Elon Musk újabb befektetése: SpaceX
Semmi extra, csak a SpaceX videója a Dragon-űrkapszula kirakodásáról
Tudjuk, hogy a rakéták nagyok, de a kilövőálláson kívül kerül csak igazán kontextusba a méretük
Így fog eljutni egy Tesla a Marsra
Ki gondolta volna, hogy egy rakétakilövés ilyen károkkal jár
Petr | 2017.12.28. 15:23:2723-án rögzítették a videót és 22-én tették közzé.
Így képzeli el Elon Musk az első marsi várost
Dmckayals | 2017.10.03. 08:50:16Én pár hete három terrát formáltam! :D
"Nos, technikailag leszállt,... csak nem egy darabban."
Elon Musk stresszkezelését tanítani kéne.Ezzel a K*****ott Nagy Rakétával és a K*****ott Nagy Űrhajóval küldenek majd embert a Marsra
A rend kedvéért, A SpaceX hívja így őket.cila | 2016.10.01. 13:41:11Ha már sci-fi:
Álmomban - rossz álom volt -, miszerint guantanamói és egyéb helyről összeszedett "önkéntesek" dolgoznak 15 éve a Vénuszon. Speciális ruhákban, extrém körülmények között. Lázadás kizárva, mert az őrök rögtön elzárják az oxigén csapot és olyankor két kézzel verni kell a falakat - ez a megadás jele. A küldetés lényege a titánbányászat. A titán, a galaxisban a 9. leggyakoribb elem, de a Földön szétszórva, csak kis koncentrátumokban lelhető, viszont a Vénuszon egész hegyek vannak ebből a fémből. :)
Így teszi majd lehetővé SpaceX a marsi kolóniát
Indeed | 2016.09.26. 19:19:51Véleményem szerint először a terraformálást kellene megvalósítani, csak azután jöhetne a kolonizálás. De nem arra a koncepcióra gondolok, mikor atomot robbantanak a pólusokon, mert attól nem remélhetnénk eredményeket. De van megoldás. A Kuiper-öv kisbolygói közül kell kiválasztani a legnagyobbakat, (tudni kell ezekről, hogy 60-90% a tömegüknek vízjég) majd ütköztetési pályára állítani őket a Marssal. Továbbá, mivelhogy elég sok köztük a 4-500 km átmérőjű, így a teljes vízkészlet amit hordoz, megközelíti a 6.000.000 km3-t. Már egy ilyen ütköztetéssel is jelentősen lakhatóbbá varázsolhatnánk az életteret. De valószínűleg sokkal kényelmesebb, és kivitelezhetőbb a sok kisebb méretű ütköztetés. A becsapódáskor felszabaduló hő megolvasztaná a jeget, vízpárából légkört képezhetne, amit a mars pólusaiban kötött, és a hőemelkedés hatására kiszabaduló co megkötné, és idővel stabil légkört képezhetne. Azon felül a sok kisebb, a naprendszer pereme irányából érkező ütés potenciálisan beljebb mozdítaná el a mars pályáját, a naphoz közelebbi pályaívre. 2. fázisban azután jöhetne a hidegtűrő mikrobák telepítése a friss óceánba (cianobaktériumok amik oxigént termelnek) Szerintem ezen kéne agyalniuk, nem azon, hogy hogyan juttassanak oda néhány halálraítéltet. (bár ki tudja, hiszen Ausztrália is így kezdte :) )
Úgy látszik a Space X rakétáinak a kilövésén van még mit fejleszteni
Traveller_x | 2016.09.06. 10:05:10Valami laser esetleg?
https://index.hu/tech/mem/2018/02/09/kigurult_az_urtesla_a_memgyarbol/