Picit kapucsengős, de akkor is ez az első mozgókép, ami egy üstökösön készült
A NASA új ötlete, hogy elküldheted a neved a Napba
A Cassini űrszonda szinte az utolsó pillanatáig küldte a fotókat, ezzel kvázi a saját halálát rögzítve
khristian | 2017.09.19. 21:45:26https://www.youtube.com/watch?v=NQXVzg2PiZwA NASA egy csodálatos kis animációban mutatja be nekünk a Plutot
Ezt lehet hallani a Szaturnusz gyűrűi közelében
Ciriano | 2017.05.04. 09:35:28MZ/X jelentkezz !!
A NASA megmutatta milyen lesz a Cassini nagy fináléja
'97 októberében indították útnak az űrszondát, most pedig majd feltehetőleg 2017 szeptember 15-én fog lehuzanni a Szaturnuszra.Mai tippelős: szerintetek sikerül-e a landolás az üstökösön?
Az előzetes tervek szerint a Rosetta űrszonda magyar idő szerint ma délután 16.34-kor megkísérli a leszállást a Csurjumov-Geraszimenko üstökös felszínére. Ez lesz az első alkalom, hogy ember alkotta eszköz landol egy üstökös magján, ráadásul a leszállóegység központi vezérlő és adatgyűjtő számítógépét a magyar Wigner Fizikai Kutatóközpont és az SGF Kft. alkalmazottai fejlesztették.bungle | 2014.11.19. 09:42:26www.origo.hu/tudomany/20141118-szerves-molekulakat-fedezett-fel-az-ustokoson-a-philae-minilabor.html
- Mivel sokan nem fogjuk fel, mekkora is a 67P/Churyumov-Gerasimenko nevű üstökös, amelyet jelenleg a Rosetta nevű űrszonda vizsgál, elkészült ez a szemléletes kis kép.AVIREX | 2014.11.13. 12:51:15Hmm, ezen a posztképen jól lehet látni! - olyan mint egy műp!na.
Isten megunta úgy 14 Mrd évvel ezelőtt és elhajította jól, mi meg itt vizsgálgatjuk :D
Mit gondoltok amúgy is mi az a fehér anyag amit kilövell magából?
Lesz itt majd csodálkozás, ha mintát vesznek a felszín alól :D
- A NASA 105 millió dollárt költene egy olyan küldetésre, amelynek keretében egy automata űrszonda befogna egy földközeli kisbolygót, és Hold körüli pályára juttatná. Íme az animáció a küldetés tervezett lépéseiről.cila | 2013.04.15. 22:00:02El kell fogadni, hogy előbb-utóbb az embernek el kell hagynia a Földet. Ehez pedig nyersanyag forrás kell. Hogy ezt-azt építsünk. Nem sokat értek a gazdasági számításokhoz. Mondjuk, fel akarunk küldeni "precízen" 2 tonna akármit. Mennyibe kerül ez? (2 miilió tonna folyékony hidrogént jelöljünk, mondjuk "X"-el, 1 milló tonna folyékony oxigén legyen "Y"). Számoljunk: gravitáció, szökési sebesség, stb... A NASA-nak, hiszem, hogy megvannak már a képleteik. Az is, hogy mennyi az az annyi. Ki lehet számolni, mennyibe kerül egy kóhót felépíteni az űrben. Mennyibe a bányászat és így tovább.
Egy animáció a következő marsjáróról, ami a Curiosity nevet viseli.
"A 2011-es év legfontosabb űrkutatási eseményeként novemberben a Curiosity (eredetileg Mars Science Laboratory, MSL) elindul a Marshoz. Ez lesz az eddigi legnagyobb méretű és teljesítményű marsjáró (rover) a vörös bolygón. Nagyobb távolságokat tesz meg, és részletesebb elemzéseket végez majd, mint a nagyon sikeres Spirit és Opportunity. Egy összetett, automatizált, guruló laboratóriumnak tekinthető, amelynek fő feladata az élet lehetőségének - illetve az ezzel kapcsolatos sugárzási, kémiai körülményeknek - a vizsgálata lesz. Tervezett élettartama legalább egy marsi év (körülbelül két földi év), amelyet ideális esetben túlteljesíthet. Nemcsak műszerállománya és technológiája fejlettebb a mostani marsjárókénál, hanem a napelemek mellett radioaktív energiaforrással is bír, azaz társainál több energiát használhat mozgáshoz, mintavételhez és egyéb elemzésekhez. "
Élőben lehet nyomon követni a "marsautó" építését a NASA oldalán keresztül, az alábbi linken.
Illetve itt, még 5 jövendőbeli űreszköz melyeket szintén a 2011-es évben készülnek útjukra engedni.Revanor | 2011.01.10. 20:01:50A Spiritet pár hónapra tervezték fölküleni, ehhez képest vagy öt évig tökéletesen működött, reméljük ez is hasonlóképp túlteljesít.