Méretarányos atomok, csillió érdekes tény, és humor vár ezen az oldalon
Tudtátok, hogy a vákuum mégsem annyira üres? :)
Ahogy Kern András mondaná: Elfogtunk egy levelet! ;D
" Ezúton tájékoztatom Önt és kollégáit ..., hogy 2012 július 10.-én feljelentést teszek önök ellen a Nemzeti Nyomozó Irodánál ... bűnszervezetben sorozatosan ill. folytatólagosan elkövetett csalás és kontárkodás megalapozott gyanújával.
... az önök által oktatott és kutatott modern fizika a kezdő betűjétől az utolsóig egy perfekt áltudomány, így az elmúlt 8 évben ennek tudatában jogtalanul vették fel a tudományos kutatóknak és a főiskolai, egyetemi tanároknak járó fizetésüket.
Nem foglalkoztak érdemben az atomok és a részecskék valós fizikáját 8 számjegy pontossággal leíró tanulmányommal, és tovább folytatták az áltudományos elméleteik oktatását, demagóg népszerűsítést és az azokban foglalt - általam megcáfolt - feltételezések kutatását, ezáltal érdemtelenné téve magukat a tudományos életben való részvételre...Fekete Gábor, Kiskőrös"
További jó csemegézést kívánok az úr honlapján, amíg "kamulátogatóként" ki nem lesztek TILTVA! :DTooni | 2013.04.07. 01:34:20Fizikai Nobel-díj gyanús cikk!!!
Egy Xenon atom a "felfedezett Higgs-bozon"
2012. július 4.-én Joe Incandela, a cerni CMS-kísérlet vezetője bejelentette, hogy a 2011-ben és 2012-ben gyűjtött adatokat elemezve rátaláltak Higgs-bozonjára, melynek a tömege 130-133 proton tömegre tehető. Szerintem nem kellett volna elkapkodni ezt a bejelentést. Meg kellett volna nézni előtte, hogy melyik atomnak 130-133 proton tömeg a tömege. Ha így tettek volna, akkor rájöhettek volna arra, hogy a proton nyalábok nem egy Higgs-bozont, hanem egy Xenon atomot fociztak be a detektorba.
Hogyan kerülnek a Xenon atomok az LHC-be? Nagyon egyszerű. A levegő 78%-a Oxigénből, 21%-a Nitrogénből, és a maradék 1% Neonból, Kriptonból és Xenonból tevődik össze, mégpedig oly módon, hogy a levegő atomjaiból minden 11 500 000-dik atom Xenon atom. A {Wikipédián} utána nézhetsz ennek. Az LHC-ben nem egy légüres tér van, hanem egy légritkított tér, melynek a nyomása P = 10-7Pa = 10-7N/m2.
A TIME magazin egyik olvasója a következő izgalmas kérdést tette fel Dr. Neil DeGrasse Tyson amerikai asztrofizikusnak: Mi a leglenyűgözőbb tény, amit megoszthatsz velünk az univerzummal kapcsolatban? Itt a válasz!
a10625026 | 2012.04.06. 07:13:12Az a baj, hogy van aki komolyan veszi az ilyen filmeket.
Láncreakció ötletes szemléltetése. :)
7sleeper | 2011.03.25. 10:22:49szerintem sem tud valójában semmit semmiféle maghasadásról.. :-D
Mai napi cukizé: a 64 lábú Golden Retriever
molekutyamolekula. :)metaljohsy | 2009.11.21. 19:38:12Az én Huskymmal ezt nem tudták volna megcsinálni, mivel egyetlen percet sem marad nyugton... :) Amúgy nagyon aranyosak.
A lényege az, hogy a tökéletes vákuumban, ahol a klasszikus szemlélet szerint nincsenek részecskék, kialakulhatnak a normálistól eltérő állapotok (fluktuációk), ami egy üres térben mi lehet: megjelenik egy részecske. Már a Heizenberg-féle határozatlansági relációban kimondták (1900-a évek eleje), hogy a fentihez hasonló módon az anyag és energiamegmaradás törvénye sérülhet, de csak nagyon-nagyon kis időre a következő módon:
1. minél nagyobb tömegű részecske "pattan ki" a semmiből, annál kevesebb ideig létezhet. Ez azt jelenti, hogy míg atomnál kisebb részecskék olyan "sokáig" (viszont még így is a másodperc tört részéig) létezhetnek, hogy akár észlelhetjük is őket megfelelő műszerekkel, viszont ha nagyobb tömegű részecske, pl. egy autó pattanna ki a semmiből, az olyan kis ideig létezne, hogy észre sem vennénk, éppen ezért ilyesmit nem is észlelünk. (Senkivel sem történt még olyan, hogy ült otthon, aztán a semmiből ott termett egy autó.)
A mikrovilágban ez egy alaptétel, és nagyon érdekes az, hogy a mi általunk megszokott világtól nagyon eltérően viselkednek a dolgok benne, mintha egy másik univerzumba csöppennénk, teljesen más fizikai törvényekkel.