- Physalia - a Vincent Callebaut tervezte önellátó, energia termelő úszó kert a portugál gálya (Physalia physalis) nevű medúzáról kapta a nevét. A Physaliát úgy tervezték, hogy Európa fontosabb folyói között tudjon mozogni. Amint a vízen siklik, a titánuim-dioxidos felülete az ultraibolya sugarak hatására megtisztítja a folyóvizet, elnyeli és közömbösíti az ipari és mezőgazdasági, illetve a más folyókból származó szennyeződéseket.
A Noé Bárkájának is nevezett Lilypad City. Ha felépülne, találhatnánk tavat, hegyeket és boltokat is ezen a környezetbarát, úszó városon.
A terv Vincent Callebaut építészt dicséri, itt egy másik munkáját láthatjátok.hochenz | 2009.07.28. 14:48:41Nagyon bator elkepzeles. Igy elsöre vonzo is tud lenni. Vannak a tengeri viharokra vonatkozo statisztikak is, amivel ki lehetne valasztani olyan helyeket, ahol nem feltetlenül dobna meg ezt a saccra 500m atmeröjü szigetet egy nagyobb hullam, mert mondjuk alatta sekely a tenger meg miegymas. A tajfun a forgoszel az mas, de az ellen mar most is vannak vedekezesi gyakorlatok. Nyilvan mindent nem birna ki.
Lehetnenek egyedi formajuak, szinesek, miert kell pl mercedes jel minden ablakra satöbbi.
Ha csak prototipusnak tekintjük, nagyon igeretes. Azon tünödtem, hogy minek is sorolnak be ezt az eszközt.
Erdekes, hogy arra terveztek, hogy nem terhelje a környezetet, es eletteret adjon az embernek. Tan meg nagyobb tavakra is klasszul applikalhato lenne, oda ahol egyebkent a partszakasz nem alkalmas az epitkezesre, es nem akarjuk, hogy a vedett terület szepsege csorbat szenvedjen. Sehr cool.
Ennek (=géplónak) speciel valóban nem látom értelmét továbbra sem, hiszen feltételezem, nem magasabb a hatásfoka, mint egy élőé... ennyiről volna szó :)