Valami bűzlik az arany körül
„Annyit kellene tudni a FEDről, hogy amerika központi bankja nem az amerikai államé, hanem egy magánbank. Mellesleg tavaly decemberben lejárt az a szerződés ami 99 érvre biztosította a pénz kibocsájtás jogát a FEDnek. Kerestük a híradásokban, hogy amerikai állam visszavette a pénzkiadás jogát, de az erről szóló hírek elmaradtak.100 év elég volt kis gömböcnek,hogy szorostól borostól felfalja a nemzetállamok önrendelkezését.A mai kérdés. A magyar nemzeti valutát miért nem a Magyar Nemzeti Bank bocsájtja ki, hanem a Központi bank Frankfurtban?”Möbius kígyó.
Zsike87 | 2012.11.01. 23:21:11Szerintem ez baromira nem vicces. Egy állat szenvedése sosem vicces,legyen az egy kígyó vagy egy "közkedveltebb" háziállat/kedvenc, lehet, hogy nem a fejében van a baj, hanem egyszerűen éhes, mert már jó pár hete nem kapott enni. Ahelyett, hogy szóltak volna az eladónak,végignézik és lefilmezik,hogy mit csinál, és jól szórakoznak. Idióták...
A falánk kabalafigura. :D
(Nekem ez az Oscar-gyanús, félelmetes kínai akciójelenet jutott róla eszembe :D - bungle)Maccoyi | 2010.09.13. 23:25:37Egy újabb áldozat: http://www.funvid.eu/index.php?page=videos§ion=view&vid_id=104656 :)
A 20 évvel ezelőtt gyártott HDD kapacitása átlag 10 GB volt. A maiakét TB-ban célszerű mérni. Jelentett ez nyersanyagigény növekedést? NEM!
50 évvel ezelőtt az akkor modernnek számító vasbeton beton nyomószilárdsága 30-50 GPa körül volt. Ma a beton-technológiában az irániak vannak a toppon. 400-800 GPa nyomószilárdságú betont gyártanak. Következmény: ma kevesebb betonból lehet megépíteni azt, mit 50 évvel ezelőtt lehetett. Nyersanyagigény csökkent.
Szóval jelent-e a fejlődés mindig nyersanyag-igény növekedést? Nem! Van-e elvi akadálya a nyersanyagok újrahasznosításának? NINCS. Legfeljebb gyakorlati: energiaigényes általában.