Még nem időszerű, de egy érdekes rövid interjú Dr. Csubák Máriával a parlagfű problémával kapcsolatban, és annak felhasználásáról.
Nakong | 2013.03.20. 05:41:40Érdekes nagyon ez az allergia. Évezredek óta nem volt baja az emberiségnek a külön-féle növények pollenjétől. Azonban mióta beindult rendesen a gyógyszeripar, a járműipar megjelent vele az emberek allergiája is. Nem a járműforgalmat kellene előbb szabályozni? Hiába csökkentik a járművek károsanyag kibocsájtását, ha évről évre egyre többet gyártanak és amellett használják a régieket is. Hiába azért remek üzlet az allergia a gyógyszergyáraknak, rendkívül nyereségesen el lehet adni a sós-vizes inhalátorokat és a különféle gyógyszereket, amelyek csak tüneteket kezelnek. Én vidéken lakom, itt nem sok gépjármű szaladgál és nem is volt soha bajom a parlagfűvel vagy egyéb növényekkel. Pedig a helyi kisgazdák rengeteg parlagfüvet tudnak ám termeszteni. A kukorica és a napraforgó alig látszik ki közülük. De csak ott van jelentős mennyiségben, ahol vetettek valami kultúrnövényt és nem használtak valami ritka erős EU-s vegyszert. Hangsúlyozom nem volt egész nyáron semmi bajom a parlagfűvel, miközben nyugodtan futottam el az általa benőtt földek mellett, viszont majd kiköptem a tüdőmet mikor egy éppen azon a héten vegyszerezett földrész közelébe értem. Szerintem először el kellene gondolkodni, mitől is van az allergia. A parlagfű csak az egyik növény, amellett sokan szenvednek más növényektől is. Vagy nem is a növényektől, hanem inkább ami kiváltja ezt az egész betegséget a gyógyszerektől, vegyszerektől, a járművek kibocsájtott mocskától és egyéb ipari melléktermékektől.Egészségtudatos életet folytattak a múlt kőbúnkós emberei, gyógynövényekkel kezelték magukat a Neander-völgyiek.
Élien | 2012.07.23. 12:33:08Sőt!! Az ásatáson résztvevő szakemberek szerint, őseink kommunikáltak egymással és párzással szaporodtak. :)))
Mai ismeretterjesztő rovatunkban a Cordyceps. Biológiai ciklusa egyik részében a Cordyceps növényként létezik, a másik részében rovarként. Valójában a Cordyceps nem tartozik sem a növényekhez, sem a rovarokhoz.
Mióta a '93-as Szabadtéri Atlétikai Világbajnokságon a kínai sportolók kilenc világcsúcsot döntöttek és edzőjük bevallotta, hogy a futóit ezzel etette, a sportolók igen nagy becsben tartják.kukulkan | 2009.10.25. 15:31:50Hát, mikor egyesültek az ős-eukariótákkal. :D
Mai ismeretterjesztő rovatunkban az (ismét nagy levegő) élekhalok, palackfű, cigánysóska, szívkésfű, gezemice, békatarsoly, stb. stb., azaz a Pásztortáska. (Capsella bursa-pastoris)
Ehető gyógynövény, ismeretlen ismerősként gyakorlatilag mindenhol nő, a Rottenbiller utcától egészen Alsómocsoládig, ezért nem rossz befektetés saját kézzel gyűjteni egy teáravalót. Mókás, szív alakú levelei és virága nyersen is elropogtathatók, csak a kutyák, khm, jelzései okozhatnak némi fejtörést a legelés előtt. Itt is van még egy-két recept.Schabee | 2008.07.30. 00:47:31a szlovákok minden szeszüket fenyőből csinálják :)
amúyg van fenyőméz is