Embertelen emberi erő
Már majdnem a rabszolgasággal határos, ahogy az iPhone-okat gyártják Kínában
Dejian Zeng 6 hetet dolgozott egy ilyen gyárban, most pedig beszámol a tapasztalatairól.Szentté avatták Teréz anyát
De vajon tényleg olyan nagy „szent” volt vagy a XX. századi történelem egyik legnagyobb svindlije?
A következőket olvastam róla ma egy ismerősöm üzenőfalán:
„Nagyjából az ellenkező igaz ahhoz képest, ami a közvéleményben él róla. Megszámolatlanul folytak be a dollármilliók szervezetéhez, a Szeretet misszionáriusaihoz, és aztán a pénz nagy része nyomtalanul el is tűnt, nagyjából 10 százalékát fordították csak jótékonysági célokra, szűkmarkúan bántak a pénzzel, ha a szegényeken kellett segíteni. Sok beszámolót lehet találni arról, hogy az indiai természeti és ipari katasztrófák áldozatainak anyagilag nem segítettek semmit, csak imát és ócska Szűz Mária medálokat osztogattak. Nem csak kétes csatornákon keresztül tűnt el a rengeteg pénz, a bevételi források között is volt erőteljesen megkérdőjelezhető. Teréz kimondottan jó barátságban volt például Papa Doc-kal, a véreskezű diktátorral. Kapott Teréz milliókat egy hírhedt csalótól is, és hiába írt egy ügyész levelet, kérve, hogy juttassák vissza a kisemberek megtakarításainak kifosztásából származó adományt, még csak válaszra sem méltatta. Sokan hiszik azt, hogy Teréz anya kórházakat tartott fent a legszegényebbeknek, de a valóság ennél sokkal durvább. Ezekre az intézményekre sokkal jobb kifejezés a halálgyár, amikhez képest a leglepukkantabb magyar állami kórházak is svájci luxusklinikának számítanak. Zsúfoltságban, elképesztő higiéniai körülmények között, a legalapvetőbb, minimális orvosi segítségnyújtástól is megfosztva, legfeljebb egy-egy aszpirint kapva tengették az életüket az ott szenvedő betegek. Nagyon sok odalátogató orvos és önkéntes fejezte ki a felháborodását az embertelen állapotok miatt. A Nirmal Hriday nevezetű otthon volt Teréz legkedvesebb intézete, mivel ezt alapította először. Közel 50 év alatt bő nyolcvanezer embert fogadtak itt, és ebből harmincötezer nem is hagyta el élve a házat. Nem csak azért, mert fertőtlenítés nélkül használták fel újra és újra a tűket a betegek között, amíg teljesen el nem kopott a hegyük. Nem csak azért, mert lejárt szavatosságú gyógyszereket használtak. Nem csak azért, mert érzéstelenítés nélkül amputáltak. Nem csak azért, mert a rák végső állapotának iszonyu fájdalmait átélő emberek problémáját úgy oldották meg, hogy odakötözték az ágyaikhoz. És nem csak azért, mert a képzetlen misszionáriusok által kezelt betegek között volt olyan, aki csak azért halt meg, mert rosszul etették, és egyszerűen megfulladt. Hanem azért, mert nem a gyógyítás volt a lényeg, hanem az, hogy az emberek szenvedjenek. Na és persze hogy a más vallásúakat életük utolsó órájában akaratuk ellenére megkereszteljék.
Ez a legszomorúbb és legfelháborítóbb az egészben, hogy Teréz milliárdjaiból bőven futotta volna akár indiai mértékkel ultramodern kórházakra is, de legalábbis sok, viszonylag jól felkészült otthonra. Ő mégis inkább százszámra hozta létre ezeket a szenvedésgyárakat. És miért? Emberi ésszel szinte felfoghatatlan, de ez a végletekig fanatikus, még ortodox katolikus körökben is ultra-dogmatikusnak számító, minden evilági szenvedésre érzéketlen, totális valláskárosult elmebeteg nő ebben lelte örömét. Megkérdezték persze őt az intézeteire jellemző embertelen állapotokról, és a válasza mindig ugyanaz volt. A szenvedés áldás és gyönyörű, és minél több a szenvedés, annál jobb az egész világnak. Ugyanis így mindenki, aki elveszti minden evilági reményét, átérezheti Jézus szenvedését a Golgotán. Ez a nő azért okozott évtizedeken keresztül elképesztő mennyiségű szenvedést emberek tízezreinek, hogy azok úgymond lelkileg megtisztulhassanak a képzelt megváltója szenvedését minél mélyebben átélve. Ezt nem én találom ki, könnyű keresni olyan interjúkat tőle, ahol nyíltan beszél a szenvedésmániájáról. Persze amikor neki volt szüksége kórházi ellátásra, akkor nem feküdt be a szerencsétlen haldoklók közé valamelyik saját, kalkuttai halálgyárába, inkább magánrepülőgépen utazott kaliforniai luxusklinikákba.
Teréz a valaha élt egyik legkegyetlenebb és legperverzebb rohadék volt, egyszerűen nincsenek szavak rá, amit ez a szipirtyó művelt. Jellemző módon még a Nobel-díja elfogadásakor is arról papolt, hogy a legnagyobb veszély, ami a világbékét fenyegeti, az nem a világméretű fegyverkezés, nem az éhínségek, nem a terrorizmus, nem a túlnépesedés, nem a természeti katasztrófák, hanem az abortusz és a fogamzásgátlás. Még akkor is, ha háborúkban ezerszámra megerőszakolt nőkről volt szó, mert természetesen ilyen esetben is kampányolt ellene.”cila | 2016.09.05. 18:46:23Gyakori, hogy másoknak kell teregetni a szennyest. S ha úgy adódik, a tulaj esetleg letagadja. "Ez, nem az enyém".
A kórházakkal tényleg minden rendben van
Műhibák, súlyos pénztelenség, nemtörődömség, embertelenség, rossz szervezés. Bármennyire is rombolják ezek egy kórház hírnevét, az ilyen eseteknek csak ritkán van foganatja, mert a kórházak nem sértenek jogszabályt azzal, ha a beteggel durván beszélnek vagy megalázó helyzetekbe hozzák. Nagyon ritka eset, hogy egy kórház ilyenkor elismerné a hibáját. Íme, itt vannak a tipikus válaszok.7sleeper | 2014.01.30. 19:53:45ez a bürokratizmus növekedés még okmányirodában sem elfogadható
(ott is.. korábban mikor bementél érkezési sorrendben, ügy szerint mindenkit behívtak; várni kellett de nem sokat. aztán kitalálták, hogy számot kell tépni, kicsivel később a kipaterolt, korai nyugdíjas volt rendőr joviális biztonsági őr adta, végül már mint gyépéseknek mutogatta is, hogy a legfeljebb kétfajta jegyből amit ő osztogatott(!) melyikre lesz szüksége az embernek.. jött az elektronikus rendszer; az össze-vissza hívásokkal, nem hívásokkal. és mindegyik "újítással" nőtt a várakozási idő (nem feltétlenül sokkal, de mindig nőtt). mire megszokta volna mindenki ezt az elektronikus behívásos, kijelzős rendszert, már be is vezették a legújabbat. internetes időpontfoglalás. de nem ám bármikor ügyintézési időre, hanem "időablakokban". és ha beteltek az interneten az időpontok. akkor vagy foglalshatsz két hónappal későbbre vagy elmész korán reggel az ocsmányirodába (és már 30-50 méteres sor áll), hogy az 1 azaz egy, tízemberenként lefagyó kioszkból időpontot válassz egy ismeretlen logikájú(?) menürendszerből.. megyeszékhelyen ha valaki nem készül ügyintézésre és nincs szerencséje több napjába kerül egy majdan 5 percig tartó művelet, amit persze nem tudnak szájhuzogatás nélkül elintézni.)
egyre hülyébbek na. és külön tragédia, hogy egészségügyben is ez megy..
magánrendelő=ahol az orvos megszervezi, hogy állami eszközökkel hamarabb kivizsgálják az embert
az eredményesség, pontos diagnózis, és terápia meg nem garantált..
és még bunkó is tud lenni nem egy.
(ilyenkor sajnálom igazán, hogy az olyan, már akkor is kivételes orvosok - mint amilyen a gyerekorvosom volt, akihez megesett, hogy nem csillapítható láz miatt éjszaka közepén elvihettek szüleim, a magánlakás rendelőjébe - már nem élnek.)
horváth ágnes is megrohadhat, meg az egész sleppje (hallottam olyanról, hogy egy egyszerű törést sem láttak el időben, mert hétvége volt, és ugye limit.. csak gipszelni kellett volna.. és hozzá egészségügyi dolgozó volt az illető..)
na nem mérgelem magam ezzel,
mert saját egyelőre csekély tapasztalataim alapján is
oldalakat lehetne írni az eü helyzetéről
/OFF jobbulást
Összeverekedtek a kutaknál az ózdiak, miután az önkormányzat csökkentette a víznyomást, van, ahol el is zárták a csapokat.
Ózd polgármestere: „Az nem megy, hogy amíg az ózdiak többsége tisztességesen fizeti a rezsit, addig mások potyáznak, ugyanakkor a vízellátás mindenki számára biztosított. Továbbra sem tudjuk az autómosást, a köbméteres tartályba slagon történő vételezést biztosítani az egyébként nem fizetőknek, ez nem romatelepi kérdés.”
LMP: embertelen a vízkorlátozás a kánikulában
Nektek mi a véleményetek, ez fellépés a lopás, pazarlás ellen, vagy rasszista indíték?KeleMan | 2013.08.13. 15:51:31http://www.youtube.com/watch?feature=player_detailpage&v=4HpinkAZeqg&t=534
Saját ürülékükben topognak a luxushajó utasai
Vizelettől átázott szőnyegek, túlcsorduló vécék, zéró klimatizálás, zéró áram, kevés élelmiszer, bennszülötté váló utasok jellemzik a Mexikói-öbölben hánykolódó luxushajót. A Carnival Triumph egy motortűz után vált mozgásképtelenné, azóta váltak embertelenné az állapotok a fedélzeten.
Reméljük egymást azért nem kell megenniük... ;)bungle | 2013.02.15. 14:17:21http://index.hu/belfold/2013/02/15/megmenekultek_a_vizeletben_uszo_luxushajo_utasai/
Mosómaci kiszabadítása ebből az embertelen fertőből...
+ egy jóleső fürdés. :)bolagraphy | 2011.03.30. 14:41:29http://www.youtube.com/watch?v=ejhhoMhMz1E&feature=related ez az ehhez tartozo video idorendi sorrendben
Vigyázz, támadni akar!
Az eset az USA-ban történt. Magyarországon mit kapna ezért az elkövető?Anthraxia | 2011.06.02. 11:33:42Tökéletesen egyetértek veled de egy szót kicserélnék a "dögökkel" szót a nevedre!!! Gyökér
Akkor a hajókon dolgozó szakácsok munkája mi, ha ez a modern kori rabszolgaság? Szabadnap nélküli napi 14 órák... De nem csak a hajókon, sok étteremben is simán dolgoznak ennyit úgy, hogy csak pár hetente van 1 szabadnap. Egy darabig én is dolgoztam szakácsként, 14 órás műszakot is úgy nyomtuk végig, hogy ha már ülve tudtam enni egyszer a 14 óra alatt, akkor az már laza napnak számított.
Nem azt mondom, hogy ez így van jól, mert bőven elég lenne a 8 órás műszak minden területen, teljesen feleslegesek a 12-24 órás műszakok bizonyos (legtöbb) munkaköröknél.
Mellesleg minél több ilyen "kínai gyári munkások körülményei" videót megnézünk, rájöhetünk, hogy mi vagyunk Európa Kínája ilyen szempontból, annyira hasonlóak a viszonyok...