Így legóznak a biomérnökök
Nyugi, nem jött el a horror jövő. Oscar, a moduláris test igazából egy sci-fi websorozathoz készült.
Érdemes megnézni a sorozat hivatalos oldalát is.norbertvincze | 2016.04.21. 10:32:32minden esetre jó kis growth hack a seriusfilm.nl-tőlEgy férfi és 90 hangszer :)
bungle | 2015.09.29. 14:40:51Van még ott a postszövegben másik link is.
Macskaregény ;)
Az emberiség régóta keresi annak a bizonyítékát, hogy nem vagyunk egyedül. Ha megtalálja, azzal gyökeresen megváltozik az életünk. De vajon, jó, vagy rossz hírek várnak-e ránk?
Morgan Freeman: A féreglyukon át
Az Oscar-díjas színész, Morgan Freeman a producere, a házigazdája és a narrátora a Discovery Science legújabb sorozatának, amely a világegyetem legnagyobb rejtélyeire keres magyarázatot. A "Morgan Freeman: a féreglyukon át" című sorozat az univerzum nagy kérdéseire koncentrál. Egyedül vagyunk-e a világegyetemben? Honnan származunk? Van-e élet más bolygókon? A sorozat a NASA és különböző magánvállalatok legfrissebb eredményeit, valamint a tudósok és a kutatók legújabb elméleteit felhasználva vizsgálja meg a fekete lyukakhoz, a bolygók gyarmatosításához, illetve a húrelmélethez kötődő teóriákat. A világűr megszállottjának társaságában rácsodálkozhatunk a valóságra, ami bolygónkat körülveszi.
A harmadik évad további részei ittMítoszok és hazugságok a román történelemben
Egy román történész a román történelemoktatás hazugságaival szembesít és gyakorlatilag bebizonyítja, hogy a középkori és az újkori román történelmet azért találták ki, hogy legitimálja Erdély elfoglalását.
A román történelemoktatásban olyan hasugságok vannak beleépítve, minthogy Erdély középkori román állam volt román nemesekkel, illetve hogy a törökök ellen egységes román nemzeti front létezett, ami a román történelemoktatást a science-fiction szintjére helyezi.Revanor | 2012.11.06. 21:58:52Ugyanez megvan a magyar történelemoktatásban is, pláne manapság, hogy egyre erősödik ez az őrült "Kurucos" vonal...
Usztics Mátyás Békéscsabán a Vasutas Művelődési Házban beszélt a számok magyar kiejtéséből kikövetkeztetett ősi európai magyar birodalomról, a bolygót a közhiedelemmel ellentétben nem idén, hanem csak 300 év múlva elpusztító Nibiruról származó sumérokról, a Szíriuszról eljött magyarokról, a Turul-házról és a népmesékben elrejtett táltos titkokról.
Az összeesküvés-elmélet nem kifejezés: science fiction science nélkül.ismeretlen | 2012.10.16. 10:58:35Basszus eddig az volt az elvem, hogy soha nem menekülök külföldre, történjen kis országomban akármi, de kezdek elgondolkodni, hogy máshol jobb lehet...
Egyszer olvastam VHK Grandpierre Attilától egy hasonló témájú könyvet, bár ott arról volt "csak" szó, hogy mi voltunk az ősnép, illetve szittyák-szkíták-hunok-piramisok volt a szokásos téma, és félelmetesen logikusan írta le a dolgokat, nagyon igazinak tűntek az állításai. Az más kérdés, hogy igaz-e vagy sem. Szóval simán lehet egy réteg, aki elhiszi, egy-két szóhasonlóság, egy két régészeti lelet, és már el is lehet hinni a zagyvaságokat.
De már megint ezekkel a mesékkel is csak a múltba tekintünk, ez mondjuk egy jó magyar szokás, bármely irányból, akár jobbról akár balról. Mert ne azon gondolkodjunk már, hogy idefostuk magunka a szíriuszról, hanem arról, hogy ha már egyszer ennyire királyok voltunk, akkor legyünk megint olyanok. De haladás, előremutatás, fejlődés nuku, csak a gyökérkeresés és az édes nosztalgia a régi nagy dicsőség után. Más nálunk balkánibb népek, meg sorra haladnak el mellettünk.
A science fiction látnokai
Ridley Scott, aki olyan klasszikus hollywoodi filmeket rendezett, mint "A nyolcadik utas: a Halál", a "Szárnyas fejvadász" és a "Gladiátor", egy vadonatúj nyolcrészes sorozattal jelentkezik, amelynek címe "A science fiction látnokai". Scott maga is sokat dolgozott rendezőként a science fiction területén, és hitelesen mutatja be a műfaj és a folyamatosan fejlődő tudomány és technika közötti kapcsolatot. Jules Vernétől kezdve Isaac Asimovon át George Lucasig és Phillip K. Dickig az egyes szerzők fantáziájának szüleményei sokszor ösztönzően hatottak a kutatókra. Mindegyik epizód egy olyan sci-fi szerzőre összpontosít, aki maradandó nyomot hagyott a minket körülvevő világban.
A sorozat youtube-ra feltöltött részei:
Arthur C. Clarke
George Lucas
Philip K. Dick
Robert Heinlein
H. G. Wells
Jules Verne
Mary ShelleySuper "Gangsta" Mario. :D
+ bonus kép: Mario valódi sztorija.Nusihusi | 2009.11.22. 03:27:22Ez betegXD Főleg a végén az elmaradhatatlan "The princess is in another castle"XD
- Az Afterworld egy különleges világ magával ragadó története. Az interaktív sci-fi sorozat első évadja 130 epizódból áll, amelynek egyedülálló élményét a videójátékok, képregények és az anime keverékéből összeálló, újszerű számítógépes animáció adja.Joma | 2008.11.08. 09:05:54A világon a kedvenc sorozatom, még a Piszkos munkákat is lehadja a Discovery-n... Hihetetlen jó, oltári, kib*szottjóó :D
Typolution - animáció karakterekből
+ bonus videó: Pulp Fiction in Typographybandee1219 | 2008.02.14. 10:05:16Valamelyik MTV lehetett. Egy külföldi együttes videoklip költségvetése nem 2Ft, tehát az, hogy nem kis munka, nem tudom számít-e? Mi amúgy a kis munka? Egy kamerával forgatott klip sem kis munka: előkészület, felvételek, utómunka, ez sok idő, sok pénz.
http://www.youtube.com/watch?v=8542y8KF5qI&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=xrobYrFzIqY&feature=related
http://www.youtube.com/watch?v=lyYFe2CCxAM&feature=related