Keresztény kötözős trükkök
Ti is láttok néha ilyen izéket? (Hát persze, hiszen itt izéltek... ;))
Az élet fonala :)
Vaginájával kötöget huszonnyolc napon át egy ausztrál művész-aktivista
sf | 2013.12.02. 10:21:23.. tehát nem szőke...
PetiESTO - Ez van srácok
Rég volt bünti...7sleeper | 2013.03.11. 21:08:45"nézze már meg doktor úr, hogy mi nőtt a seggemre"
Na itt veszítettem el a fonalat. :)
Nusihusi | 2012.11.14. 00:19:01Ez azt se tudja, hogy milyen évszak van:D
A selejtes élelmiszeripari tehéntejből egy proteint kivonva besűrítik azt, így elveszíti folyékony halmazállapotát és fonállá szőhető.
Hogy mik vannak! o.ONas | 2013.04.07. 12:39:03Ajjajjjajjj... XD
Actroid-F, egy újabb japcsi android béb. A száját ki tudja nyitni és a fejét is tudja mozgatni, szóval szerintem megérett a tömeggyártásra. ;)))
+ 1 lazán kapcsolódó hír: Suzette-et, a chatprogramot majdnem fél órás beszélgetés után embernek nézték, így idén ő nyerte a Loebner-díjat. A szofter - amellyel itt lehet beszélgetni - titka egyszerű volt: ha úgy gondolta, valamilyen témában nincs igazán otthon, szépen lassan elterelte a beszélgetés fonalát olyan terepre, ahol biztonságban érezhette magát.bungle | 2010.11.15. 15:27:24Robot actress takes to the stage - Geminoid F plays the part of an android in a play in Tokyo.
http://www.youtube.com/watch?v=O87gCOv-X0c
Mai ismeretterjesztő rovatunkban a gubacs.
A gubacs növényi szövetekben kifejlődő rendellenes sejtszaporulat, illetve sejtméret-növekedés, amely valamilyen más élő szervezet (vírus, baktérium, fonalféreg, rovar, atka stb.) tevékenységének hatására jön létre. A gubacs a benne vagy rajta élősködőknek az időjárás és ellenség ellen védelmül, lakóhelyül, költőfészkül és táplálékul is szolgál.
Egy érdekes példa az ugráló gubacs.Nusihusi | 2010.03.10. 21:55:57Jópofán néznek ki:) Az első képen úgy néz ki, mint a zabpehely:D
- Mai ismeretterjesztő rovatunkban: a Guinea- v. medinaféreg (Dracunculus medinensis), mely egy Afrikában honos parazita fonálféregfaj. A féreg lárvái a fertőzött víz fogyasztásával kerülnek be a szervezetbe, majd az emésztőrendszerben válnak ivaréretté. A megtermékenyített nőstények (melyek akár egy méteresre is megnőhetnek) a bőr alatti kötőszövetben húzzák meg magukat, majd a fertőzéstől számított egy év múlva megindulnak, és igen fájdalmas keléseket hoznak létre a bőr felszínén a lábszár vagy a lábfej tájékán. Amikor a delikvens a fájdalmat enyhítendő vízbe mártja a lábait, a nőstény féreg a kifakadt kelésen keresztül kidugja hátsó testvégét, hogy a szabadba engedje több ezer utódját. A kezelés egyetlen módja, ha ilyenkor az állat végét megcsípik, felszúrják egy hegyes pálcikára, majd csavarnak rajta egy egészen kicsit, óvatosan, nehogy a kötőszöveti rostokra felcsavarodott féreg nagyobbik része bennszakadjon. Majd a következő napon tovább tekernek rajta, és így tovább heteken át. Ez a procedúra rendkívül fájdalmas (a féreg latin neve, a Dracunculus is arra utal, hogy ez olyan érzés, mintha egy sárkány tüze égetné az embert vagy egy tüzes kígyó tekeregne a bőre alatt), és akár egy hónapig is eltarthat, mire teljesen sikerül megszabadulni az állattól. Ezt a fajta kezelésmódot egyébként már az ókortól kezdve alkalmazzák, és egyes elképzelések szerint a gyógyszertárakon vagy a WHO logóján látható közismert, a gyógyítást szimbolizáló jelkép sem az Aszklépiosz botjára tekeredő kígyót, hanem sokkal inkább a pálcikára felcsavart medinaférget ábrázolja.vadonka | 2015.01.21. 10:49:01Ha afrikába mennék inkább aggódnék az ebola miatt. Tényleg arról mi hír? Nagy a csend!
Vagy érdeklődjön az orbitanovella@gmail.com címen.