Ember-malac hibridet fejlesztettek ki egy laborban donorszervek előállítása érdekében.
Míg a hagyományos 3D-nyomtatók vékony rétegekből állítják elő a tárgyakat (ez lehet például műanyagból vagy összeragasztott porból), addig a Carbon3D CLIP nevű technológia fotopolimerizációs, vagyis fényre keményedő gyantát használ a tárgyak előállításához, így egy hagyományos 3D-nyomtatónál akár százszor gyorsabban dolgozik.
A selyemalapú levél van olyan erős, hogy akár az űrhajózásban, hosszú űrutazások alatt is felhasználható oxigén előállítására. A mesterséges levéllel épületek homlokzatát lehetne beborítani, vagyis biológiai légszűrőként lehetne alkalmazni őket, a szellőzőrendszeren át oxigéndús levegőt juttatva az épületbe.
Lökdösődés, balhé, előállítás - Novák Előd, a Jobbik alelnöke „Gyermekgyilkosság önvédelemből?” feliratú táblával jelent meg egy rendezvényen, ami nem igazán nyerte el a szervezők tetszését. Rendőrök a helyzet magaslatán. ;)
A jövő potenciáis energiforrása: cianobaktériumok
A Joule Unlimted áltad genetikailag módosított cianobaktériumok CO2-ből, vízből és napfényből közvetlenül dieselt vagy etanolt állítanak elő. A technológia azért áttörés, mert azzal szemben, hogy a jelenlegi hatékonyságú bioüzemanyag előállítás esetén kb. az egész bolygó termőterületeit az üzemanyaggyártásra kellene átállítani, addig a cég által állított hatékonyság mellett ők ezt 2 nagyságrenddel kisebb területen el tudnák érni (diesel esetén konkrétan 16 liter/négyzetméter/év), így az ország üzemanyagigényeit naygjából 200 négyzetkilométeren ki tudnák elégíteni.
A témáról gyanúsan keveset hallani.
Írjátok a kommentekbe a többit... :)
(elektromos porábrák) keletkeznek, ha a szigetelő lemezre, p. gyánta- v. ebonitlapra vezetőn át elektromosságot bocsátunk s a lapot azután korpafűmag-liszttel, kénvirággal, v. miniumporral behintjük. Ha alapra vezetett elektromosság pozitiv, a keletkező ábra csillagos szerkezetü, elágazó sugarakkal, mig a negativ elektromosság esetében kisebb területü, köralaku foltok keletkeznek. Lichtenberg, ki az ábrákat először észlelte, kis fémcsövet helyezett a gyántalapra s azon keresztül engedte az elektromos szikrát a lapra. Az ábra láthatósága onnan van, hogy a por, melyet a lapra hintünk, a rázás folytán elektromos lesz és a gyántalap azon részeire rakódik, melyek vele ellenkező elektromosságuka. A kénpor vászonzacskóból kizárva, negativ, a minium pozitiv elektromosságuvá lesz s ha a két anyag keverékét hintjük a lapra, sárga és vörös árnyalatu rajzok keletkeznek. A L.-féle ábrák előállítását Antolik Károly nagy tökéletességre vitte az által, hogy az egyik oldalon ónlemezzel bevont üveglapra két fémcsúcson át lejdai palackot sütött ki s a lapra azután kénminiumpor keverékét hintette. Gothard Jenő fotográfiai száraz lemezeken idézett elő igen szép rajzokat. (V. o. Természettudományi Közlöny 1882. és 1888-ik évfolyamát.) Az ábrák keletkezését a vezeték körüli levegő sajátságos mozgásából magyarázzák. (Pallas Nagylexikon)
Sok videója van a csajnak.
Hátha egyszer letolja a textilt is :)