Akkor itt a bocsánatkérés generátor.
Miután kiderült, hogy az amerikai úszó hazudott a kirablásáról - ezzel fedezve, hogy szétverték a haverjaival egy benzinkút mosdóját - interjút adott, amiben bocsánatot kért. Na abból az interjúból készült ez a kis dallamos csemege.
Kiss László elismerte tettét és bocsánatot kért Takáts Zsuzsannától, az áldozatától, akit 55 éve megerőszakolt, majd a beszélgetés végén megkérdezte, hogy adhat-e egy puszit.
„Nem értem a magyar sportújságírás etikáját, de még-inkább nem a szerkesztő „címjóváhagyó” beleegyezését, hogy egy cikk Cseh László világbajnoki győzelme után így, ilyen címmel megjelenhetett?
Bocsánat, de ki nem sz@rja le az amerikai bajnokságot, amin a krém ott sincs, így pszichikai nyomás a nulla felé konvergál, míg Cseh Lacinál egy országot képviselve, nagy lelki nyomással terhelve nyeri meg a világbajnoki címet, s veri meg az egész - közöttük amerikai - mezőnyt!
Miért kell ezt a mindenképp' például szolgáló fiatalembert az örömétől megfosztani ezzel a hatásvadász, harsogó és Lacira nézve lekicsinylő címmel cikket lehozni!??”
„Most először tudott megcsillantani egy szikrányi öntudatot humanoid robot, írja egy amerikai kísérletrőla Popsci. Három, régebbi típusú NAO robottal próbáltak ki valami egészen új dolgot. Arra programozták őket, hogy azt gondolják: háromból ketten némává varázsoló pirulát kaptak, ami megakadályozza, hogy beszélni tudjanak. Pirula helyett a gyakorlatban megnyomtak rajtuk egy gombot, ami elnémította őket. Aztán megkérdezték tőlük, melyik kettő kapta a pirulát. Mindhárman megpróbálták azt válaszolni, hogy „nem tudom„. A két elnémított robotnak nem sikerült ténylegesen kimondania a szavakat, a harmadiknak viszont igen. És ő felismerte a saját hangját, és arra is rájött, hogy ezek szerint nem őt némították el. A „nem tudom” után nem sokkal jelentkezni kezdett, és ezzel állt elő: „Bocsánat, most már tudom. Képes voltam bebizonyítani, hogy nem kaptam némító pirulát.” A kísérlet egy régi filozófiai fejtörőre épült, amely ebben a gyűjteményben A három bölcs címen szerepel. A kísérletet egy New York-i tudós, Selmer Bringsjord végezte. Az eredményeit részletesen augusztus végén mutatja majd be egy konferencián Japánban.”
Angol tudás nem árt a cikkhez, de amíg a velvet vagy hasonló oldalak lefordítják, a sztori röviden: Nina Joy (53) húsz évvel ezelőtt viszonyt folytatott a férje mellett, akivel már 15 éve együtt voltak, a viszony persze válásához vezetett. Nemrég 4-es stádiumú rákot diagnosztizáltak nála (5-ös stádiumú már nincs) és most szívhezszóló levelet írt a volt férjéhez, akivel már nem tartja a kapcsolatot.
Te megbocsátanál neki?