Az már elég komoly, hogy a mai gyerekek nem tudnak leolvasni egy analóg órát
makkasz1 | 2018.05.05. 21:08:18Az a legnagyobb gond, hogy vannak dolgok, amik a természeti létünkhöz kapcsolódnak. Hiába élünk egy digitális világban, ez egy törékeny világ. A természet viszont akkor is ott lesz, amikor minden digitális megadja magát. Szerintem alapvető dolog, hogy az életünket inkább a természetes, mint a mesterséges világhoz igazítsuk. Pl kezdve egy napóra leolvasását.Please wait... :)
Kicsit steampunk, nem kicsit japcsizé, és még az időt is leírja
Spirál analóg óra Angliából.
mike83 | 2010.03.08. 13:39:26nálam nem mindegy hogy pontosan érek oda egy tárgyalásra, vagy negyed órát kések, de ez már az én egyéni szoc problémám :D
Mai ismeretterjesztő rovatunkban a pipabékák (Pipa spp.), amelyeknél sajátos ivadékgondozás alakult ki az evolúció során: a megtermékenyített peték a nőstény hátára kerülve fokozatosan beágyazódnak a megduzzadó bőrbe, ahol aztán annak védelmében néhány hét leforgása alatt ki is kelnek, majd át is alakulnak az ebihalak, hogy aztán már apró békaként fúrják ki magukat anyjuk bőréből és kezdjenek önálló életet.
Az ivadékgondozásnak ez a különleges módja egyébként nem egyedi jelenség a békák körében, a pipabékákhoz hasonló - már-már az emlősök méhlepényével analóg - háti költőtáskában hordják ki ivadékaikat pl. a tasakos békák (Gastrotheca spp.) is, sőt még náluk is extrémebb módon járnak el az orrosbékák (Rhinoderma spp.), ill. a gyomorköltő békák (Rheobatrachus spp.), előbbiek hímjei ugyanis a hanghólyagjukba, utóbbiak nőstényei pedig (nevüknek megfelelően) a gyomrukba juttatják a petéket, és ott költik ki őket, ill. őrzik az utódokat míg azok teljesen ki nem fejlődnek.Noki | 2010.02.23. 15:11:37A videóba belenézv nekem szééttépni lenne kedvem mnt egy rongydarabot... :D
Dimenziós analógia. Aki szeretné felfogni (ami kizárt :-) , merre is van az a bizonyos 4. dimenzió, nézzen be ide.
Itt pedig 3D szemüveggel (vagy anélkül) behatóan lehet vizsgálni a különböző vetületeket (beállításokkal érdemes játszadozni kicsit, itt valóban van értelme a szemüvegnek).ismeretlen | 2009.11.04. 09:12:26Na ez nekem olyan kicsit mint a kvantumfizika, hogy értem én amit mondanak, csak a lényegét nem, hogy mire jó, meg hogy akkor most mi is van pontosan. Szóval azt hiszem négyszer is el kell olvasni mire teljesen meglesz, de meglesz ha beledöglök akkor is.
Alfred Sirleaf, analóg blogger. :D
mekszamnojz | 2009.03.24. 14:12:38azéé nemsemmi épp petróleumban utazni azon a vidéken :D
Máté Gábor fotói
bandee1219 | 2008.11.28. 12:02:08Szerintem vannak más jó képek is, én ilyeneket sem tudnék, az biztos, nincsen jó látásmódom.
http://tisju.jalbum.net/Gallery/stalemate/slides/04.jpg
Kazettárium - amikor még ezekre vett fel mindenki.
kotta | 2008.04.13. 15:11:43Sajna tényleg nem. Fizika. A legtöbb CD direkt vacakabb, a tartós meg derágább.
Kazik még megvannak, sőt, szalagos magnón ovis versmondásaink is. Plusz lemezek sokan, és mindegyikhez lejátszó(k). Többé-kevésbé működnek is.
Philips vagy Sony? Ifjúkorom fontos kérdése. :-)
Ha már HDR meg minibolygófotó, akkor tegyünk röpke kitérőt az infrafotózás világába is.
Az elv: a látható fény tartományába eső, 390nm és 770nm közötti hullámhosszú elektromágneses sugárzásnál léteznek hosszabb és rövidebb hullámhosszú sugárzások is. Az infravörös fényképezésnél a 770nm és 1200nm közötti úgynevezett közeli infravörös tartományban fotózunk, aminek a végeredménye, hogy a a tárgyakról visszaverődő infravörös fényeket rögzítjük, így kapjuk meg az infra fotókra jellemző havas/holdbéli táj hangulatot. A műfaj űzhető analóg és digitális gépekkel is, ahol a digitgépeket szűrőzni kell, az analóg fotózásnál ezen felül infra filmet kell használni. Digitgépekre a legelterjedtebb, de sajnos megszüntetett Hoya R72 szűrő a legnépszerűbb.rezlavor | 2008.03.27. 09:03:42itt ww.optiform.hu meg van R72bol, de mar csak par meretbol. meg vannak cegek akik direkt a beepitett infra szuro eltavolitasra szakosodtak pl lifepixel.com, ahol van tutorial a 350Drol, de fotok alapjan en nem mernek nekialni. Meg ugye ezzel ugrik a gari.