Íme a repülő, ami egy óra alatt érhet Londonból New Yorkba
Szancso | 2015.08.05. 17:55:40Ha addig nem fúrnak alagutat. ;)EADS Zehst Hypersonic Transport
A jövő környezetbarát légiközlekedése a hangsebesség négyszeresén, hidrogénnel hajtva.Tooni | 2012.02.21. 20:24:263 mach, és pilóták, sőt mérnökök.
Project Pluto
A terv célja egy nukleáris meghajtású sugárhajtóművel felszerelt cirkálórakéta, ami atombombák tucatjait szállítva a földközelben képes lett volna háromszoros hangsebességgel repülni, az akkori légvédelem számára gyakorlatilag elháríthatatlanul. Az erőforrás kb. a paksi blokkok hőteljesítményének felét elérő hajtómű lett volna, amiknek a prototípusait többször ki is próbálták a project beszüntetéséig, gyakorlatilag végtelen hatótávoságot adva a rakétának.
A fegyer a bombák ledobása után is okozott volna károkat: az előre beprogramozott útvonal mentén repülve a hajtómű sugárzása beszennyezte volna az ellenséges területet, emellett a néhány száz méteres magasságban a hangsebesség többszörösével repülő tárgy az általa keltett lökéshullámmal összezúzta volna az útvonala mentén a meg nem erősített épületeket.Békatallér | 2011.11.01. 18:38:20Hát ehhez képest egy sima atom egy kőbunkó... Milyen találékony az ember, ha egy másikat kinyírni vagy kínozni kell...
- Sínen a sínágyú. Az új Perwoll most a régebbinél több mint háromszor akkora rombolóerővel bír, kb. 160 km-ről elpusztítja a célpontot, a hangsebességnél nyolcszor nagyobb sebességgel.Tooni | 2013.02.26. 15:00:16Miért nem tudják egyszerűen sínágyúak hívni.