Valami bűzlik az arany körül
„Annyit kellene tudni a FEDről, hogy amerika központi bankja nem az amerikai államé, hanem egy magánbank. Mellesleg tavaly decemberben lejárt az a szerződés ami 99 érvre biztosította a pénz kibocsájtás jogát a FEDnek. Kerestük a híradásokban, hogy amerikai állam visszavette a pénzkiadás jogát, de az erről szóló hírek elmaradtak.100 év elég volt kis gömböcnek,hogy szorostól borostól felfalja a nemzetállamok önrendelkezését.A mai kérdés. A magyar nemzeti valutát miért nem a Magyar Nemzeti Bank bocsájtja ki, hanem a Központi bank Frankfurtban?”Élő elektromos kábelek az óceán mélyén
Három évvel ezelőtt egy kutatócsoport töltésáramlásra utaló jeleket fedezett fel a tengerfenék anyagában, akkor azonban még nem tudták, hogy ezt mi okozhatja. Dán és amerikai tudósok most úgy vélik, hogy megfejtették a rejtélyt: a tenger mélyén egymással összekapcsolódni képes, élő elektromos kábeleket felépítő baktériumok élnek. A felfedezés biológiai érdekességén túl egészen újfajta organikus elektronikai készülékeket eredményezhet, köztük akár olyan rendszereket is, amelyek talán az élő emberi szervezetbe is beépíthetők.Miért szállíttatta el aranytartaléka kétharmadát a Bundesbank Londonból?
brandboy | 2012.10.27. 22:46:56A cikk lényege, hogy a modern pénzügyi remdszer egy pilótajáték, és, hogy BANKÁRBAN NE BÍZZ !(De ezt ebben az országban nem kell magyarázni)
Annyi arany nincs is a Naprendszerben , mint amennyi igérvény forog a világban.
Ha "einstand" lenne,akkor az lehet a nyerő akinél fizikailag van a cucc, mert még a modern számítgépekkel se lehet majd visszakövetni, hogy kinek-kinél-kinek az aranya van.
A németek fizikai aranyat adtak letétbe, és most visszakérik, mert úgy sejtik az angolok rájártak, mint mackó a mézre,gondolván az soha nem derül ki, mert majd visszaszedik.
á
Ez egy (részben)jó tízéves történet, tehát fosni azért nem kell, meg Etiópiáig szaladni. (Bár állítólag az egy fasza hely lenne, ha nem gyilkolásznák egymást a swarczok) . Van jó sok egész évben termő fennsík.
Dr. Horváth István a nyolcvanas évek közepén olyan antitestet fedezett fel, ami létfontosságú az anyagcserében: hozzátapadva a "rossz" koleszterinhez a szervezet számára feldolgozhatóvá teszi azt.
Ennek az eredménye lett egy olyan oltóanyag, ami sikeresen szünteti meg az érelmeszesedést, megakadályozva trombózisok (pl. agyi és szívér elzáródás) kialakulását. A szérum 15000 ember életét menthetné meg évente. A találmány 2005-ben aranyérmes lett a genfi világkiállításon.
A kutatás jelenlegi állása: 2011 szeptemberében a rendőrség minden anyagot lefoglalt, jelenleg ismeretlen tettes ellen folyik eljárás - kuruzslás vádjával.bungle | 2016.02.08. 19:23:35De hova tűnt Tooni? :)
- Egy nemzetközi kutatócsoport új fajokat fedezett fel Pápua Új-Guinea egy elszigetelt részén, egy kihunyt vulkán kráterében. A legnagyobb szenzáció egy másfél kilós óriáspatkány.te.sas! | 2009.09.13. 20:49:10hát nem szívbajos a kis dög, az biztos! :)
A 20 évvel ezelőtt gyártott HDD kapacitása átlag 10 GB volt. A maiakét TB-ban célszerű mérni. Jelentett ez nyersanyagigény növekedést? NEM!
50 évvel ezelőtt az akkor modernnek számító vasbeton beton nyomószilárdsága 30-50 GPa körül volt. Ma a beton-technológiában az irániak vannak a toppon. 400-800 GPa nyomószilárdságú betont gyártanak. Következmény: ma kevesebb betonból lehet megépíteni azt, mit 50 évvel ezelőtt lehetett. Nyersanyagigény csökkent.
Szóval jelent-e a fejlődés mindig nyersanyag-igény növekedést? Nem! Van-e elvi akadálya a nyersanyagok újrahasznosításának? NINCS. Legfeljebb gyakorlati: energiaigényes általában.