Vajon mi ehette meg a nagy fehércápát?
„Mikor megvizsgálták, a kutatók megdöbbenve látták, hogy eszköz hirtelen 600 méterre süllyedt, majd a környező hőmérséklet megemelkedett. Pont annyira, amennyit egy emésztőrendszer belsejében mérhettek volna.
Napokig mérték még ugyanezt a hőmérsékletet, bár a jeladó közben néha a felszín közelébe emelkedett. A tudósok szerint ez egyértelműen azt mutatja, hogy valami felfalta a hatalmas állatot, ami még nagyobb és még erősebb nála.”Livivs | 2014.06.12. 22:06:19Szerintem a kis tisztogatóhalak kiműtötték belőle. :) Csak ezután ette meg a jeladót egy Kráken. :)The Human Centipede - Az emberi százlábú
A képek, és a videó a nyugalom megzavarására alkalmasak. Csak 18 éven felülieknek!
Két fiatal lány egy európai körúton vannak, amikor egyik éjjel egy erdőben lerobban az autójuk. Egy közeli villába bekopogva egy nyugdíjas, őrült sebész karjaiba futnak, aki rémálomba illő kísérletet folytat: ő akar lenni az első orvos, aki embereket köt össze egymással az emésztőrendszerükön keresztül, létrehozva így az első élő “emberi százlábút” …
Az orvos karaktere szerintem annyira különleges, hogy rá is úgy fogunk majd emlékezni, mint Freddy-re, vagy Jason-re.
Imdbbungle | 2012.02.10. 17:52:07www.funpic.hu/hu/kategoriak/computer-internet/42143_kep?mode=latest&position=2&large=1
Végre valaki elmondta neki az igazat, nem úgy mint az a sok hazudós internetező... :D
- Forgalomba hozták a világ első negatív kalóriás édességét, a diétás kólás gumicukrot. Mint tudjuk, a negatív kalóriás élelmiszerek megemésztése nagyobb energiafelhasználást igényel az emésztőrendszer részéről, mint amennyi kalóriát bevisz az ember általuk. 100 gramm diétás kólás gumicukor elrágcsálása 140 kalóriát emészt fel, így ideális lehet a karcsúsodáshoz vezető úthoz.Nusihusi | 2010.04.02. 18:50:21Mikor találják ki a negatív kalóriás csokit?:D
- Mai ismeretterjesztő rovatunkban: a Guinea- v. medinaféreg (Dracunculus medinensis), mely egy Afrikában honos parazita fonálféregfaj. A féreg lárvái a fertőzött víz fogyasztásával kerülnek be a szervezetbe, majd az emésztőrendszerben válnak ivaréretté. A megtermékenyített nőstények (melyek akár egy méteresre is megnőhetnek) a bőr alatti kötőszövetben húzzák meg magukat, majd a fertőzéstől számított egy év múlva megindulnak, és igen fájdalmas keléseket hoznak létre a bőr felszínén a lábszár vagy a lábfej tájékán. Amikor a delikvens a fájdalmat enyhítendő vízbe mártja a lábait, a nőstény féreg a kifakadt kelésen keresztül kidugja hátsó testvégét, hogy a szabadba engedje több ezer utódját. A kezelés egyetlen módja, ha ilyenkor az állat végét megcsípik, felszúrják egy hegyes pálcikára, majd csavarnak rajta egy egészen kicsit, óvatosan, nehogy a kötőszöveti rostokra felcsavarodott féreg nagyobbik része bennszakadjon. Majd a következő napon tovább tekernek rajta, és így tovább heteken át. Ez a procedúra rendkívül fájdalmas (a féreg latin neve, a Dracunculus is arra utal, hogy ez olyan érzés, mintha egy sárkány tüze égetné az embert vagy egy tüzes kígyó tekeregne a bőre alatt), és akár egy hónapig is eltarthat, mire teljesen sikerül megszabadulni az állattól. Ezt a fajta kezelésmódot egyébként már az ókortól kezdve alkalmazzák, és egyes elképzelések szerint a gyógyszertárakon vagy a WHO logóján látható közismert, a gyógyítást szimbolizáló jelkép sem az Aszklépiosz botjára tekeredő kígyót, hanem sokkal inkább a pálcikára felcsavart medinaférget ábrázolja.vadonka | 2015.01.21. 10:49:01Ha afrikába mennék inkább aggódnék az ebola miatt. Tényleg arról mi hír? Nagy a csend!
Mai ismeretterjesztő rovatunkban a lyukas tehén. ;)
(jó étvágyat, remélem épp esztek!)Ycep | 2008.07.24. 15:57:48esővíz nem folyik bele?