapján a kormány egyes honlapokat is blokkolhatna. A módszer technikailag hasonlít a Kína köré felhúzott Nagy Tűzfalra, viszont nem Magyarország lenne az első európai ország, ahol hasonló megoldást alkalmaznak. Ez a gyakorlat ártatlan áldozatokat is szedhet, ezért megmutatjuk, hogyan lehet kijátszani.hawkeye | 2012.11.10. 07:45:38Vagy nem:
Kína blokkolja a Google-t a pártkongresszus alatt - kommunista ízelítő a netcenzúrából
Kína jelentős részében elérhetetlenné vált a Google keresőmotorja és más internetes szolgáltatásai egy nappal az után, hogy megkezdődött a Kínai Kommunista Párt kongresszusa, ahol megválasztják az ország új vezetőit - közölte az amerikai informatikai cég.
A fejleményről a Google weboldalán közölt adatok szerint a cég szolgáltatásait pekingi idő szerint pénteken délután kezdték blokkolni Kínában.
A kaliforniai Mountain Viewban a Google szóvivője azt mondta, hogy a vállalat nem talált olyan hibát saját központjában vagy hálózatában, amely felelős lehetne szolgáltatásainak kínai leállásáért.
Valószínűleg a pekingi kommunista vezetés döntött úgy, hogy a tisztújító pártkongresszus politikailag érzékeny időszakában blokkolja a Google szolgáltatásait, megnehezítve ezzel a kínaiak számára, hogy információt találjanak a világhálón a pártvezetésbe való bejutásért versengő jelöltekről.
A Google kínai megfelelőjét, a Baidut jóval szélesebb körben használják az országban, találatai közül azonban a hatóságok kizárják azokat a tartalmakat, amelyeket az ország vezetése kifogásolhatónak ítél.
A kaliforniai központú informatikai óriás két éve, 2010-ben úgy döntött, hogy nem fogadja el a Kínából indított internetes keresések cenzúráját, és hogy emiatt nehogy törvénysértésbe keveredjen, kínai keresőmotorjának komputereit a kontinentális Kínából Hongkongba költöztette. A cenzúra elleni kiállása óta azonban időről időre blokkolják szolgáltatásait Kínában.
(MTI)
Nekem ebben a műfajban ez a top:
http://subba.blog.hu/2014/11/18/egy_jo_meh_tisztito_szertartas_somaval_valaki